Netflix’in 1899’u: Bu şaşırtıcı son, açıklandı

Yeni Netflix dizisi 1899, ağzına kadar gizemlerle dolu, ama her şey nasıl bitiyor? İşte şovun nihai dönüşü, ortaya çıktı. Netflix için bloktaki en yeni çocuklardan biri aynı zamanda en çok beklenenlerden biri: 1899. Bu yeni dizi, bize son birkaç yılın en büyük akıl almaz şovlarından biri olan Dark’ı veren aynı yaratıcılardan geliyor. 1899’dan kesinlikle keyif […]

Netflix’in 1899’u: Bu şaşırtıcı son, açıklandı

Yeni Netflix dizisi 1899, ağzına kadar gizemlerle dolu, ama her şey nasıl bitiyor? İşte şovun nihai dönüşü, ortaya çıktı.

Netflix için bloktaki en yeni çocuklardan biri aynı zamanda en çok beklenenlerden biri: 1899. Bu yeni dizi, bize son birkaç yılın en büyük akıl almaz şovlarından biri olan Dark’ı veren aynı yaratıcılardan geliyor. 1899’dan kesinlikle keyif aldık ve şov hakkındaki incelememizi okuyabilirsiniz. burada.

1899, 1899’da bir göçmen gemisinde geçen gizemli bir gerilim filmi. gemi koordinatları.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Dizide pek çok ifşa var, ancak o şok edici final sahnesi de dahil olmak üzere cevapsız kalan bir dizi soru da var. Ama içinde ne olur? Açıklayalım ama önce ÖNEMLİ UYARI: ÖNCEKİ BÜYÜK SPOILER…

Şovun ana gizemi nedir?

Birinci olarak, sorumluluk reddi: Burada yazdığımız her şey doğru olmayabilir. Bu dizide herkes sır saklıyor, vizyonlar yerleştiriyor ve herkesi birbirine düşürmeye çalışıyor. Dolayısıyla, bu ifşaatlardan bazılarının yalan olma ihtimali var, ancak ikinci bir sezonun olup olmadığını yalnızca zaman gösterecek.

Şimdi, paketten çıkarılacak çok şey var, o yüzden açıklayalım gösterinin en büyük dönüşü: Dizide olan her şey gerçek değil. Bunların hepsi, Maura’nın ana karakteri olan babası olan bir psikiyatri hastanesinin sahibi tarafından yapılmış bir simülasyon. Görünüşe göre sorunlu geçmişleri olan insanları seçmiş ve davranışlarının nasıl değiştiğini görmek için hepsini tehlikeli bir duruma sokmuş. Bu aynı zamanda ilk kez olmuyor; rezil Prometheus da dahil olmak üzere birçok başka gemi var. Aslında Prometheus, projenin ana gemisi gibi görünüyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Aynı denekler, hafızaları silindikten sonra birçok kez simülasyona yerleştirildi. Ve görünüşe göre, duygularının kararlarını etkilemesine izin verdikten sonra sonunda ölüyorlar, bu da Maura’nın insanlığı zayıf kılan şeyin duygular olduğuna inanan babasının hayal kırıklığına uğramasına neden oluyor.

Gizemli çocuk, adam, böcek ve geçiş yolları ise bir arada da açıklanabilir. Maura’nın yanındaki odada kalan adam aslında kocası Daniel ve oğlan Elliot da onun oğlu. İki erkek, Maura’yı gemiye girerek – muhtemelen tüm çocukların ölmesine neden olarak – ve etrafında dolaşarak ona geçmişini hatırlamasını söyleyerek Maura’yı simülasyondan çıkarmaya çalışıyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Kapılardan hızla geçen böcek, Elliot’ın henüz bir aileyken bulduğu bir hatıra olan bir böcek. Maura’nın babasının inşa ettiği akıl hastanesinde geçirdiği zaman da dahil olmak üzere gemidekilerin anılarına giden bir yol olan döşeme tahtası kapağının altındaki geçidi de açabiliyor.

Şimdi, gemideki diğer yolcular için cevaplanması gereken çok şey var, ancak bunu muhtemelen ikinci sezonda öğreneceğiz. Simülasyonun diğer üyelerinin hepsinin simülasyonda olduğu gibi aynı geçmiş hikayeleri ve pişmanlıkları olup olmadığını bilmiyoruz. Cehennem, bazı karakterler aslında gerçek olmayabilir, sadece projenin yaratımlarıdır.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

1899’un sonunda ne olur?

Bunların hepsi yeterince çılgınca geliyor ama dahası da var. Birçoğu ima edilen çok daha fazlası şovun son sahnesi.

Şovdan herhangi birini izlediyseniz, muhtemelen her bölümün sonunda 20. yüzyılın sonlarından gelen müziklerin nasıl olduğunu fark etmişsinizdir. Bir de – simülasyon için kullanılan – kesinlikle 1899 için çok fütüristik görünen bir teknoloji var. Bunun nedeni aslında 1899’da değil, 2099’da olmamız.

Sadece bu da değil, Maura’nın babasının işleri yönettiğini nasıl söylediğimizi hatırlıyor musun? Görünüşe göre o aslında değil, Maura’nın erkek kardeşi olan oğlu. Bu bükülme biraz kafa karıştırıcı, çünkü Maura’yı tüm gösteri boyunca simülasyondan çıkarmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ve bir uzay gemisinde olan simülasyon makinesinde uyandığında, bundan kurtuluyor. Doğru, aslında uzaydayız. Nereye gideceğimiz hakkında hiçbir fikrimiz olmasa da, bir hayatta kalma görevi için seyahat ediyor gibi görünüyorlar.

Sadece bu da değil, Maura ve Daniel’in Prometheus Projesi olarak bilinen tüm simülasyonun yürütülmesine dahil oldukları ortaya çıktı. Maura bunun doğru olmadığına yemin eder, ancak babasının söylediği şey budur ve simülasyondan uyandığında, erkek kardeşinden gelen bir mesajla karşılanır:

“Merhaba abla. Gerçekliğe hoşgeldin.”

Kafası karışmış bir halde uzay gemisinin penceresinden dışarı bakıyor, mesajı kararlılıkla okuyor ve resmen kafamız karışmış halde kalıyoruz.

Hangi sorular cevapsız kaldı?

Dürüst olmak gerekirse, 1899 o kadar akıllara durgunluk veren bir dizi ki, bırakın yaptıklarınızı, bilmediklerinizin bile izini sürmek zor.

Ancak pek çok açık soru var: Maura’nın erkek kardeşinin planı nedir? Neden herkes kendini öldürmeye başladı? Maura, Proje Prometheus’u gerçekten yarattı mı? Neden tüm enjeksiyonlar? Bu insanlar neden simülasyonun bir parçası olmaları için seçildi? Neden uzaydalar? Ve dev piramitte ne vardı?

Öğrenilecek daha çok şey var, bu yüzden 1899’un ikinci sezonunun geleceğini umuyoruz, sadece kafalarımızı biraz boşaltmak için.

1899 şu anda Netflix’te izlenebiliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow