Ryan Murphy, Jeffrey Dahmer’ın kurbanlarının ailelerine ulaştığını ama kimsenin…

28 Ekim 2022, 17:17 Jeffrey Dahmer’ın kurbanlarının arkadaşları ve ailesi, Netflix’in Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story’sini eleştirdi. Ryan Murphy, Netflix’i çekerken “kurbanların yaklaşık 20 aile ve arkadaşına” ulaştığını söyledi. Dahmer. O zamandan beri Dahmer – Canavar: Jeffrey Dahmer Hikayesi Eylül ayında Netflix’te yayınlanan mini dizi, izleyicileri ikiye böldü ve tartışmalara yol açtı. Bazı …

Ryan Murphy, Jeffrey Dahmer’ın kurbanlarının ailelerine ulaştığını ama kimsenin…

28 Ekim 2022, 17:17

Jeffrey Dahmer’ın kurbanlarının arkadaşları ve ailesi, Netflix’in Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story’sini eleştirdi.

Ryan Murphy, Netflix’i çekerken “kurbanların yaklaşık 20 aile ve arkadaşına” ulaştığını söyledi. Dahmer.

O zamandan beri Dahmer – Canavar: Jeffrey Dahmer Hikayesi Eylül ayında Netflix’te yayınlanan mini dizi, izleyicileri ikiye böldü ve tartışmalara yol açtı. Bazı insanlar bunun Dahmer’in korkunç suçlarına ışık tuttuğunu düşünürken, diğerleri dramayı “sömürü” olmakla ve Dahmer’in öldürdüğü çocukların akrabalarını nasıl etkileyeceğini düşünmemekle suçladı.

Aslında, Dahmer’in kurbanlarıyla ilgili birçok kişi gösteriyi çoktan eleştirdi. Errol Lindsey’in kız kardeşi Rita Isbell, bu konuda kendisiyle hiç temasa geçmediğini söyledi ve Netflix’i “paraya aç” ve “dikkatsiz” olmakla suçladı. Bu arada Tony Hughes’un annesi Shirley Hughes, Cadılar Bayramı için Dahmer gibi giyinen yeni bir insan akımına ilham verdiği için Netflix’i suçladı.

Şimdi, Ryan Murphy gösteri hakkında açıldı ve Dahmer’in kurbanlarının akrabalarının ona cevap vermeyeceğini iddia etti.

DEVAMINI OKU: Evan Peters bir rom-com yapmak ve “normal bir insan” oynamak istiyor

Ryan Murphy, Jeffrey Dahmer'ın kurbanlarının akrabalarına ulaştığını ancak kimsenin yanıt vermediğini söyledi.

Ryan Murphy, Jeffrey Dahmer’ın kurbanlarının akrabalarına ulaştığını ancak kimsenin yanıt vermediğini söyledi.

Resim: Netflix


Göre Hollywood MuhabiriRyan, filmin çekim süreci hakkında konuştu. Dahmer 27 Ekim Perşembe günü Los Angeles’taki DGA Tiyatrosu’ndaki bir etkinlikte.

Ryan şunları söyledi: Bu çok uzun süredir araştırdığımız bir şey. Üç buçuk yıl boyunca, gerçekten yazarken, üzerinde çalışırken, kurbanların ailelerinden ve arkadaşlarının 20’sine ulaştık, yaklaşık 20 kişi girdi almaya çalıştı, insanlarla konuşmaya çalıştı, tek bir kişiyle değil. kişi bize bu süreçte yanıt verdi.”

Daha sonra şunları ekledi: “Bu yüzden, inanılmaz araştırmacı grubumuza çok ama çok güvendik… Bu kadar çok şeyi nasıl bulduklarını bile bilmiyorum. Ama ortaya çıkarmaya çalışmak bizim için gece gündüz çaba gibiydi. bu insanların gerçeği.”

Dizideki sahnelerin çoğu gerçek hayattan uyarlanmış olsa da, tamamen uydurma hikayeler de var. Örneğin, Glenda Cleveland, Dahmer’ın gerçek komşusu değildi ve muhabirler gösteriyi “yanlış” olduğu için çağırdılar.

DEVAMINI OKU: Jeffrey Dahmer polaroid meydan okuması TikTok’ta viral hale geldikten sonra çarptı

Ryan Murphy, Netflix'in Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story'nin ortak yaratıcısı.

Ryan Murphy, Netflix’in Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story’nin ortak yaratıcısıdır.

Resim:
Getty


Dizinin ardındaki niyetini tartışan Ryan şunları söyledi: “Yaparken çok konuştuğumuz bir şey, kişi Jeffrey Dahmer’la pek ilgilenmediğimiz, onu canavar yapan şeyin ne olduğuydu. bunun hakkında çok şey var… ve her zaman bunun hakkında konuştuk. Bu gerçekten beyaz ayrıcalığı hakkında. Bu, sistemik ırkçılık hakkında. Bu, homofobi hakkında.”

Dizinin 6. ve 10. bölümlerini yöneten Paris Barclay ayrıca şunları söyledi: “Bunun gerçekten bu kurbanları kutlamakla ilgili olmasını istiyoruz… Bu, bu insanların tarih tarafından silinmediğinden ve bir yerlerinin olduğundan ve bu kişilerin kendilerinin de yerlerinin olduğundan emin olmakla ilgili. Onların önemli olduklarını ve dolu dolu bir hayat yaşadıklarını kabul ettiler.”

Ryan ve Netflix henüz şovun tepkisini doğrudan ele almadı. Eğer yaparlarsa sizi güncelleyeceğiz.

Netflix’ler hakkında daha fazla bilgi edinin DAHMER burada:

Teknory