New York Post, AOC Suikastı Tweetinden Sonra Hacklendiğini Söyledi

Fotoğraf: Postmodern Stüdyo (Shutterstock) The New York Post, Twitter hesabının Perşembe sabahı sahte, kışkırtıcı ve ırkçı hikayelere bağlantılar yaymasının ardından, okuyucuların saldırıya uğradığını bilmelerini sağladı. “Amerika için AOC’yi Suikast Etmeliyiz”, okuyun bir başlık, ilerici politikacının bir resmini içeren bir makaleye bağlantı veren. Bir başka hedge, GOP’un New York valisi adayı Lee Zeldin’e ve New York […]

New York Post, AOC Suikastı Tweetinden Sonra Hacklendiğini Söyledi

New York Post, Tweet AOC'nin Suikastı Çağrısının Bir Hack Sonucu Olduğunu Diyor başlıklı makalenin resmi [UPDATE]

Fotoğraf: Postmodern Stüdyo (Shutterstock)

The New York Post, Twitter hesabının Perşembe sabahı sahte, kışkırtıcı ve ırkçı hikayelere bağlantılar yaymasının ardından, okuyucuların saldırıya uğradığını bilmelerini sağladı.

“Amerika için AOC’yi Suikast Etmeliyiz”, okuyun bir başlık, ilerici politikacının bir resmini içeren bir makaleye bağlantı veren. Bir başka hedge, GOP’un New York valisi adayı Lee Zeldin’e ve New York şehrinin siyahi belediye başkanı Adams’a atıfta bulunarak “Zeldin: Eric Adams, NYC’nin Kızarmış Tavuk Yiyen Maymunudur” ifadesini okudu. Yine bir başka kabaca Zeldin’e şu anki vali Kathy Hochul’a cinsel saldırıda bulundu.

Diğer hikayeler bir dizi muhafazakar figürü hedefliyor. Gazetenin Twitter hesabında yer alan ek sahte manşetler şunları içeriyordu:

  • “Devlet. Abbott [as in the ultra-conservative governor of Texas]: Yasadışı İnsanları Katletmeye Başlamak İçin Sınır Devriyesi Emri Vermeye Başlayacağım”
  • Christopher Rufo’ya atıfta bulunarak “Rufo: Sendika Öğretmenlerini Yok Etmeli ve Hapsedmeliyiz”. muhafazakar eylemci.
  • “Devine: Joe ve Hunter Biden’ı Öldürmeliyiz”—Post’un The Post için bir köşe yazısı yazan kendi Miranda Devine’sine gönderme.

The Post, muhafazakar eğilimleri ve tuhaf manşetleriyle tanınırken, bunların açıkça uydurulduğunu söyleyebilirsiniz. Tweetler daha sonra kaldırıldı ve sabah saat 9 civarında gazete, kötü bir aktör tarafından hedef alındığını ortaya koyan bir bildiri yayınladı: “New York Post saldırıya uğradı. Şu anda nedenini araştırıyoruz.”

Burada ne olduğu hiç belli değil. Post’un açıklamasına göre, şirketin kendisinin mi saldırıya uğradığını yoksa yalnızca sosyal hesabının mı ele geçirildiğini bilmiyoruz. Aslında şirket hiç saldırıya uğramamış olabilir: CNN medya muhabiri Oliver Darcy tweetlendi Perşembe sabahı geç saatlerde, “konuya aşina bir kaynağın” kendisine olayın “haydut bir çalışanın eylemlerinden kaynaklandığını” söylediğini söyledi. Hoşnutsuz stajyer mi? Kötü bir gün geçiren bir gazeteci mi?

Son aylarda saldırgan uyarılar gönderen ikinci medya şirketi. Eylül ayında Fast Company, Apple News hesabının ırkçı push uyarıları gönderdiğini gören bir saldırının kurbanı oldu. Medya kuruluşunun liderleri, araştırdıkları gibi siteyi tamamen kapattılar. birkaç gün sonra canlandırmak.

Gizmodo, yorum ve ek ayrıntılar için Post’a ulaştı ve yanıt verirlerse bu hikayeyi güncelleyecek.

GÜNCELLEME, 13:20 EST: The Post, Gizmodo’ya yaptığı açıklamada, Perşembe günkü olayın bir çalışanın “yetkisiz davranışının” sonucu olduğunu ortaya koydu. Çalışanın şimdi kovuldu, dedi gazete. Açıklamanın tamamı şöyle: “New York Post’un soruşturması, yetkisiz davranışın bir çalışan tarafından yapıldığını ve çalışanın işine son verildiğini gösteriyor. Bu sabah web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan aşağılayıcı ve ayıplı içeriği derhal kaldırdık.”

https://www.teknory.com