Quentin Tarantino neden asla bir süper kahraman filmi yapmayacağını açıklıyor

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-04T17:14:02 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-04T17:14:10 Tarantino, abartılı filmler yapmasıyla tanınıyor, ancak asla bir süper kahraman rolü yapmayacak ve sonunda nedenini açıklıyor. Süper kahraman filmleri şu anda Hollywood’a hükmediyor, güçler ve kostümler içeren her şeyin satılması neredeyse garantili. Ancak, bu modern filmler genellikle auteurlük çalışmaları olarak görülmez. Elbette, Sami Raimi’nin Doctor Strange’deki görevi …

Quentin Tarantino neden asla bir süper kahraman filmi yapmayacağını açıklıyor

Yayınlanan: 2022-11-04T17:14:02

Güncellenmiş: 2022-11-04T17:14:10

Tarantino, abartılı filmler yapmasıyla tanınıyor, ancak asla bir süper kahraman rolü yapmayacak ve sonunda nedenini açıklıyor.

Süper kahraman filmleri şu anda Hollywood’a hükmediyor, güçler ve kostümler içeren her şeyin satılması neredeyse garantili.

Ancak, bu modern filmler genellikle auteurlük çalışmaları olarak görülmez. Elbette, Sami Raimi’nin Doctor Strange’deki görevi ve hatta Spielberg’in Fantastic Four üzerinde çalışacağına dair eski söylenti gibi bazı büyük isim yönetmenlerimiz oldu.

Yani bir Quentin Tarantino süper kahraman filmi kesinlikle ilginç bir şey olsa da – belki Watchman’e benzer? – yönetmen bunu asla yapmaz.

Tarantino, süper kahraman trendinin sona erdiği “günü sabırsızlıkla bekliyorum”

Quentin Tarantino, sinemadaki son zamanlardaki süper kahraman akımına olan ilgisizliğini göstermek için birçok rekora imza attı. Cinema Speculation başlıklı yeni kitabında, 1960’lardaki film müzikallerinin trendini ve bu tren yavaşladığında düzen karşıtı auteurlerin nasıl sevindiğini tartışıyor. Görünüşe göre o, diğer film yapımcılarıyla birlikte “süper kahraman filmleri hakkında bunu söyleyebilecekleri günü sabırsızlıkla bekliyor.”

Yönetmen bu açıklamayı ‘ye anlatırken, “Benzer bir boğaz olduğu için benzetme işe yarıyor” dedi, ancak süper kahraman hakimiyetinin bir süre daha devam edeceğine inanıyor, çünkü “Yazı henüz tam olarak duvarda değil. 1969’da, ‘Aman Tanrım, artık kimsenin umrunda olmayan şeylere bir sürü para yatırdık.’

Tarantino’ya göre modern DC ve Marvel filmleri, auteurlere karşıttır, çünkü daha geniş bir markaya sığdırmak için herhangi bir orijinal vizyon emilir. “Bunları yapmak için kiralık bir el olmalısın” dedi. “Ben kiralık bir el değilim. Ben iş aramıyorum.”

Her ne kadar komik bir şekilde 1990’larda – çılgınlıktan önce – Tarantino’nun aslında Laurence Fishbourne’un başrolde oynadığı bir Luke Cage filmi için bir fikri vardı.

Ama o film hiç olmayacak gibi. Planladığı on filmden dokuzu şimdiden vizyona girmişken, Tarantino’nun herhangi bir süper kahraman serisinde yer alacak zamanı ya da yeri olmadığı açık. Sadece, trendin bir film yapımcısı gibi onun zamanından önce bitip bitmeyeceğini merak edebiliriz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow