Modern Warfare II, PC veya Xbox oyuncularının çapraz oynamayı devre dışı bırakmasına izin vermiyor

Xbox ve PC sürümlerini başlatan oyuncular Call of Duty: Modern Warfare II Oyunda çapraz oynamayı devre dışı bırakma seçeneğinin olmadığını keşfediyorlar. PlayStation oyuncuları bu seçeneği serbestçe değiştirebilir. Çapraz oyun, çok oyunculu oyunlar için neredeyse evrensel bir özellik haline geldi. Call of Duty serisi, dünyanın en büyük çok oyunculu oyunlarından biri olmaya devam ediyor ve şu […]

Modern Warfare II, PC veya Xbox oyuncularının çapraz oynamayı devre dışı bırakmasına izin vermiyor

Xbox ve PC sürümlerini başlatan oyuncular Call of Duty: Modern Warfare II Oyunda çapraz oynamayı devre dışı bırakma seçeneğinin olmadığını keşfediyorlar. PlayStation oyuncuları bu seçeneği serbestçe değiştirebilir.

Çapraz oyun, çok oyunculu oyunlar için neredeyse evrensel bir özellik haline geldi. Call of Duty serisi, dünyanın en büyük çok oyunculu oyunlarından biri olmaya devam ediyor ve şu anda birden fazla giriş için çapraz oynamayı destekliyor, bu nedenle bu yılki oyunun çıkması sürpriz olmadı. Modern Savaş II Ayrıca PlayStation, Xbox ve PC’deki oyuncuların birbirleriyle veya birbirleriyle rekabet etmesine izin verecek. Ancak oyunun tam sürümüyle birlikte Xbox ve PC kullanıcıları, diğer platformlardaki oyuncularla eşleşmemeyi seçemeyeceklerini keşfettiler.

PlayStation konsollarında oyun içi bir seçenek olmasına rağmen içinde herhangi bir seçenek bulunmuyor. Modern Savaş II Xbox ve PC’de çapraz oynamayı devre dışı bırakmak için, ancak Xbox oyuncuları konsollarının sistem ayarlarına erişerek ve Xbox Live dışındaki kişilerle oynama seçeneğini devre dışı bırakarak bu sorunu çözebilir. PC oyuncularının şu anda herhangi bir geçici çözümü yoktur.

Karara açıklık getirmek için Activision Blizzard ile iletişime geçtik ve haber aldığımızda hikayeyi güncelleyeceğiz.

Oyuncular, özellikle klavye ve fare ile kontrolör arasındaki farklı giriş yöntemleri nedeniyle, maçlarda beceri uyuşmazlığı olasılığını ortadan kaldırmak için genellikle çapraz oynamayı devre dışı bırakmak isterler. Ayrıca, PC’de çok daha yaygın olan bilgisayar korsanlarına karşı eşleşmekten kaçınmak isterler. Birçok oyuncu zaten Twitter’a alındı Bu gözetimden duydukları hayal kırıklığını ifade etmek için.

Özellikle beta sırasında bu platformlarda bu seçenek mevcut olduğundan, bu özelliğin bir yamada eklenmesi muhtemeldir. Activision, henüz kamuya açık bir şekilde yanıt vermedi veya eksik özellik hakkında bir açıklama yapmadı.

Editörün Önerileri


Teknory