Sam Smith ve Kim Petras, Hot 100’de 1 Numaraya Çıkan İlk Trans Sanatçı Oldu

25 Ekim 2022, 11:39 Sam Smith ve Kim Petras’ın ‘Unholy’, Billboard Hot 100’de bu hafta 1 Numaralı rekor. Sam Smith ve Kim Petras müzik tarihine geçtiler ve ABD’de 1 Numaraya çıkan ilk açık trans sanatçılar oldular. Dün (24 Ekim), Billboard, Sam Smith ve Kim Petras’ın düeti ‘Unholy’nin Hot 100’ün zirvesine çıktığını duyurdu. TikTok hiti dördüncü …

Sam Smith ve Kim Petras, Hot 100’de 1 Numaraya Çıkan İlk Trans Sanatçı Oldu

25 Ekim 2022, 11:39

Sam Smith ve Kim Petras’ın ‘Unholy’, Billboard Hot 100’de bu hafta 1 Numaralı rekor.

Sam Smith ve Kim Petras müzik tarihine geçtiler ve ABD’de 1 Numaraya çıkan ilk açık trans sanatçılar oldular.

Dün (24 Ekim), Billboard, Sam Smith ve Kim Petras’ın düeti ‘Unholy’nin Hot 100’ün zirvesine çıktığını duyurdu. TikTok hiti dördüncü haftasında zirveye tırmandı ve Steve Lacy’ninki gibi son 1 Numaraları geçti. ‘Kötü Alışkanlık’, Harry Styles’ın ‘Olduğu Gibi’ ve Nicki Minaj’ın ‘Süper Çılgın Kız’. Bu Sam ve Kim’in ilk ABD 1 Numarası.

Listelerin zirvesinde yer alan ‘Unholy’, şimdi bir trans sanatçının, bu durumda iki, şimdiye kadar 1 Numara’ya çıkan ilk şarkısı oldu.

DEVAMINI OKU: Sam Smith, ikili olmayan kimliğe haraç ödeyen yeni dövmeyi piyasaya sürdü

Sam Smith ve Kim Petras, Hot 100'de 1 Numaraya Çıkan İlk Trans Sanatçı Oldu

Sam Smith ve Kim Petras, Hot 100’de 1 Numaraya çıkan ilk trans sanatçılar oldular.

Resim: Harris Reed için David M. Benett/Dave Benett/Getty Images, @kimpetras TikTok aracılığıyla


Sam henüz bu başarıya kamuoyu önünde tepki göstermedi ancak Kim bunu kutlamak için Instagram sayfasını ziyaret etti.

Kim yazdı: “ONEEEE HOT 100! Çok minnettarım. Sam, bu noktada benimle yıllarca sürdüğünüz için ne kadar teşekkür etsem az. ABD’deki ilk bir numaranızın bir parçası olmaktan onur duyuyorum. bu noktada 500 tane almalısın. Seni sonsuza kadar seviyorum melek Sam”.

Ile konuşmak İlan panosu Hot 100’de ilk sırada yer alan ilk trans sanatçılar olmakla ilgili olarak Kim, “Gerçekten son olmak istemiyorum. Her zaman inanılmaz ve yetenekli trans sanatçılar olmuştur. Sam’in bana bir şans verdiği için mutluyum. Burada parlamak için. İnsanlar sonunda bizim başarılı olmamız için hazır gibi görünüyor ve bu beni çok mutlu ediyor.”

Şarkının hemen başarısının ardından, Sam ayrıca şunları söyledi: İlan panosu:İnsanların bizi anlaması dünyadaki en iyi duygudur. Çünkü burada kötü bir şey olmuyor, hepsi aşk. Kimse kimseden bir şey almıyor. İnsanlar sadece bu dünyada kendi derileriyle yaşamaya çalışıyorlar.”

Sam Smith, 2019’da ikili olmayan olarak çıktı ve o zamandan beri birden fazla röportajda cinsiyet kimliklerini açtı.

ile konuşmak GQ Bu yıl Sam şunları söyledi: “İnsanların anlamadığını düşündüğüm şey şu: Kariyerimin ilk beş yılında neredeyse bir kadın gibi hissettim, zaman zaman erkek kıyafetleri giydim. queer. Her zaman cinsiyete uymadığını hissettim. Ve her zaman ikili olmayan trans hissettim. Tüm hayatım boyunca.”

Bu arada Kim, gençliğinden beri trans olarak çıktı. Hatta ergenlik döneminde trans olmaktan ve cinsiyet kimliği yolculuğundan samimi bir şekilde bahsettiği birçok Almanca talk show ve belgeselde yer aldı.

İçinde çekicilik Geçen yaz röportaj veren Kim, “Trans bir kadın olmaktan gurur duyuyorum. Eskiden korkardım ya da neden normal olamıyorum? Şimdi bunun üstesinden geldiğim ve bundan hoşlandığım için gurur duyuyorum” dedi. kendim ve açıkça transseksüel olmak.”

Tebrikler Sam ve Kim!

Teknory