PS5'teki Last of Us remake, Kapsamlı Erişilebilirlik Seçeneklerine Sahip Olacak!

Hatta kumandanız aracılığıyla diyaloğu 'hissedebileceksiniz'

PS5'teki Last of Us remake, Kapsamlı Erişilebilirlik Seçeneklerine Sahip Olacak!

PS5'teki Last of Us Remake, Kapsamlı Erişilebilirlik Seçeneklerine Sahip Olacak

Sony'nin PS5 için The Last of Us Remake yayınlanmasına sadece bir kaç gün uzaktayız ve Cuma günü şirket, oyunda kullanılabilecek birçok erişilebilirlik seçeneğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Sony Interactive Entertainment'tan Gillen McAllister'ın bir blog gönderisine göre, yeniden yapım için geliştirici Naughty Dog, The Last of Us Part II'de bulunan erişilebilirlik özellikleri paketini "temel" olarak kullandı ve bunlar üzerine inşa edildi . Yönetmen Matthew Gallant blogda, kullanışlı yeni seçeneklerden birinin ara sahneler için "tüm yerelleştirilmiş dillerimizle çalışacak" sesli açıklamalar olduğunu söyledi.

En çok ilgi çeken bir seçenek de DualSense kontrol cihazında diyaloğu dokunsal geri bildirim olarak hissetmek. Gallant, "Bu şekilde sağır bir oyuncu bir satırın nasıl iletildiğini hissedebilir, vurguyu hissedebilir ve altyazılarla birlikte bu satırın nasıl iletildiğine dair bir fikir verebilir" dedi. Gallant'a göre bu özellik bir prototip olarak başladı ancak popüler olduğunu kanıtladı.

Oyun ayrıca bir ipucu sistemi sunacak - biraz yardıma ihtiyacımız olursa , internette araştırmak yerine otun içi seçeneklerden  gerekli yardımı alabileceğiz.

Sony, The Last of Us'a önemli erişilebilirlik özellikleri eklemekle kalmadı ; Ayrıca Spider-Man: Miles Morales, Ratchet&Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West gibi oyunlarda oldukça büyük erişilebilirlik araçları listeleri sunuyor ve God of War Ragnarok'a gelen erişilebilirlik seçeneklerinin önizlemesini yaptı.

The Last of Us Part I , 2 Eylül'de başlıyor. Sony henüz bir çıkış tarihi paylaşmamış olsa da oyun PC için de geliştiriliyor.

Konu ve yeni eklenen özellikler için daha kapsamlı bir araştırma yapmak isterseniz Sony bloguna bakmanızı tavsiye ederim.