O refah içinde yaşıyor. Bayraktar'ın en büyük bağış toplama kahramanı oldu.

Ukrayna ordusu için Bayraktar drone için Polonya koleksiyonu sona erdi. Organizatörleri en cömert bağışçıyı belirledi.

O refah içinde yaşıyor. Bayraktar'ın en büyük bağış toplama kahramanı oldu.

Bay Jacek, bağış kampanyasına 5 PLN bağışladı. Bir yorumda, çok az şey için özür diledi. Sosyal yardımla yaşadığını ve aylık gelirinin sadece 717 zł olduğunu açıkladı. 58 yaşında ve sırt problemleri, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve yüksek tansiyonu var.

“Ama en azından bu kadar küçük bir miktara ihtiyacım var. Böyle bir zorunluluğum var, öyle hissediyorum” diye yazdı.

Bağışçı toplama

Bay Jacek'in yorumu, Ukrayna için bir drone bağışının organizatörleri tarafından fark edildi ve en cömert bağışçı olan onun için hemen bir bağış düzenledi.

"Bay. Jacek Kocaman Yürekli bir adam çünkü Bayraktara'nın düşmesine en çok o katkıda bulundu. Kader onun için uygun değil - o bir engelli ve her ay ondan sadece 717 zlotisi ömür boyu kalıcı ödenek kesiliyor. İyiliğe olan inancını yitirmemiş, aksine kendisi bile yapıyor!” – koleksiyonun açıklamasını okuyun.

Bağış kampanyası To się Uda Vakfı tarafından organize edildi. Toplanan miktarın yüzde 100'ü Sayın Jacek'in tedavi, tedavi ve rehabilitasyonuna yönlendirilecektir. Sadece iki gün içinde 70.000 PLN'den fazla para toplandı.

"Bay. Jacek, biz burada birbirimize bağlıyız, bu yüzden dünden beri 717 zlotiyi Tanrı için 100 ile çarparak aldık. Tanrı aşkına, Facebook'ta, Bayraktara için bağış toplamayı başlatanlardan biri olan Krytyka Polityczna'nın gazetecisi ve gazetecisi Slavomir Serakovsky yazdı.

“Polonyalı” Bayraktar

Ukrayna, Batı'dan Rusya'yla bir savaşta savaşmak için ihtiyaç duyduğu teçhizatı istiyor. Sıradan insanlar da yardıma katılıyor. Litvanyalılar, Bayraktar'ın satın alınması için bağış kampanyası başlattı. Bir Türk insansız hava aracı şirketi Bayraktar'ı bağışlayacağını ve toplanan paranın nüfusa yardıma gideceğini açıkladı. Daha sonra, aynı şey üç dron için başka bir bağış toplama etkinliğinde de oldu.

Haziran ayının sonunda, Polonya'da bir bağış kampanyası başlatıldı. Tutar 22,5 milyon PLN idi. Tutar, eylemin bitiminden dört gün önce toplanmıştır. 200.000'den fazla kişi paralarını Ukrayna için drone bağış kampanyasına bağışladı. Eyleme sadece Polonyalılar katılmadı. Litvanya Başbakanı Ingrida Simonyte de dahil olmak üzere desteklendi. Bayraktara için yapılan bağış, Spadka.pl tarihindeki en büyük bağış kampanyasıydı. Polonyalıların eylemleri, Ukrayna medyası da dahil olmak üzere ayrıntılı olarak rapor edildi.