Qualcomm sessizce Snapdragon 782G’yi duyurdu

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Qualcomm, Snapdragon 778G Plus’ın halefini duyurdu. Yeni Snapdragon 782G, CPU ve GPU performansını artırır. Selefinden çoğunlukla yinelemeli bir yükseltme olacak. Olabildiğince sessiz Qualcomm, Snapdragon 778G Plus’ın yerini alacak bir sonraki çip üzerindeki sistemini (SoC) duyurdu. Yeni çip, Snapdragon 782G Mobil Platformu olarak biliniyor. Qualcomm, ürün sayfasında gizlenmiş bir duyuru […]

Qualcomm sessizce Snapdragon 782G’yi duyurdu

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Qualcomm, Snapdragon 778G Plus’ın halefini duyurdu.
  • Yeni Snapdragon 782G, CPU ve GPU performansını artırır.
  • Selefinden çoğunlukla yinelemeli bir yükseltme olacak.

Olabildiğince sessiz Qualcomm, Snapdragon 778G Plus’ın yerini alacak bir sonraki çip üzerindeki sistemini (SoC) duyurdu. Yeni çip, Snapdragon 782G Mobil Platformu olarak biliniyor.

Qualcomm, ürün sayfasında gizlenmiş bir duyuru en son SoC hakkında – Snapdragon 782G. Yeni yonga seti, CPU’da iyileştirmeler getirerek, önceki modele kıyasla performansı 2,5 GHz’den 2,7 GHz’e yükseltiyor. CPU performansında %5’lik bir iyileşmeye ek olarak Qualcomm, GPU’sunun Snapdragon 778G Plus’tan %10 daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Yeni SoC daha iyi performans sunsa da, eski SoC ile aynı yapıya sahip olduğu için devrim niteliğinde olmaktan uzak. Spesifik olarak 782G, 778G Plus gibi Kryo 670 işlemciye ve Adreno 642L’ye sahip 6 nm’lik bir çiptir. Yani iyileştirmeler sert değil.

Gönderide Qualcomm, bu yeni çipten gelecek bazı faydaları vurguluyor. Buna artırılmış performans, geliştirilmiş yapay zeka, saniyede iki gigapiksel işleme ile üç kameradan eşzamanlı yakalama ve mmWave ve 6 GHz altı frekanslar için sorunsuz bağlantı desteği dahildir.

Qualcomm ayrıca, 1 milyardan fazla renk tonunda HDR10+ videolar çekebilme, Bluetooth 5.2 ses ve 120 FPS seri çekim gibi birkaç önemli özellikten de bahsetti.

Şu an için bu çipin ilk olarak hangi cihazda yer alacağı bilinmiyor. Ancak 23 Kasım’da tanıtılması planlanan Honor 80’de yer alması da mümkün.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow