Ryan Murphy, Netflix’in The Watcher kadınlarıyla konuşuyor

The Cut’ın 2018 makalesini okuduktan sonra, Rüyada Ev Görmek, Ryan Murphy ailesinin iyiliğini düşündü. Güvenlik fikri ve insanların sevdiklerini korumak için yapmak istedikleri, Murphy’yi makaleyi gerçek suç dizisi haline gelen Netflix’e uyarlamaya motive etti. İzleyici. Murphy, Netflix’e verdiği bir röportajda, “Beni bu hikayeye çeken şey buydu çünkü The Cut’taki o hikayeyi okuduğumda hemen kendi ailemi […]

Ryan Murphy, Netflix’in The Watcher kadınlarıyla konuşuyor

The Cut’ın 2018 makalesini okuduktan sonra, Rüyada Ev Görmek, Ryan Murphy ailesinin iyiliğini düşündü. Güvenlik fikri ve insanların sevdiklerini korumak için yapmak istedikleri, Murphy’yi makaleyi gerçek suç dizisi haline gelen Netflix’e uyarlamaya motive etti. İzleyici.

Murphy, Netflix’e verdiği bir röportajda, “Beni bu hikayeye çeken şey buydu çünkü The Cut’taki o hikayeyi okuduğumda hemen kendi ailemi düşündüm” dedi. “Ve bence şu anda dünyada nasıl yaşadığımız fikri, dünyanın her yerindeki herkes, sanırım bir şekilde saldırı altında görünüyor ve bu fikir, ‘Ailemi nasıl güvende tutarım?’ anında motive olduğum bir şeydi.”

The Watcher'da iki kadın bir masada konuşuyor.

Murphy ve Ian Brennan’ın ortak yarattığı The gözlemci Nora (Naomi Watts) ve Dean (Bobby Cannavale) Braddock, iki çocukları ile Westfield, New Jersey’de güzel bir eve taşınan evli bir çift. Pastoral eve vardıktan sonra, Braddock’lar “Gözcü” takma adını kullanan bir takipçiden isimsiz mektuplar almaya başlar. İlk mektupta “The Watcher” Braddock’un iki çocuğunu kaçırmakla tehdit ediyor. Daha fazla uğursuz mektup geldikçe, Nora ve Dean takipçilerini tanımlamaya çalışırlar, ancak gizemi kazdıkça, araya giren komşuları da dahil olmak üzere etraflarındaki herkesi sorgulamaya başlarlar.

Murphy, dizinin kadın oyuncularıyla oturdu. İzleyici dizinin temalarını ve projede yer alma nedenlerini tartışmak. Kadınlar arasında Watts, Noma Dumezweni, Mia Farrow, Margo Martindale ve Jennifer Coolidge yer alıyor. Murphy, her bir kadının her bir özel bölüm için nasıl ilk tercihi olduğunu açıkladı. Oyuncu kadrosunun çoğu, makaleyi okuyana kadar hikayeyi bilmiyordu. Murphy’de olduğu gibi, makale oyuncuları gerçek ve ürkütücü öncülüyle bağladı.

Ryan Murphy, The Watcher’ın Kadınlarıyla Konuşuyor | Netflix

“Makaleyi okudum ve ‘Aman Tanrım’ dedim. Hiç bir fikrim yok. Bu gerçek bir hikaye. Ve bunu sevdim” dedi Dumezweni. “Ama bu gerçek, kendinizi çok güvensiz hissedebilirsiniz. Burası senin sonsuza kadar evin. Ve hatta sadece izliyorum, aman tanrım. Bu benim korkum.”

Murphy, 2018’de Netflix ile beş yıllık, 300 milyon dolarlık devasa bir gelişim anlaşması imzaladıktan sonra, Politikacı, cırcır, ve Hollywood eleştirmenleri ve izleyicileri cezbetmeyi başaramadı. Son iki ay içinde Murphy, iki büyük hit ile yayın dünyasının zirvesinde. İzleyici ve Dahmer – Canavar: Jeffrey Dahmer Hikayesi. İzleyici 273 saatten fazla görüntülenen kaydetti ve Dahmer Netflix’in tüm zamanların en popüler ikinci dizisi oldu. 856 milyon saat görüntülendi.

Naomi Watts ve Bobby Cannavale, Netflix'in The Watcher dizisinden bir sahnede birlikte yürüyorlar.
İzleyici. (Soldan Sağa) The Watcher’ın 101. bölümünde Nora Brannock rolünde Naomi Watts, Dean Brannock rolünde Bobby Cannavale. Kr. Eric Liebowitz/Netflix © 2022

Murphy, nasıl sadece izlemek istediği şeyleri yaptığını açıkladı ve son iki programıyla, izleyicilerin gerçek suçları sevdikleri, özellikle de tartışmalara yol açtıkları açık.

“Sadece izlemek istediğim şeyleri yapıyorum. Bununla ilgili çok katı bir kuralım var ve her zaman da var” dedi Murphy. “Ve her zaman bir şey ne kadar spesifik olursa, o kadar evrensel hale geldiğini düşünürüm.”

Tüm bölümleri yayınla nın-nin İzleyici Netflix’te.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow