Microsoft Visual C++ 2015 Çalışma Zamanı nasıl yüklenir

Bir programı başlatır ve çalıştırmaya çalıştığınız programın Microsoft Visual C++ 2015 Runtime'a ihtiyacı olduğunu belirten bir hata alırsanız, programınızın yeniden çalışması için paketi yüklemek için bu eğiticiyi kullanabilirsiniz.Gelişti...

Microsoft Visual C++ 2015 Çalışma Zamanı nasıl yüklenir

Bir programı başlatır ve çalıştırmaya çalıştığınız programın Microsoft Visual C++ 2015 Runtime'a ihtiyacı olduğunu belirten bir hata alırsanız, programınızın yeniden çalışması için paketi yüklemek için bu eğiticiyi kullanabilirsiniz.

Geliştiriciler, Microsoft Visual Studio 2015'i kullanarak bir Windows programı oluşturduğunda, programlarının doğru şekilde çalışması için bağlantılı olduğu belirli dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL'ler) vardır.

Bu DLL'ler Microsoft Visual C++ 2015 Runtime aracılığıyla dağıtılır ve paket yüklenmemişse kullanıcılar DLL'lerin eksik olduğunu veya çalışma zamanını yüklemeniz gerektiğini belirten hatalarla karşılaşır.

Örnek olarak, video oyunu Valorant bugün Microsoft Visual C++ 2015 Runtime'ı içermeyen bir güncelleme yayınladı ve bu güncelleme yüklendikten sonra oyunun çalışmamasına neden oldu.

Kullanıcılar Valorant'ı başlattığında, bunun yerine aşağıdaki hatayla karşılaşırlar.

"Bu programı çalıştırmak için aşağıdaki bileşen(ler) gereklidir: Microsoft Visual C++ 2015 Runtime"

İyi haber şu ki, çalışma zamanını Microsoft'un web sitesinden indirip yükleyerek bu sorunu çözmek gerçekten çok kolay.

Microsoft Visual C++ 2015 Runtime'ı yüklemek için lütfen şu adımları izleyin:

  1. Microsoft Visual C++ 2015'e gidin.Microsoft'tan yeniden dağıtılabilir sayfa ve İndir düğmesini tıklayın.
  2. Windows'un 32-bit veya 64-bit sürümünü indirmek isteyip istemediğinizi soran bir sayfaya yönlendirileceksiniz.İhtiyacınız olan sürümü seçin ve İleri düğmesini tıklayın.Hangi sürüme ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, bu öğreticiyi kullanabilirsiniz. neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek için.

    BleepingComputer, gelecekte sorun yaşamamak için çalışma zamanının hem x86 VE x64 sürümlerini indirip yüklemenizi önerir.
  3. Dosyalar şimdi bilgisayarınıza indirilecek.İndirdikten sonra, indirilen vc_redist.x64.exe dosyasını çift tıklayın.
  4. Microsoft Visual C++-2015 Yeniden Dağıtılabilir ekranı görüntülenecek ve sizden lisans hüküm ve koşullarını kabul etmenizi isteyecektir."Kabul ediyorum" kutusuna bir onay işareti koyun ve ardından Yükle düğmesini tıklayın.
  5. Windows, programın değişiklik yapmasına veya devam etmesine izin vermenizi isterse, Evet veya İzin Ver düğmesini tıklayın.
  6. Tamamlandığında,program başarıyla kurulduğunu bildiren bir mesaj görüntüler.
  7. Şimdi, vc_redist.x86.exe çalışma zamanını yüklemek için aynı adımları uygulayın.
  8. Artık yükleyiciyi kapatabilirsiniz.

Visual C++ 2015 Runtime'ı zaten yüklediyseniz, yukarıdaki yeniden dağıtılabilir dosyaları çalıştırabilir ve bir onarım gerçekleştirebilirsiniz.

Artık daha önce eksik çalışma zamanı hatası veren programı çalıştırmayı deneyebilirsiniz; yeniden çalışması gerekir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow