Raporlar, Twitter’ın doğrulama işareti için ücret almaya başlayacağını söylüyor

Pazar akşamı çeşitli raporlar, Twitter’ın yakında bir hesap sahibinin mavi bir doğrulama rozeti göstermesi için aylık 5 ila 20 dolar arasında bir ücret almaya başlayacağını gösteriyor. Twitter’ın şu şekilde tanımladığı hesaplara sahip kullanıcılara gıpta edilen onay işareti verilir. “otantik, dikkate değer ve aktif” ve takipçilerine hesabın gerçek olduğuna dair güvence verir. Markayı sergilemek için bir …

Raporlar, Twitter’ın doğrulama işareti için ücret almaya başlayacağını söylüyor

Pazar akşamı çeşitli raporlar, Twitter’ın yakında bir hesap sahibinin mavi bir doğrulama rozeti göstermesi için aylık 5 ila 20 dolar arasında bir ücret almaya başlayacağını gösteriyor.

Twitter’ın şu şekilde tanımladığı hesaplara sahip kullanıcılara gıpta edilen onay işareti verilir. “otantik, dikkate değer ve aktif” ve takipçilerine hesabın gerçek olduğuna dair güvence verir.

Markayı sergilemek için bir ücret talep etmeye başlama hareketi, geçen hafta sosyal medya şirketinin kontrolünü 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla ele geçiren yeni sahibi Elon Musk tarafından yapılan ilk büyük değişikliklerden biri olabilir.

teknoloji sitesi platform Twitter, şu anda aylık 5 ABD Doları tutarındaki premium özellikler sunan bir hizmet olan Twitter Blue’ya abone olarak, doğrulanmış kullanıcılardan doğrulama rozeti için ödeme yapmalarını istemeyi “şiddetle düşünüyor” dedi.

Platformer raporunda, “Yeni Elon Musk’ın sahibi olduğu şirketin yöneticileri, konuya aşina iki kişiye göre hafta sonunu hareketi tartışarak ve projeyle ilgili planlar yaparak geçirdiler” dedi.

Ayrıca Pazar akşamı, Sınır Bir doğrulama rozeti tutma ücretinin veya gelecekte bir tane verilecek ücretin yakında ayda 20 dolara mal olabileceğini bildirdi.

Teknoloji sitesi, değişikliğin Twitter Blue ile bağlantılı olabileceğini ve doğrulama rozetini kullanmak isteyen kişilerin premium hizmete katılmaya zorlandığını öne sürüyor. Rapor, Twitter Blue’nun aylık ücretinin 20 dolara yükseltilebileceğini, ancak fiyatın değişebileceğini de sözlerine ekledi.

Verge, “konuya aşina olan kişilerle” konuştuğunu ve ayrıca konuyla ilgili iç yazışmaları gördüğünü söyledi.

Değişikliği zorlamak için bariz bir teklifte ve bazılarının şirketin yeni sahibinin yönetimindeki hayata uyum sağlamasıyla gelecek şeylerin bir işareti olarak görebileceği şekilde, potansiyel değişiklikleri yapmakla görevli işçilere bunu yapmaları gerektiği söylendi. 7 Kasım’a kadar ya da işini kaybetmekle karşı karşıya.

Durumun hızla ilerlediğini öne süren Musk, Pazar günü tweet attı: “Tüm doğrulama süreci şu anda yenileniyor”, ancak daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Musk’ın Twitter’ın abonelikler yoluyla gelirini artırmaya hevesli olduğu bir süredir biliniyordu. Mayıs ayında, milyarder girişimci Twitter’ı satın alma niyetinin sinyalini verdiğinde Musk, aboneliklerin şu anda olduğundan daha önemli bir gelir sürücüsü olacağını ve öngörülen bir yılda 10 milyar dolarlık geliri hesaba katmayı hedeflediğini söyledi. 2028 rakamı, reklamların tahmini 12 milyar dolar kazanmasıyla. Bu, reklam gelirinin 2020’de toplam gelirin %90’ından 2028’de %45’e düştüğünü görecek ve Musk’ın abonelikleri gelecekteki bir gelir faktörü olarak ne kadar önemli gördüğünü gösterecek.

Yeni sahibi, Twitter’ın sürekli kullanımı için ticari ve devlet hesaplarını ücretlendirmekten de bahsetti, ancak bu potansiyel hareketle ilgili ayrıntılar henüz halka açıklanmadı.

Digital Trends daha fazla bilgi için Twitter’a ulaştı ve haber aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow