Pandemi sırasında işten çıkarılan teknoloji çalışanları genellikle kendi şirketlerini kurdu, anket bulguları

İşinizi bırakmayı ve yeni bir şeye başlamayı hiç düşündüyseniz, anket Clarity Capital’den pandemi sırasında işten çıkarılan teknoloji çalışanları hakkında bir habere göre, bunun harika bir fikir olabileceğini keşfetti. bildiri Emily Dreibelbis tarafından PCMag.com. 4.188 katılımcıdan 1.007’si işten çıkarma sonrasında kendi şirketlerini kurduklarını bildirdi. Bunu yapmak için en önemli motivasyonlar daha fazla profesyonel büyüme (%58) ve […]

Pandemi sırasında işten çıkarılan teknoloji çalışanları genellikle kendi şirketlerini kurdu, anket bulguları

İşinizi bırakmayı ve yeni bir şeye başlamayı hiç düşündüyseniz, anket Clarity Capital’den pandemi sırasında işten çıkarılan teknoloji çalışanları hakkında bir habere göre, bunun harika bir fikir olabileceğini keşfetti. bildiri Emily Dreibelbis tarafından PCMag.com.

4.188 katılımcıdan 1.007’si işten çıkarma sonrasında kendi şirketlerini kurduklarını bildirdi.

Bunu yapmak için en önemli motivasyonlar daha fazla profesyonel büyüme (%58) ve daha fazla para (%52), ancak yeterince ödeme yapılmamasına rağmen daha düşük sırada (%35). Belki yeterince maaş alıyorlardı, ancak yeni beceriler kazanırken daha fazlasını yapabileceklerini biliyorlardı.

bir şirket kurma nedenlerini gösteren bir grafik. yüzde 58 dedi

İşte neden.
Kredi: Sermaye Anketini Netleştirin

Onlar haklıydı. Serbest meslek, ciddi maaş artışları sağladı: Kurucular şimdi ortalama 13.000 dolar daha kazanıyor. Ve bin yıllıklar ek 17.535 dolar kazanıyor.

Yıllık gelir artışlarını gösteren bir grafik. Erkekler için yaklaşık 14.000 dolar ve kadınlar için 1.300 dolar. Gen-Z için yaklaşık 7.000 dolar, Y kuşağı için yaklaşık 18.000 dolar ve Gen-X için yaklaşık 15,00 dolar daha fazla

İşte daha ne kadar yaptıkları.
Kredi: Sermaye Anketini Netleştirin

Yine de, ankete katılanların %70’i kararla ilgili bir pişmanlık dönemi yaşadı. Bazıları kendi şirketlerini kurmak için ilk işlerini bırakmış olabilecek Z kuşağı katılımcıları, yeni günlük işlerinde en fazla kargaşayı %79 ile bildirdiler. Ayrıca en düşük ücret artışını da yaşadılar – ortalama 6.638 dolar.

Bütün bunlardan hangi dersleri alabiliriz? Eski teknoloji çalışanlarının girişimlerine neden başladıklarının ve karşılaştıkları zorlukların ardındaki veriler oldukça açıklayıcı.

Ankete katılanların çoğu kararı işten çıkarıldıktan sonraki bir yıl içinde verdi (%72). Takip etmeyi seçtikleri fikirler çoğunlukla eski şirketleriyle yakından ilgiliydi ve %91’i doğrudan rekabet ettiklerini söylüyor.

İşten çıkarıldıktan sonra çoğu insanın bir iş kurmasının ne kadar sürdüğünü gösteren bir grafik. Çoğu bunu 12 ay içinde yaptı ve bunların çoğu altı ay bekledi.

İşte ne kadar sürdüğü.
Kredi: Sermaye Anketini Netleştirin

Çoğu, kendi paralarını (ortalama 20.000$) kullanarak ve %70’i, çoğunlukla 8.000$ civarında, arkadaşlarından ve ailelerinden alınan yatırımları güvence altına alarak eski moda bir şekilde başladı. Yeni kurucuların %84’ü, fazladan bir “erkeğe yapıştır” anı için fon sağlamak için eski şirketlerinden bağlantı kurdu.

Ayrıntılı bir çizelge, insanların finansman kaynaklarıyla ilgili bir bölüm ve insanların karşılaştığı zorluklarla ilgili ikinci bir bölüm. Finansmanın çoğu arkadaşlardan ve aileden geliyordu ve en büyük zorluk doğru teknolojiyi bulmaktı.

Finansman kaynakları ve zorluklar.
Kredi: Sermaye Anketini Netleştirin

Müşteri kazanmak farklı miktarlarda zaman aldı, ancak bu yeni işletmelerin çoğu, sekiz ay veya daha az sürdüğünü (%68) buldu. Şanslı bir alt grup, üç ay içinde (%18) alıcı buldu.

Sonunda, bu yeni şirket kurucularının çoğu kararlarından memnun. Katılımcılar, yeni girişimleri hakkında şaşırmış, heyecanlı, kendinden emin ve iyimser hissettiklerini bildirdiler. Çoğunluk daha iyi zihinsel sağlık, daha fazla iş güvenliği ve daha iyi iş-yaşam dengesine sahip olduğunu bildirdi.

İş kurucularının duyguları hakkında ayrıntılı bir tablo. Duyguların çoğu olumludur.

Duygular.
Kredi: Sermaye Anketini Netleştirin

Anket Metodolojisi (daha fazla bilgi edin):

 • 4.188 eski teknoloji çalışanına anket yapıldı

 • 1.007 daha sonra kendi şirketlerini kurduklarını belirtti

  • %52 erkek ve %48 kadın

  • %25 Z Kuşağı, %36 Y kuşağı, %25 X Kuşağı ve %14 baby boomer kuşağı

 • Kısa, açık uçlu sorular için aykırı değerler kaldırıldı.

 • Hata payı, %95 güven aralığı ile artı veya eksi %3 idi.

Bu makale ilk olarak PCMag.comMashable’ın kardeş sitesi. PCMag.com teknoloji konusunda lider bir otoritedir ve en son ürün ve hizmetlere ilişkin Labs tabanlı, bağımsız incelemeler sunar.

Teknory