Netflix'ten Bir Cihaz Nasıl Kaldırılır: İstenmeyen Cihazlarda Hesabınızı Devre Dışı Bırakın Ve Bağlantısını Kesin

Netflix bir çevrimiçi akış devi, ancak hesabınızda çok fazla cihaz etkinleştirildiğinde ne yaparsınız? Netflix'te sahip olabileceğiniz cihaz sayısı konusunda bir sınır yoktur, ancak aynı anda kaç cihazın akış yapabileceği konusunda bir sınır vardır.

Netflix'ten Bir Cihaz Nasıl Kaldırılır: İstenmeyen Cihazlarda Hesabınızı Devre Dışı Bırakın Ve Bağlantısını Kesin

Sınır, aboneliğinize bağlıdır: "Temel" bir, "Standart" iki ve "Premium" aynı anda dört cihaz alır. Bu sınırlar, farklı filmler veya şovlar için değil, aynı içerik olmasa bile herhangi bir şeyi aynı anda izlemek içindir.

Ne yazık ki, Netflix hesabınızdan da belirli cihazlardan çıkış yapamazsınız. Ayrıca, şifreyi değiştirmediğiniz sürece tekrar oturum açmalarını engelleyemezsiniz. Ancak, hesabınızı kullanarak tüm cihazlardan çıkış yapabilir ve ardından şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu işlem, erişim elde etmek için tüm cihazları tekrar oturum açmaya zorlar.

Oturum kapatma sınırlamaları ve yetkisiz hesap erişiminden bağımsız olarak, Netflix hesabınızı kullanan cihazları azaltmaya veya kontrol etmeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz yasal bir geçici çözüm vardır. Ayrıca, çevrimiçi taraflar olarak bilinen, riski size ait olmak üzere kullanabileceğiniz başka bir geçici çözüm daha vardır. İşte kepçe.

Netflix'teki Tüm Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix hesabınızdan tek tek cihazlarda oturumu kapatamayacağınız için aşağıdaki adımları kullanarak tüm cihazlarda oturumu kapatabilir ve ardından her bir cihazı tekrar oturum açmaya zorlayabilirsiniz.

 1. Herhangi bir cihazdaki herhangi bir web tarayıcısından “Netflix hesabınıza” giriş yapın .

 2. "Profil simgesi" veya "ad " üzerine tıklayarak ana profilinizi seçin .

 3. Sağ üst bölümdeki "profil simgesine" tıklayın , ardından "Hesap"ı seçin.

 4. “AYARLAR” bölümünde, “Tüm cihazlardan çıkış yap” seçeneğini tıklayın.

 5. “Oturumu Kapat”ı seçerek tüm cihazlardan şarkı söyleme seçiminizi onaylayın .

Yukarıdaki adımları uygularken hizmeti kullanmak için tüm cihazlarda Netflix'te tekrar oturum açılması gerekir.

Netflix Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Hesabınızı güvence altına almanın ve cihaz erişimini ve kullanım limitini kontrol etmenin bir diğer kritik adımı da şifrenizi değiştirmektir. Bağlanmak ve akış yapmak için tüm cihazların yeni oturum açma kimlik bilgilerine sahip olması gerekir.

Netflix parolanızı değiştirmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Hesap Sayfasından "Şifreyi değiştir"i tıklayın.

 2. Şimdi, aşağıdaki metin kutularına “geçerli şifrenizi” ve “yeni şifrenizi” girin .

Köpeğinizin adından ve doğduğunuz yıldan daha güçlü bir parola kullandığınızı varsayarsak, gitmenizde fayda var. Kullanıcı yeni şifreyi yazmadıkça hiçbir cihaz oturum açamaz.

Görüntüleme Cihaz Sınırlarını Kontrol Etmek için Netflix'te Bir İzleme Partisi Düzenleyin

Netflix'te kayıtlı her cihazdan çıkış yapmak yerine, aynı anda görüntüleme ve hesap erişimini azaltmaya yardımcı olmak için bir izleme partisi düzenleyebilirsiniz . Tabii ki, bu işlem hala bireysel cihaz değişiklikleri gerektirir, ancak bu, evdeki diğer kişilerin veya arkadaşlarınızın Netflix hesaplarına sahip olması durumunda yardımcı olur. Evet, herkesin bir Netflix hesabı olduğu sürece izleme partinize katılabilir.

Chrome (ve diğer tarayıcılar) için çeşitli çevrimiçi uzantılar, bir izleme partisi düzenlemenize izin verir, ancak. Bu uzantı/eklenti bir süredir Chrome'daydı, ancak artık Microsoft Edge'de mevcut.

Teleparty'nin orijinal adı Netflix Party olmasına rağmen, Teleparty'nin çoğu kişinin düşündüğü gibi Netflix'e ait DEĞİLDİR veya Netflix'e bağlı DEĞİLDİR . Netflix ayrıca uzantıyı onaylamaz veya desteklemez. Bu nedenle, riski size ait olmak üzere Teleparty veya diğer çevrimiçi taraf uzantılarını kullanın. başın belaya girecek mi Cevap büyük olasılıkla hayır. başın belaya girebilir mi Kesinlikle yapabilirsin. Teleparty'yi (Netflix Party) nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Masaüstü/dizüstü bilgisayarınızda (Mac veya Windows) “Chrome” veya “Edge” i açın .

 2. "Chrome" eklenti mağazasına erişin ve "Teleparty"yi arayın, ardından yükleyin.

 3. Tarayıcınızın tüm uzantıları senkronize edecek şekilde ayarlandığından emin olun, yoksa önceki adımı kullanarak Teleparty'yi tüm masaüstü/dizüstü cihazlara manuel olarak yüklemeniz gerekir.

 4. Tarayıcıda Netflix'i başlatın (herhangi bir Windows, Mac veya Linux PC'de Chrome) veya Microsoft Edge'i seçin (yalnızca Windows'ta).

 5. Netflix partinizde barındırmak istediğiniz bir “Netflix videosu” açın (isterseniz videoyu geçici olarak duraklatabilirsiniz), ardından “Teleparty simgesine” tıklayın. ve "Partiyi başlat"ı seçin.

 6. Açılan pencerede "Kabul Et ve Devam Et"i seçin .
 7. "URL'yi Kopyala" yı tıklayın , ardından bağlantıyı arkadaşlarınıza ve ailenize gönderilen mesajlara yapıştırın.

 8. Teleparti oturumu başlar. Medyayı kontrol edebilir, sohbete yorumlar yerleştirebilir ve duraklatıldı, devam ettirildi vb. mevcut durum raporlarını görebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları kullanarak Netflix hesabınıza cihaz erişimini azaltabilir, böylece belirli cihazları Netflix hesabınızdan kaldırabilirsiniz . Ancak, çevrimiçi Netflix partinize erişmek için her kullanıcının bir hesabının olması gerektiğini unutmayın .


Netflix Cihaz Kaldırma SSS'leri

Netflix hakkında aklınıza gelebilecek diğer soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Birini hesabımdan kaldırdığımda ne olur?

Teknik olarak, Netflix hesabınızdan birini kaldırmıyorsunuz çünkü bunu yapamazsınız. Esasen hesabınızdan bir cihazın oturumunu kapatıyorsunuz, böylece şifrenizi değiştirdiğiniz sürece kullanıcının Netflix hesabınıza erişmesini engelliyorsunuz.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde herkes giriş ekranına dönecektir. Burada şifrenizle oturum açabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirler.

Hesabımı başka birinin kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım?

Hesap sayfasından oturum açmış tüm cihazları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, hesap ayarlarınızın Son Görüntülenenler bölümünde izlemediğiniz içerikleri de göreceksiniz.

Birinin hesabınızı kullanıp kullanmadığını anlamanın başka bir yolu da Netflix'in tuhaf önerilerde bulunup bulunmadığıdır (hiç izlemediğiniz Anime veya gerilim filmleri gibi). Ancak, hesabınızı fazla kullanmadıysanız veya yakın zamanda kaydolduysanız, bu tuhaf öneriler yasal olarak var olabilir. Ayrıca, Netflix eşzamanlı akış sınırınıza ulaştığınızı söylediği için akış yapamıyorsanız, biri oturum açmış ve şu anda Netflix hesabınızda bir şey izliyor.

Son olarak, e-posta veya şifre gibi hesap bilgileriniz değiştiyse, daha ciddi bir sorun vardır. Bu durum, birisinin hesabınızı ele geçirdiğini ve ele geçirdiğini gösterir. E-posta ve şifreyi hemen değiştirin, yukarıdaki adımları kullanarak tüm cihazlardan çıkış yapın ve Netflix ile iletişime geçin (değişikliklerin ekran görüntülerini gönderin).

Sadece bir cihazı kaldırmak istiyorum. Başka seçenekler var mı?

Netflix aracılığıyla, "Tüm cihazlardan çıkış yap" seçeneğini kullanarak hepsini kaldırmadığınız sürece, gerçek cihazları değil, yalnızca 'indirilen cihazları' tek tek kaldırabilirsiniz. Ancak, cihaz ev wifi ağınızdaysa ve yönlendiriciniz içeriği engellemenize izin veriyorsa, yönlendirici ayarlarınıza giriş yapabilir ve belirli bir cihazın Netflix'i kablosuz ağınızda kullanmasını kısıtlayabilirsiniz.

Elbette, elinizde varsa, cihazdaki Netflix hesabından da çıkış yapabilirsiniz. Yukarıdaki talimatları tam olarak takip ederek, menüden 'Çıkış Yap' seçeneğine dokunun. Artık o cihazın hesabınıza tekrar giriş yapmasını istemiyorsanız, ekstra güvenlik için şifreyi değiştirin.

Roku veya Firestick için Netflix'teki tüm cihazlardan çıkış yapabilir miyim?

Ne yazık ki hayır. Yukarıda listelenen adımları bir web tarayıcısında gerçekleştirmeniz gerekecektir. Netflix uygulaması, bir web tarayıcısındaki hesap ayarlarınızla aynı işlevlere sahip değildir.

Kullanışlı bir bilgisayarınız yoksa, Masaüstü Sitesine erişmek için akıllı telefonunuzun web tarayıcısını kullanın . Örneğin, Chrome uygulamasını kullanıyorsanız Netflix'i açın , sağ üstteki üç nokta simgesine ve ardından Masaüstü site kutusuna dokunun. Sayfa yenilenecek ve yukarıda yaptığımız gibi çıkış seçeneklerine erişebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow