Şakacılar medyayı Elon Musk’ın Twitter’ı devraldıktan sonra çalışanları işten çıkardığını düşünmeye kandırdı

Şakacılar, bazı medya mensuplarını Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasından kısa bir süre sonra işten çıkarıldığını düşünmeleri için kandırdı. Gerçekte, testisleri içeren yaygın bir internet şakasına atıfta bulunuyorlardı. Evet. Harika değil. Birkaç farklı medya mensubu ve medya kuruluşu, Twitter çalışanlarının şirketin genel merkezinden ellerinde kutular dolusu kişisel eşyayla ayrıldığını duyurdu. Biri daha belirgin gönderiler CNBC’den Deirdre Bosa, […]

Şakacılar medyayı Elon Musk’ın Twitter’ı devraldıktan sonra çalışanları işten çıkardığını düşünmeye kandırdı

Şakacılar, bazı medya mensuplarını Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasından kısa bir süre sonra işten çıkarıldığını düşünmeleri için kandırdı. Gerçekte, testisleri içeren yaygın bir internet şakasına atıfta bulunuyorlardı. Evet. Harika değil.

Birkaç farklı medya mensubu ve medya kuruluşu, Twitter çalışanlarının şirketin genel merkezinden ellerinde kutular dolusu kişisel eşyayla ayrıldığını duyurdu. Biri daha belirgin gönderiler CNBC’den Deirdre Bosa, “tüm veri mühendisleri ekibinin” serbest bırakıldığını bildirdi.

Millet kısa süre sonra Bosa’yı takip etti ve diğerleri, şakacılardan birinin gazetecilere adlarının “Rahul Ligma” olduğunu söylediğini belirtti. Son derece çevrimiçi olmayanlar için, bu bir şaka, peki, bunu koymanın hassas bir yolu yok…toplar. Çünkü Ligma kulağa benziyor yala benim ve sonra… şakanın tipik olarak nereye gittiğini tahmin edebilirsiniz. Çocukça ve aptalca, elbette. Ama bu internet, bebeğim.

gibi bir avuç çıkış CNBC ve Bloomberg, başlangıçta aldatmacaya düştü. Her iki çıkış da açıklamalar yayınladı ve hikayelerini değiştirdi. bosa tweetlendi: “bilginize – bunların gerçekten twitter çalışanları olup olmadığı hakkında bazı sorular soruluyor.”

Oyuncuların yükselişte olmayabileceği başka ipuçları da vardı. Olarak The Verge kaydettionlardan biri, “Bu beni demokrasimizin geleceği hakkında endişelendiriyor…ünlülerin koruyuculuğunun geleceği. Demek istediğim, Britney [Spears] olmuş…”

AYRICA BAKINIZ:

‘Baş Twit’ Elon Musk’ın ilk eylemi: Sağcı troller için kişisel müşteri desteği

Verge ayrıca rapor edildi “Ligma”nın kimliğini doğruladıklarını ve Twitter çalışanı olmadıklarını söyledi.

Ayrıca isimlerini rastgele söyleyen kişi Ligma’ydı. Michelle Obama’nın fotoğrafını kaldırdı “Twitter’ın sahibi Elon Musk olsaydı Michelle Obama olmazdı” dedi. Bu bir ipucu olabilirdi.

Evet, yani, en iyi ihtimalle şüpheliydi. Medya kuruluşlarına karşı adil olmak gerekirse, özellikle Musk’ı düşünürsek, taklit etmek oldukça garip bir şey. yaptı Twitter’ı ele geçirdikten sonra üst düzey yöneticileri işten çıkarmak. Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkarma fikrini ortaya attığı da ortaya çıktı.

Çocukça bir mizah anlayışı ve medyaya olan güvensizliği ile ünlü Musk, elbette Ligma aldatmacası kırıldıktan kısa bir süre sonra yorum yaptı. “Ligma Johnson geliyordu” diye şaka yaptı.

Gerçek toplu işten çıkarmalar hala gelebilir. Ama şimdilik en azından sahte olanlar Twitter’ın yeni sahibini güldürmüş gibi görünüyordu.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow