Neden Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey İşten Çıkarmaların Kendi Suçu Olduğunu Söylüyor?

5 Kasım Cumartesi günü yayınlanan bir tweet’te Dorsey, Twitter’ın geçmişteki ve şimdiki çalışanlarını “güçlü ve dayanıklı” olarak nitelendirerek teşvik etti. Muhtemelen işten çıkarılan çalışanlara ve belki de şimdi kendilerini Musk’ın çok daha az uzlaşmacı liderliği altında çalışırken bulan diğer çalışanlara atıfta bulunarak “birçoğunun ona kızgın” olduğunu belirtmeye devam etti. “Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana …

Neden Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey İşten Çıkarmaların Kendi Suçu Olduğunu Söylüyor?

5 Kasım Cumartesi günü yayınlanan bir tweet’te Dorsey, Twitter’ın geçmişteki ve şimdiki çalışanlarını “güçlü ve dayanıklı” olarak nitelendirerek teşvik etti. Muhtemelen işten çıkarılan çalışanlara ve belki de şimdi kendilerini Musk’ın çok daha az uzlaşmacı liderliği altında çalışırken bulan diğer çalışanlara atıfta bulunarak “birçoğunun ona kızgın” olduğunu belirtmeye devam etti. “Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana ait: Şirket büyüklüğünü çok hızlı büyüttüm,” diye açıkladı. “Bunun için özür dilerim.”

İşten çıkarmalardan önce Twitter’ın yaklaşık 7.500 çalışanı vardı ve bu rakam şu anda 3.700 civarında olabilir ve bu, işgücünü 2014 sonunda olduğu yere geri getirecektir. devlet adamıTwitter’ın işgücü Aralık 2019’da 4.900’den 2021’in sonunda 7.500’e yükseldi. Pandemi sırasında işgücü sayılarını kitlesel olarak artıran tek şirket Twitter değil – Meta benzer bir şey yaptı ve hızlandığı söyleniyor daha da büyük bir işten çıkarma turu için.

Bununla birlikte, çalışan sayısını azaltmak, Musk’ın Twitter’ın finansmanını geri çevirme planının yalnızca bir yönüdür. Musk’ın şirketin kontrolünü ele geçirmesinden kısa bir süre sonra, kaynaklar ekiplerin Twitter’ın altyapı maliyetlerini düşürmenin yollarını bulmakla görevlendirildiğini iddia etti, bu da onu kesintilere eğilimli hale getirebilir. Musk, bu değişikliklerin uygulandığını görmek için acele ediyor, ancak hareket etme hızı işleri daha da kötüleştirebilir. Ekiplerin projeleri değerlendirmek için çok az zamanları olduğunda baskı altında olabilecek hataların yanı sıra, artan iş yükü ve çok sayıda insan işten çıkarıldığından dolayı iş gücü arasında moral kaybı riski de var – ve Musk’ın avantajları kesinlikle kesme kararı. yardımcı olmuyor.

Teknory