Musk’ın Son Twitter Anketi, Trump’ın Yasağını Kaldırıp Kaldırmayacağını Sorar

Ayrı bir tweet’te Musk, anketlerin yakında Twitter’ın kullanıcı tabanının görüşünü ölçmek ve şirketin yönünü yönlendirmek için kullanılabileceğini ima etti – ancak önce biraz rafine edilebilirler. Mevcut durumda, birkaç nedenden dolayı bir Twitter anketine gerçekten güvenilemez. İlk olarak, yalnızca yakından ilgili bir konuyu arayan veya onu yayınlayan hesabı takip eden kişiler tarafından kolayca görülebilir. Yanıtlar ve […]

Musk’ın Son Twitter Anketi, Trump’ın Yasağını Kaldırıp Kaldırmayacağını Sorar

Ayrı bir tweet’te Musk, anketlerin yakında Twitter’ın kullanıcı tabanının görüşünü ölçmek ve şirketin yönünü yönlendirmek için kullanılabileceğini ima etti – ancak önce biraz rafine edilebilirler. Mevcut durumda, birkaç nedenden dolayı bir Twitter anketine gerçekten güvenilemez. İlk olarak, yalnızca yakından ilgili bir konuyu arayan veya onu yayınlayan hesabı takip eden kişiler tarafından kolayca görülebilir. Yanıtlar ve retweet’ler, anketin daha fazla zaman çizelgesinde görünmesini sağlar, ancak Musk kadar popüler bir hesapla bile, Twitter kullanıcılarının çoğunluğunun anketi göreceğinin garantisi yoktur. Sonra herhangi bir Twitter hesabının oy verebileceği gerçeği var. Twitter’ın son trolleme fiyaskosunun gösterdiği gibi, bir avuç kullanıcı birden fazla hesap oluşturabilir ve bunları dürüst olmayan amaçlarla kullanabilir. Bu nedenle, anketin galibi çoğunluğun görüşünü yansıtmayabilir, ancak üyeleri en fazla “çaba” göstermeye hazır olan tarafın görüşlerini yansıtabilir.

Ankete verilen bir yanıtı yanıtlarken Musk, erişiminin sınırlı olduğu fikrini reddetti. Milyarder, “Anketler önemli bir soru hakkında olduğunda, beni takip etmeyenler bile bunu duyma eğiliminde” dedi. Trol hesaplara ve botlara karşı önceki kampanyalarına rağmen, bazı kullanıcıların birden çok kez oy kullanabileceğini kabul etmedi, ancak “tüm kullanıcı anketi fikrine” katıldığını söyledi. Ayrıca, muhtemelen ülkeye özgü sorunlar nedeniyle, kullanıcıların hesaplarının kayıtlı olduğu veya bulunduğu ülkeye göre anket yapılabileceğini önererek fikri geliştirdi. Garip bir şekilde, şirket politikasıyla ilgili anket sorunları Twitter Blue için ideal olabilir çünkü oyları 8 dolardan fiyatlandırmak trolleri bir avuç hesapla sınırlayabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow