Samsung Galaxy S22’de Astrofoto Özelliği Nasıl Kullanılır

Tahmin edebileceğiniz gibi, profesyoneller için görüntüleme kurulumu Astrofotoğraf basit bir nokta vuruştan daha fazla dahil. İdeal olarak, bir tripod üzerinde sabitlenmiş üst düzey bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesine ihtiyacınız vardır. Ve elbette, fotoğrafçılık ve yıldız gözleminin teknik bilgisi. Astrofotoğrafçılar, ekipman hazır olduğunda gece gökyüzünde bir hedefe (galaksi, bulutsu, gezegen, ay veya herhangi bir gök […]

Samsung Galaxy S22’de Astrofoto Özelliği Nasıl Kullanılır

Tahmin edebileceğiniz gibi, profesyoneller için görüntüleme kurulumu Astrofotoğraf basit bir nokta vuruştan daha fazla dahil. İdeal olarak, bir tripod üzerinde sabitlenmiş üst düzey bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesine ihtiyacınız vardır. Ve elbette, fotoğrafçılık ve yıldız gözleminin teknik bilgisi. Astrofotoğrafçılar, ekipman hazır olduğunda gece gökyüzünde bir hedefe (galaksi, bulutsu, gezegen, ay veya herhangi bir gök cismi) karar verirler. Bir sonraki adım, gece gökyüzünde yerini belirlemek, doğru koşullar için doğru ayarları seçmek, bir tespit yapmak ve hedefi takip etmek ve son olarak belirli bir süre boyunca atış yapmaktır. Görüntüler RAW formatında çekilerek, astrofotoğrafçının kaliteyi etkilemeden postta birleştirmesine ve düzenlemesine izin verir.

Samsung’un Astrophoto’su, bu karmaşık adımların çoğunu süreçten çıkararak karmaşık yapay zekanın ağır işleri yapmasına izin veriyor. “Gökyüzü kılavuzu” özelliğini kullanarak gece gökyüzü özelliklerini arar ve bunlara kilitlenir (Samsung aracılığıyla). Ayrıca, takımyıldızı yardımı ile ne gözlemlediğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinirsiniz.

Astrophoto, bir kez algılandığında nesnelerin nasıl hareket ettiğini tahmin eder, sahne için doğru ayarları otomatik olarak seçer, birkaç dakika boyunca birden fazla çekim yapar ve bunları çoklu çerçeve işleme kullanarak birleştirir. Düzinelerce kare (RAW formatında alınır) daha sonra işlenir, geliştirilir ve tek bir çıktı olarak (Samsung aracılığıyla) istiflenir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow