Minecraft Live 2022 hakkında her şey

Minecraft Canlı 2022 burada. Yıllık sanal etkinlik bize dünyanın tüm zamanların en popüler oyunlarından birinden en son haberleri ve güncellemeleri veriyor.

Minecraft Live 2022 hakkında her şey

Canlı izleyemediyseniz, şanslısınız çünkü burada kontrol etmeniz için tüm ayrıntılara sahibiz.

Ana oyunun yanı sıra Minecraft Legends ve Minecraft Dungeons gibi bazı yan ürünler için güncellemeler de dahil olmak üzere Minecraft'ı vuran en yeni şeyler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için okumaya devam edin.

Minecraft Live 2022 – Gösteriyi İzle

Canlı şovu zaten kaçırdıysanız, panik yapmayın. Yukarıda belirtilen VOD'da olan her şeyi hala izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, çok uzun bir gösteri olduğunu söyledi. Zamanınız kısıtlıysa, tüm önemli bilgileri tek bir yerde topladık. Aşağıda gösterilenlerin önemli noktalarına göz atın.

Minecraft Canlı 2022 – Minecraft 1.20 Güncelleme

Minecraft Live 2022'nin en önemli haberlerinden biri, yaklaşmakta olan 1.20 güncellemesiyle ilgiliydi. Henüz bir çıkış tarihi veya güncelleme için bir isim almamış olsak da, oyuna gelen bazı harika yeniliklerin ön gösterimini aldık.

Deve Çeteleri

Bu çeteler, atlara benzer sürülebilir çetelerdir, ancak açıkçası çöl biyomlarına özgüdür. Buradaki en önemli fark, iki kişinin aynı deveye binebilmesi ve ayrıca onları inanılmaz derecede kullanışlı kılan oldukça etkileyici yeni hareket yeteneklerine sahip olmasıdır.

Hepsi harika değilmiş gibi, bu develer de çok sevimli. Onları uzanıp küçük kulaklarını seğirirken izlemek muhtemelen tek başına yeterince eğlenceli olacaktır.

Yontulmuş Kitaplık

Bu, normal kitaplıklar için büyük bir yükseltmedir. Yontulmuş bir kitaplık, normal bir kitaplığa çok benzer, ancak aslında içinde kitap saklayabilir ve tekrar dışarı çıkarabilirsiniz. Sadece bu değil, içinde sakladığınız kitapların sayısı farklı seviyelerde Redstone sinyali verebilir.

Bu, gerçekten çarpıcı gizli kütüphane girişleri yapabileceğiniz anlamına gelir. Daha da iyisi, bu yeni kitap rafları hala eskilerinin yanına sığar.

Asılı İşaretler

Bir başka harika dekoratif yükseltme olan Asma İşaretler, oyunculara yapılarını işaretlemek ve süslemek için daha fazla yol sunar. Artık, üzerlerine karalanmış şeyler olan basit ahşap kalaslara mahkum değilsiniz, artık diğer bloklardan çeşitli renklerde tabelalar asabilirsiniz.

Bu asılı tabelalar, gösteri sırasında sergilenen dekoratif kiraz kuşu olarak bir kullanımla, büyük miktarda dekorasyon potansiyelinin kilidini açabilir.

Bambu Blokları

Açıklanacak son büyük yeni özellik Bamboo Blocks oldu. Bu bloklar temelde yeni bir ağaç türüdür, yani yeni kapılar, çitler ve zaten Minecraft'ta ahşaptan yapabileceğiniz her şey. Harika bir yeni görünüm ve yapılarınıza daha da dekoratif bir hava katmak için yeni Bambu Mozaik bloğuyla birlikte geliyor.

Bu blokların bir başka ilginç yeni özelliği de Bamboo Raft. Sal, tam olarak bir tekne gibi çalışır, ancak bazı benzersiz animasyonların yanı sıra farklı bir görünüme sahiptir.

Minecraft Live 2022 – Yeni Varsayılan Görünümler

Yeni karakterler (soldan sağa):
Sunny, Kai, Makena, Steve, Alex, Zuri, Efe, Ari ve Noor

Minecraft, oyunculara oyunu başlattıkları andan itibaren daha fazla görünüm seçeneği sunan kadınsı bir görünüm olan Alex'i tanıtalı uzun zaman oldu. Yeni içeriğin yanı sıra Minecraft Live 2022, çeşitli cilt tonlarına ve saç renklerine sahip bir sürü yeni görünüm içeriyordu.

Bu yeni modeller, varsayılan dış görünüm seçeneklerinin toplam miktarını dokuza kadar getiriyor. Aynı karakterin bir haritada dolaştığı 20 gün geride kaldı. Yeni görünümleri, görünüm sırasına göre adlarının bir listesiyle birlikte yukarıdaki resimde görebilirsiniz. Muhtemelen hepsini hatırlamak biraz zaman alacak.

Minecraft Canlı 2022 – Minecraft Zindanları

Minecraft Dunegons, Minecraft markasının hack-and-slash zindan paletli oyunudur. 2020'de piyasaya sürüldü ve Mojang'dan oldukça başarılı bir sürüm oldu. Bu seferki büyük güncellemeler çoğunlukla sezonluk ve kısa süre içinde oyuna Cadılar Bayramı temalı harika içerikler gelecek.

Ayrıca bir grup yeni görünüm, yetenek ve evcil hayvan da dahil olmak üzere Sezon 3'te gelen bazı yeni şeylere bir göz attık. Ayrıca, etkinlik sırasında gösterilen ve insanların daha fazlası için geri gelmesini sağlayacak olan kule için yeni oyun modu da var.

Minecraft Live 2022 – Minecraft Oluşturucu Araçları

Bazı Minecraft Yaratıcılarını heyecanlandırması gereken bir başka harika güncelleme de yeni çete oluşturma araçları. Zaten oyunu modifiye etme hayranıysanız, muhtemelen içerik oluşturucu araçlarından haberdar olmalısınız.

Şimdi, eğer kendi mafyanızı hayal etmek istediyseniz, yapabilirsiniz. Ya rastgele parçaları bir araya getirin ya da sıfırdan gerçekten korkunç bir şey tasarlayın. Başlamak için Minecraft Creator sayfasına göz atabilirsiniz .