Netflix, AAA Bilgisayar Oyunu Yapmak İçin Mobil Oyunların Ötesine Geçiyor

Netflix’in planları belirsiz, ancak tam olarak gizli değiller. şirket bir mesaj yayınladı iş ilanı resmi web sitesinde, Los Angeles merkezli kendi oyun stüdyosunda çalışacak bir oyun yönetmeni arıyor. Doğru adaydan beklentileri yüksek olan Netflix’in heyecan verici planları da var. İş tanımına göre, yeni işe alınan kişi, Netflix’in “yepyeni bir AAA PC oyununda oyun yönünü ve […]

Netflix, AAA Bilgisayar Oyunu Yapmak İçin Mobil Oyunların Ötesine Geçiyor

Netflix’in planları belirsiz, ancak tam olarak gizli değiller. şirket bir mesaj yayınladı iş ilanı resmi web sitesinde, Los Angeles merkezli kendi oyun stüdyosunda çalışacak bir oyun yönetmeni arıyor. Doğru adaydan beklentileri yüksek olan Netflix’in heyecan verici planları da var. İş tanımına göre, yeni işe alınan kişi, Netflix’in “yepyeni bir AAA PC oyununda oyun yönünü ve yaratıcı vizyonu oluşturmasına” yardımcı olmakla görevlendirilecek. AAA oyunlar genellikle meraklı oyunculara yönelik üst düzey oyunlardır; “Cyberpunk 2077” veya “God of War Ragnarök” gibi oyunları düşünün.

Bir oyun yönetmeninin yanı sıra Netflix ayrıca bir sanat yönetmeni, teknik yönetmen, canlı hizmet analisti ve baş mühendis arıyor. İşe alındıktan sonra, yeni Netflix çalışanları muhtemelen şu anda Netflix için çalışan Activision Blizzard ününden Chacko Sonny altında çalışacak. Netflix’in oyundan sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, toplantı sırasında ortaya çıktı. TechCrunch Bozma şirketin oyun bölümünü büyük ölçüde genişlettiğini ve sonuç olarak Sonny’nin saldırıya uğradığını. Sonny daha önce Blizzard Entertainment’ın büyük bir başarıya ulaştığını kanıtlayan “Overwatch”ın sorumlu yapımcılığını üstlenmişti. Sonny etrafında bir ekip oluşturmak, Netflix’in yeni sürümüyle büyük ligleri hedefleyebileceğini gösteriyor.

Gerçek oyun söz konusu olduğunda, Netflix ayrıntılar konusunda oldukça ağzı sıkıydı. Bununla birlikte, iş tanımı “FP’ler ve/veya üçüncü şahıs nişancı oyunlarında deneyim” gerektiriyor, yani “Overwatch” gibi bir şeyi gerçekten görebileceğimiz anlamına geliyor, ancak bunun yerine üçüncü şahısta. Netflix, bu yeni başlık ortaya çıktığında bazı aboneler kazanabilecek mi? Görülmeye devam ediyor, ancak kesinlikle ilginç bir olay dönüşü.

Teknory