Nvidia RTX 4080 neredeyse burada – çılgınca değişen fiyatlarla

Nvidia’nın yaklaşmakta olan RTX 4080 16GB GPU’su 16 Kasım’da piyasaya sürülecek, ancak bazı perakendeciler kartı çevrimiçi olarak listelemeye başladı bile. Nvidia’nın kendisi ve yönetim kurulu ortaklarının birçoğu dahil olmak üzere, bu listeler bize kartın piyasaya sürüldükten sonra nasıl fiyatlandırılacağına dair bir fikir veriyor. Nvidia’nın tavsiye ettiği fiyat, bazı perakendeciler ve bazı modeller söz konusu olduğunda …

Nvidia RTX 4080 neredeyse burada – çılgınca değişen fiyatlarla

Nvidia’nın yaklaşmakta olan RTX 4080 16GB GPU’su 16 Kasım’da piyasaya sürülecek, ancak bazı perakendeciler kartı çevrimiçi olarak listelemeye başladı bile. Nvidia’nın kendisi ve yönetim kurulu ortaklarının birçoğu dahil olmak üzere, bu listeler bize kartın piyasaya sürüldükten sonra nasıl fiyatlandırılacağına dair bir fikir veriyor.

Nvidia’nın tavsiye ettiği fiyat, bazı perakendeciler ve bazı modeller söz konusu olduğunda devam ediyor, ancak çok heyecanlanmayın – bu, tüm RTX 4080 GPU’ları için geçerli değil. Aslında, bazı durumlarda fiyatlar o kadar değişkendir ki, onun yerine bir RTX 4090 satın alabilirsiniz.

Asus GeForce RTX 4080 ROG Strix OC ekran kartı ve kutusu.
ProShop/Asus

Hâlâ erken günler, ancak RTX 4080 16GB’nin birçok farklı sürümü şu anda çevrimiçi ve bazıları zaten ekli fiyat etiketleri ile geliyor. Nvidia’nın önerdiği perakende satış fiyatı ABD’de 1.199$ ve İngiltere’de 1.269 İngiliz sterlini olarak belirlendi. Bu fiyatlara yakın bazı özel tasarımlar var, ancak çoğu zaman GPU’lar çok daha pahalı.

ABD’de şu ana kadar işler iyi görünüyor. bir satışlar açıldığında MSRP’de. Yine de bu, kartın en hızlı versiyonu değil ve maksimum 2,5 GHz hızlandırma saati ile geliyor. Elbette, GPU’nun eşleşen fiyat etiketlerine sahip daha iyi sürümleri olacak.

Ne yazık ki, bir kartın MSRP’de satılması, birçok PC üreticisinin bu fiyata bir kart alabileceği anlamına gelmez. RTX 4090’ın aşırı pahalı olmasına rağmen, neredeyse anında tükendi ve bize GPU sıkıntısı günlerine çok istenmeyen bir geri dönüş sağladı. RTX 4080’in ilk partisinin de hızlı bir şekilde satılması muhtemeldir ve daha sonra, soyucuların etkisi nedeniyle daha yüksek fiyatlarla yeniden satışa çıkabilir.

TechPowerUp Danimarkalı bir perakendecide bazı GPU’ları tespit etti, Profesyonel market. Mağaza, MSI, Asus, Gigabyte ve Inno3D’den modeller de dahil olmak üzere oldukça geniş bir kart yelpazesine sahiptir. Bu fiyatlar, Newegg’deki PNY kartından çok daha az cesaret verici, 1,626 dolar ile 1.946 dolar arasında değişiyor.

İngiltere’de bazı kartlar şu adreste bulunabilir: Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan. Üç Palit GameRock GeForce RTX 4080 şimdi listeleniyor, ancak en ucuz model 1.450 pound, Nvidia’nın MSRP’sinin üstüne 180 pound fazladan geliyor. Bu tarafından fark edildi VideoCardz.

ProShop ayrıca şu ülkelerde de faaliyet göstermektedir: Finlandiya (ve diğer birçok ülke gibi) ve oradaki RTX 4080 fiyatları düpedüz korkutucu, ancak bunun nedeni Finlandiya’daki yüksek katma değer vergisi. Perakendeci, şu anda en ucuz seçenek olan bir Inno3D RTX 4080 X3’ü 1.620 Euro’ya listeledi; Asus ROG Strix OC modeli için fiyatlar 1.970 Euro’ya kadar çıkıyor.

PNY XLR8 Oyun Verto OC GeForce RTX 4080 16GB grafik kartı.
Yeni yumurta/PNY

Bu kartların daha ucuz olması muhtemel olduğu için ABD’de iyi haberler var. Bununla birlikte, daha iyi özel modellerden bazıları muhtemelen yine de acı verici derecede pahalı olacaktır.

RTX 4080’i bu yüksek fiyatlardan bazılarında satın alırsanız, bunun yerine bir RTX 4090 almayı düşünebilirsiniz, ancak bunu şu anda MSRP’nin yakınında bulmanız pek olası değildir. 2.000 doların üzerinde birkaç seçeneğe sahip ve MSRP fiyatlı kartlar saniyeler içinde tükendi.

Bu neslin fiyatları bir süre normale dönmeyebilir ve Nvidia’nın ve AMD’nin önceki nesildeki en iyi GPU’larından bazıları artık her zamankinden daha ucuz.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow