Percy Jackson ve Olympians TV şovu: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, arsa, fragmanlar ve daha fazlası

Eleni Thomas ❘ Yayınlanan: 2022-11-08T17:39:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-08T17:39:43 İki filmin ardından, Percy Jackson ve Olimposlular hit kitap serisine Disney+’ta bir TV uyarlaması vermek için buradalar. Fragmana ve oyuncu kadrosuna erken bir bakış da dahil olmak üzere Percy Jackson ve Olimposlular hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Percy Jackson serisi, tüm zamanların en sevilen kitap serilerinden […]

Percy Jackson ve Olympians TV şovu: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, arsa, fragmanlar ve daha fazlası

Yayınlanan: 2022-11-08T17:39:00

Güncellenmiş: 2022-11-08T17:39:43

İki filmin ardından, Percy Jackson ve Olimposlular hit kitap serisine Disney+’ta bir TV uyarlaması vermek için buradalar. Fragmana ve oyuncu kadrosuna erken bir bakış da dahil olmak üzere Percy Jackson ve Olimposlular hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Percy Jackson serisi, tüm zamanların en sevilen kitap serilerinden biridir. Yazar Rick Riordan, diğer eserlerinde mitolojinin diğer tüm biçimlerinin yanı sıra beş bölümlük kitap serisi aracılığıyla bir nesli Yunan mitolojisiyle tanıştırdı.

Birinci ve ikinci kitaplar için uyarlanırken 2010 ve 2013 yıllarında film, bu uyarlamalar hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından pek olumlu karşılanmadı. Ancak Disney’in kitaplardan oluşan bir TV şovu geliştireceği açıklandığından beri, Percy Jackson hayranları dizinin yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Yaklaşan Percy Jackson ve Olympians TV dizisi hakkında şu ana kadar bildiğimiz tüm detaylar.

İçindekiler

Percy Jackson and the Olympians’ın çıkış tarihi var mı?

Üzgünüm Percy Jackson hayranları, muhtemelen Percy Jackson ve Olympians’ın Disney+’ta çıkış tarihi onaylanmadan çıkış yapmaları için 2024’e kadar bekleyeceksiniz. Bununla birlikte, yazar Rick Riordan, gösteri için çekimlerin nasıl seyahat ettiği konusunda hayranlarını çevrimiçi olarak güncel tutuyor.

Sezon 1, Mayıs 2022’nin sonunda çekimlere başladı ve çekimlerin kabaca yarısına geldiklerini belirten raporlarla. Bu göz önüne alındığında, gösterinin 2023’ün sonunda bir süre yayınlanmaya hazır olma şansı var, ancak henüz hiçbir şey doğrulanmadı.

Percy Jackson ve Olimposlular Sezon 1 arsa ayrıntıları

Percy Jackson ve Olimposlular, Percy Jackson adında genç bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Percy melezdir, yani anne babasından biri aslında bir Yunan tanrısıdır. Dizide çalışanların söylediklerine dayanarak, 1. Sezon, serinin ilk kitabı Percy Jackson ve Şimşek Hırsızı’nı uyarlamaya bakacak.

Gösteri muhtemelen Percy’yi atalarını keşfederken ve bu güç ve sorumluluğun derinliklerini tam olarak anlama yolculuğunu takip edecek. Etrafındaki dünyada, sadece tanrıların kanına sahip olanların görebileceği ve etkileşimde bulunabileceği sokaklarda gizlenen birçok gizli yaratık ve düşman var.

Percy Jackson TV şovu kampı melezDisney +

Melez Kampı, Percy Jackson serisindeki ana ayarlardan biridir.

ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Haftalık eğlenceYazar Rick Riordan yaklaşmakta olan TV uyarlaması ve daha uzun formatın şovun daha fazla kitabı keşfetmesine ve daha sadık bir uyarlama olmasına nasıl izin verdiğini anlattı.

Riordan, “TV formatı en çok sevdiğim şeylerden biri çünkü bize Şimşek Hırsızı kitabının tüm hikayesini, yazdıklarıma biraz daha gerçekçi bir şekilde anlatmamız için zaman ve alan sağlıyor,” dedi. . “Bence hayranların beklediği şey buydu. O kadar harika ki, sonunda tüm okuyuculara yıllar boyunca bunun bu olduğunu söyleyebilirim. Bu, istediğiniz ve beklediğiniz uyarlama.”

Percy Jackson ve Olimposlular oyuncu kadrosu ve karakterleri

Film uyarlamasının en büyük eleştirilerinden biri, oyuncu kadrosunu yaşlandırmasıydı. Percy Jackson TV şovu için, tüm oyuncular çok daha genç ve kitaplardaki karakterlerin yaşlarına daha yakın, hayranların son derece mutlu olduğu bir şey. Açıklamayı ilk yapan kişi Riordan oldu. blogunda ana karakterlerin dökümü.

Walker Scobell, Poseidon’un oğlu Percy Jackson’ı oynayacak. Leah Sava Jeffries, Athena’nın kızı Annabeth Chase’i oynayacak ve Aryan Simhadri, Percy’nin sevimli en iyi arkadaşı Grover Underwood’u oynayacak.

Ana oyuncu kadrosunu tamamlamak için, Çeşitlilik Adam Copeland, Suzanne Cryer ve Jessica Parker Kennedy olduğunu bildirdi. Copeland – en iyi adı Edge adıyla bilinir – yıllar boyunca çeşitli TV ve film projelerinde yer alan bir WWE Onur Listesi güreşçisidir. Percy Jackson’da yer alan bir karakter olan God of War Aries rolünü üstlenecek. O ve Percy’nin kırık bir ilişkisi olsa da, Aries tipik olarak onun tarafındadır ve itme geldiğinde Percy ve diğer Melezlere yardım eder.

Cryer Echidna’yı oynayacak, Kennedy ise Medusa rolünü üstlenecek. Her ikisi de, çalınan Master Bolt’u kurtarma arayışındayken Percy ve arkadaşlarının karşılaştığı Yunan Mitolojisinden canavarlardır.

Lin-Manuel Miranda, dizide şimdiye kadarki en büyük döküm darbesini işaretleyerek Hermes’i de oynayacak.

Percy Jackson and the Olympians için bir fragman var mı?

Hala çekimlerin ortasında olmasına rağmen, Disney, gösteri için izlenebilecek bir tanıtım fragmanı yayınladı. burada.

Eylül ayındaki D23 etkinliği sırasında yayınlanan fragman, orijinal romanın açılış sözlerinin Scobell tarafından Percy’nin kendisi tarafından bir sesle okunduğunu duyduklarında kitap hayranlarını çıldırdı.

Teaser ayrıca ikonik Camp Melez turuncu tişörtlerini giyen karakterleri de içeriyor ve hayranlara gerçek kampın nasıl görüneceğine dair ilk bakışlarını veriyor. Percy kampta yürürken, arka planda birden fazla kabin görülebilir.

Bu kabinlerin her biri bir Yunan Tanrısını temsil eder, Melezler her kabine kimin soyundan geldiğine göre ayrılır. Son mavi renkli kabin, Poseidon’un çocuklarının yaşam alanı ve Percy’nin yürüdüğü yer.

Yaklaşan Percy Jackson TV şovuyla ilgili en son güncellemeler ve haberler için Dexerto’da tekrar kontrol etmeye devam edin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow