Samsung, daha kolay platformlar arası paylaşım için Dropship’i piyasaya sürdü

Robert Triggs / Android Otoritesi TL; DR Samsung Kore, Dropship adlı yeni bir Good Lock modülünü duyurdu. Bu araç, Android, iOS ve web’de daha kolay dosya paylaşımı sağlar. Yine de birkaç önemli sınırlaması var. Android cihazlarda, dosya paylaşımı için Nearby Share ve birlikte çalışabilir OEM markalı çözümler bulunur, ancak platformlar arasında paylaşım yapmak biraz zor. …

Samsung, daha kolay platformlar arası paylaşım için Dropship’i piyasaya sürdü

Samsung logosu

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL; DR

  • Samsung Kore, Dropship adlı yeni bir Good Lock modülünü duyurdu.
  • Bu araç, Android, iOS ve web’de daha kolay dosya paylaşımı sağlar.
  • Yine de birkaç önemli sınırlaması var.

Android cihazlarda, dosya paylaşımı için Nearby Share ve birlikte çalışabilir OEM markalı çözümler bulunur, ancak platformlar arasında paylaşım yapmak biraz zor. Şimdi, Samsung’un ilan edildi Dropship adlı yeni bir Good Lock modülü.

Galaxy Store aracılığıyla beta sürümü olarak sunulan modül, Android, iOS ve web arasında daha sorunsuz dosya paylaşımına olanak tanır. Bunu söylerken, Bluetooth ve Nearby Share ve AirDrop gibi yerel Wi-Fi kullanmak yerine bu, veri odaklı bir yaklaşım gibi görünüyor. Bu nedenle, çok fazla mobil veriniz yoksa veya bağlantı olmayan bir bölgedeyseniz ideal değildir.

Her durumda, paylaşım için kendi bağlantınızı veya QR kodunuzu oluşturabilir, ayrıca bağlantı/kod için geçerlilik süresi gibi seçenekleri de belirleyebilirsiniz.

Şimdilik One UI 5 gereksiniminden başlayarak Dropship için birkaç sınırlama var. Modül şu anda Kore ile de sınırlı, bu nedenle Samsung’un daha fazla pazarda piyasaya sürmesini beklemeniz gerekecek. Aksi takdirde, günlük 5 GB aktarımla da sınırlandırılırsınız. Dosyaları göndermek için ayrıca bir Samsung hesabı gerekir, ancak dosyaları almak için bir hesaba ihtiyacınız yoktur.

Yukarıda belirtilen aktarım limiti ve internet bağlantısı gereksinimleri arasında, Dropship yakın zamanda Yakınlarda Paylaşım veya Hızlı Paylaşımın yerini alacak gibi görünmüyor. Ancak, PC ve iOS kullanıcılarıyla dosya paylaşmanız gerekiyorsa, bu yine de kullanışlı bir araç olabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow