OpenSea'de NFT Nasıl Oluşturulur ?

OpenSea , NFT'leri alıp satmak için dünyanın önde gelen pazarıdır. Her ay bir milyondan fazla işlemle, düzinelerce benzer platformun çok üzerinde. Belki ürün kategorilerine göz attınız ve “Nasıl bir NFT basabilirim?” Diye düşündünüz. Eğer öyleyse, bu makale tam size göre.

OpenSea'de NFT Nasıl Oluşturulur ?

OpenSea'de ilk sanat eserinizi veya başka herhangi bir dijital varlığı nasıl basacağınızı açıklayacağız.

Bugün sanat eseri satmak için OpenSea'den daha iyi bir yer yok. Bunu yapmak birçok avantajla birlikte gelir. Örneğin, işinizin gerçek sahipliğini korurken daha fazla görünürlük elde edersiniz. Ayrıca, biri NFT'nizi her sattığında bir komisyon alırsınız. Yeniden sattıktan sonra NFT'nizin değeri ne kadar artarsa, ondan o kadar çok faydalanırsınız.

OpenSea'de NFT'leri basmak için biraz Ethereum satın almanız, kripto cüzdanınızı oluşturup OpenSea hesabınıza bağlamanız ve NFT'nizi yüklemeniz gerekir. Aşağıda, tüm bu adımların nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ayrıntılı bir kılavuz bulunmaktadır.

Ethereum satın almak

Bitcoin'in yanında, Ethereum şu anda var olan en popüler kripto para birimidir. Aslında, çoğu NFT onunla alınıp satılır. Ethereum edinmenin ilk adımı bir kripto değişim hesabı oluşturmaktır. Henüz sahip değilseniz , en popüler kripto değişim platformu olan Coinbase'i deneyebilirsiniz . Buradan Ethereum gibi kriptoları alıp satabilirsiniz.

NFT basmaya başlamak için ihtiyaç duyacağınız Ethereum miktarı, o sırada ihtiyaç duyulan gaz ücretine göre değişir; iyi bir başlangıç ​​noktası bir minidir. Bir gaz ücreti kavramı biraz karmaşık gelebilir, ancak esasen madencilere kripto para birimini ödemek için ne kadar Ethereum'a ihtiyaç duyulduğudur. Ne yazık ki, gaz ücretleri OpenSea tarafından kontrol edilmez, bunun yerine yeni bir hesapla ilişkili hesap kayıt ücretleri, Ethereum ödeme türü ve daha fazlası gibi şeylere dayanır.

Bu nedenle, başlangıçta yatırmanız gereken para miktarı, hesabınızı kaydettirmek ve öğeye erişime izin vermekle ilişkili iki gaz ücretine bağlıdır. NFT'nizi içeren işlem için zaten ödeme sonrasına kadar tahsil edilmeyen mevcut %2,5 hizmet ücreti ve %10 telif ücreti önceden gerekli değildir. Bu, aşağıda SSS bölümünde daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.

OpenSea'de kullanmak için bir Kripto Cüzdanı Nasıl Oluşturulur

Bir miktar ETH satın aldıktan sonra, bir sonraki adım bir kripto cüzdanı oluşturmaktır. OpenSea'de NFT'leri ödemek ve satmak için bu cüzdanı kullanacaksınız.

MetaMask , kullanımı en basit cüzdanlardan biridir ve OpenSea'de tercih edilen seçenektir. Bir tarayıcı eklentisi olarak mevcuttur ve en iyi Google Chrome ve Brave ile çalışır . Kurduktan sonra, NFT'ler gibi Ethereum ve Ethereum tabanlı belirteçleri depolamak için kullanabilirsiniz.

Cüzdanınızı OpenSea'ye Bağlayın

Cüzdanınızı birkaç basit adımda OpenSea'ye bağlayabilirsiniz:

 1. Tarayıcınızda MetaMask uzantısını açın ve şifrenizi girerek kilidini açın.

 2. Aynı tarayıcıda http://www.opensea.io/ adresine gidin ve sağ üst köşeden Profil'i seçin.

 3. Web sitesi sizden kripto cüzdanınızı bağlamanızı isteyecektir; MetaMask'i seçin .
 4. Şartlar ve koşulları kabul edin ve hesabı doğrulamak için e-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı girin.
 5. Aldığınız doğrulama e-postasını takip edin.

Bu kadar! Artık ilk NFT'nizi basmaya hazırsınız. Başka bir kripto cüzdanı kullanıyorsanız 2. Adımdan başlayın ve 3. Adımda uygun seçeneği seçin.

İlk NFT'nizi Oluşturun

Bir cüzdan oluşturup OpenSea'ye bağladıktan sonra, artık ilk NFT'nizi oluşturmaya hazırsınız. Bunu yapmanın en iyi yolu bir koleksiyon oluşturmaktır. Tek bir dosya yükleyebilecekken neden koleksiyonlar oluşturasınız ki? NFT'ler en fazla görünürlüğü alır ve en iyi bir koleksiyonun parçası olarak satılır. Bireyselleştirilmiş renkler, şekiller ve daha fazlasıyla bir NFT'nin farklı varyasyonlarını yapabilirsiniz.

Bir koleksiyon oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. OpenSea profilinize gidin ve Koleksiyonum'u seçin .

 2. Yeni bir koleksiyon oluşturmak için Oluştur'u seçin .

Bu koleksiyonu dijital sanat portföyünüz olarak düşünebilirsiniz. En son tasarımlarınızı, memlerinizi ve hatta sevimli yavru kedi çizimlerinizi eklemekte özgürsünüz. OpenSea'da, bazen on binlerce dolara satın alınan ve satılan kedi çıkartmaları olan “cryptokitties” için özel bir kategori olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir.

NFT'yi Yayınlama

İlk koleksiyonunuzu oluşturduktan sonra, ona bir NFT eklemek kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ediniz:

 1. Yeni oluşturduğunuz koleksiyonu açın.

 2. Öğe Ekle'ye tıklayın .

 3. Bir NFT yükleyin ve ona bir ad verin.

 4. Öğe için özellikleri, seviyeleri ve diğer açıklamaları doldurun.

 5. Bitirdiğinizde Oluştur'a tıklayın .

Bu kadar! Artık NFT'nizi koleksiyonunuzda görebilirsiniz. Onu sergilemek için saklamayı veya en yüksek teklifi verene satmayı seçebilirsiniz.

Depolama Alanınızı Doğrulayın

İlk NFT'nizi yüklemeden önce dikkat edilmesi gereken başka bir şey de depolama durumudur. Merkezi sunucularda depolanan NFT'ler teknik sorunlara yatkındır. Bunun yerine, bunları blok zincirinde veya Arweave ve IPFS gibi platformlarda depolamak isteyeceksiniz .

Ek SSS

NFT Nedir?

NFT'ler veya takas edilemeyen jetonlar, geçtiğimiz yıl dünyayı kasıp kavurdu. Bu dijital varlıklar sanat, oyun içi öğeler, müzik, resimler veya videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eder. Kullanıcılar kripto para birimi ile NFT satın alabilir veya satabilir.

OpenSea'de NFT Basmanın Maliyeti Ne Kadardır?

OpenSea, tüm ilk kez satıcıların, ilk satışlarından önce iki ücret ödemesini gerektirir. Bu ücretler sabit bir fiyat değildir ve nasıl yapılacağını biliyorsanız bunları kontrol edebilirsiniz. Peki, sır nedir?

Bu ücretler, Ethereum'un blok zincirinde yürütülen işlemlerdir. Bu nedenle, onları oluşturmak için biraz işlem gücü gerekir. Bu enerjiyi telafi etmek için bir “gaz ücreti” ödersiniz. Şu anda gaz fiyatına bağlı olarak, ücret daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Satışa başlamak için hesabınızı başlatmak için ilk ücret 70 ila 300 ABD Doları arasındadır. NFT'lerinize OpenSea erişimi sağlayan ikinci işlem yaklaşık 10 ila 30 dolar arasındadır.

Doğal olarak, paranızı biriktirmek ve ücreti en düşük seviyede ödemek için, gaz fiyatlarının daha düşük olduğu günlerde hesabınızı kurmak istersiniz. Neyse ki, gaz fiyatlarını takip etmenizi sağlayan Gas Now adında bir web sitesi var . Ücretleri ödemek için en iyi günler, sayının 100'ün altına düştüğü günlerdir.

OpenSea'deki ücretler Ether ile ödenir. Bu, maliyetin, para biriminize kıyasla kriptonun mevcut değerine bağlı olarak da değiştiği anlamına gelir.

İlk satış için iki ücretin yanı sıra, OpenSea'yi satarken NFT fiyatının %2,5'ini ödemeniz gerekir.

OpenSea'nin ilk satıştan sonra NFT'leri basmak için ücret talep etmediğini unutmayın.

NFT'leri satmak için çeşitli ödeme belirteçleri kullanabilirsiniz. Platform aşağıdaki kripto paraları önerir:

Ethereum

WETH

DAI

USDC (ABD Doları Parası anlamına gelen kripto para, ABD doları ile karıştırılmamalıdır)

OpenSea'de İlk NFT'nizi Basmak

OpenSea, NFT'leri alıp satmak için lider pazardır. Bu dijital varlıkları başka herhangi bir yerde basmak, daha az görünürlük ve anlaşmayı kapatma şansının azalması anlamına gelir. Bu nedenle çoğu satıcı en iyi çalışmalarını bu platformda sunar. Biraz araştırma ve yaratıcılıkla siz de yapabilirsiniz. Ve şimdi nasıl başlayacağınızı biliyorsunuz.

OpenSea'de hangi kategorileri oluşturmak istiyorsunuz? NFT'leri sergilemek veya satmak için basıyor musunuz? Fikirlerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow