Pontiac Logosunun Arkasındaki Tarih ve Anlam

Yeni otomobil serisi, onuruna Pontiac olarak adlandırıldı Ottawa Kızılderili şefi aynı isimden. Büyük bir lider olarak kabul edilen Pontiac, İngilizleri topraklarından atmak için “Superior Gölü’nden aşağı Mississippi’ye kadar” neredeyse her kabileyi bir araya getirdi. En çok doğrudan Fort Detroit’e (daha sonra Detroit şehri olarak bilinir) kendi başına saldırmasıyla tanınır. Bu başarısız olsa da, genel planı …

Pontiac Logosunun Arkasındaki Tarih ve Anlam

Yeni otomobil serisi, onuruna Pontiac olarak adlandırıldı Ottawa Kızılderili şefi aynı isimden. Büyük bir lider olarak kabul edilen Pontiac, İngilizleri topraklarından atmak için “Superior Gölü’nden aşağı Mississippi’ye kadar” neredeyse her kabileyi bir araya getirdi. En çok doğrudan Fort Detroit’e (daha sonra Detroit şehri olarak bilinir) kendi başına saldırmasıyla tanınır. Bu başarısız olsa da, genel planı işe yaradı ve Temmuz 1766’da imzalanan bir barış anlaşmasıyla sonuçlandı. Markanın adı aynı kalsa da, logo yıllar içinde birkaç kez değişti. Ancak, Kızılderili ikonografisini her zaman korumuştur.

İlk otuz üç yıl boyunca (1926’dan 1959’a kadar), şirket birbirinden çok da farklı olmayan iki farklı logo kullandı. İlki, Oakland tarafından şirketin adına ve Pontiac’ın profiline fon olarak kullanılan eski kalkanı içeriyordu. İkinci versiyon, daha yuvarlak bir kalkana dönüştü. çok daha az “çizgi film” profil resmi Pontiac’ın.

1956 yılında Semon E. “Bunkie” Knudsen genel müdür olarak atandı GM’nin. O zamanlar General Motors’un sahip olduğu en genç yöneticiydi ve yeni fikirler ortaya attı. Şirket, Pontiac’ın eski moda görünen profilinden, şirket için yeni bir çağ başlatmak için daha güncel ve zarif bir şeye geçti. Böylece dört köşeli bir yıldız ile aşağı yönlü ok ucu “Dart” olarak bilinen, 1959’da piyasaya sürüldü. Yıllar geçtikçe, stil biraz değişti, ancak çoğunlukla değişmeden kaldı. General Motors, eğer varsa, renk şemasının veya temsil edilen yıldızın ne olduğunu asla açıklamadı (ListCar Brands aracılığıyla).

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow