Samsung telefonun kilidi nasıl açılır

Diğer ağlarda kullanmak için Samsung telefonunuzun kilidini açın.

Samsung telefonun kilidi nasıl açılır

Samsung telefonunuzu , satın aldığınızdan farklı bir operatörde kullanmayı umuyorsanız, önce kilidinin açık olduğundan emin olmanız gerekir - zaten olabilir, ancak değilse, kilidini açmanız gerekir. diğer operatörlerin SIM kartları içinde çalışmadan önce.

Aşağıda tam olarak nasıl kontrol edileceğini ve gerekirse kilidinin nasıl açılacağını açıklayacağız. Oh, ve bunu yapma süreci herhangi bir telefon için aynıdır - Samsung veya başka bir şekilde - bu nedenle bu kılavuzu gelecekteki Samsung olmayan telefonlar için de kullanabilirsiniz.

Ancak bu makaleyi, bir Samsung telefonunun kilidini bir desenle nasıl açacağınıza veya deseninizi unutursanız ne yapacağınıza dair tavsiye almayı umarak açtıysanız, o konuyu da ele aldığımız gibi, sonuna atlayın.

Samsung telefonunuzun kilitli olup olmadığı nasıl kontrol edilir

Telefonunuzun kilidini açmadan önce, gerekip gerekmediğini kontrol etmeye değer, çünkü birçok telefon kilitsiz olarak satılır veya bir süre sonra otomatik olarak kilidi açılır.

Kontrol etmenin en kolay yolu, başka bir ağdan bir SIM kart takıp sinyal alıp almadığınızı görmektir. Kesinlikle emin olmak için, bir metin göndermeye veya almaya veya bir arama yapmaya veya almaya değer.

Bunu denemek için, SIM kartlarını genellikle çevrimiçi veya mağazadan taşıyıcılardan ücretsiz veya çok düşük bir fiyata alabilirsiniz. Veya her zaman bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden ödünç alabilirsiniz. Bazı ülkelerdeki bazı operatörler diğerleriyle aynı temel ağı kullandığından, gerçekten farklı bir ağ olduğundan emin olun.

Örneğin, Birleşik Krallık'ta Giffgaff (diğerlerinin yanı sıra) O2'nin ağını kullanır. Bu nedenle, telefonunuzun O2'ye kilitlenip kilitlenmediğini kontrol etmek istiyorsanız, Giffgaff SIM'i takmak yardımcı olmaz - her iki şekilde de çalışır.

Başka bir yöntem, operatörünüzü arayıp sormak veya bir şebekenin mağazasına (sizin veya başka bir şebeke) gidip kontrol edip edemeyeceklerini sormaktır. Birçok durumda yapabilecekler.

Bir Samsung telefonun kilidini açmak için neye ihtiyacınız olacak?

Samsung telefonunuzun kilitli olduğunu keşfettiniz, şimdi ne olacak? İyi haber şu ki, kilidini açmak genellikle çok fazla bir angarya değil.

Ancak telefonunuzun kilidini açmaya çalışmadan önce, çoğu durumda operatörünüzün buna ihtiyacı olacağından, IMEI numarasına sahip olduğunuzdan emin olun. Bunu telefon uygulamasını açıp çeviriciye *#06# girerek bulabilirsiniz.

Alternatif olarak, Ayarlar > Telefon hakkında altında listelenmiş olarak bulabilirsiniz.

Bunun ötesinde, muhtemelen adınız, telefon numaranız, hesap numaranız ve şifreniz gibi hesap ayrıntılarına ihtiyacınız olacak.

Operatörünüz aracılığıyla bir Samsung telefonun kilidini açma

Bir ahizenin kilidini açmak için kesin kriterler şebekeden şebekeye değişir, bu nedenle şüpheniz varsa, kendinizinkini arayın. Ancak genel bir kural olarak, sözleşmenizin ödenmiş olması ve hesabınızın iyi durumda olması gerekir.

Bu arada, çoğu durumda mevcut operatörünüzü (geçmek istediğiniz operatörü değil) arayarak bir kilit açma talebinde bulunabilirsiniz. Bu nedenle, telefonunuzun kilitli olup olmadığından veya kilidini nasıl açacağınızdan emin değilseniz, bu tek telefon görüşmesinde potansiyel olarak her şeyi çözebilirsiniz.

Bazı operatörlerin başka kilit açma yöntemleri de vardır, örneğin T-Mobile'da şirketin Cihaz Kilidi Açma uygulamasını bazı el cihazlarıyla kullanabilirsiniz.

Bazı durumlarda, operatörünüzün Samsung telefonunuzun kilidini açmanız için sizden ücret alabileceğini - bu ücret oldukça düşük olsa da - ve kilidini açmak için geçen sürenin şebekeden şebekeye değişeceğini, ancak birkaç haftaya kadar sürebileceğini unutmayın.

Operatörünüzle iletişim kurmadan bir Samsung telefonun kilidini açma

Samsung telefonunuzun kilidini açmak için her zaman önce operatörünüze yaklaşmanızı öneririz, ancak herhangi bir nedenle yapmazlarsa veya yapamıyorsanız, başka yöntemler de vardır. 

Doctor SIM gibi çeşitli çevrimiçi şirketler(yeni sekmede açılır), bir ücret karşılığında telefon kilit açma hizmetleri sunuyoruz ve bazı bağımsız mağazalar bunu da yapacak.

Bununla birlikte, ücretleri genellikle daha yüksektir ve başarısız olma ihtimalleri vardır, bu nedenle bu son çare olmalıdır - ve bu hizmetlerden yalnızca birini güveniyorsanız kullanmalısınız, bu nedenle önce incelemeleri kontrol edin ve geri ödeme yapılıp yapılmadığını görün başarısız denemeler için.

Desenli bir Samsung telefon nasıl kurulur ve kilidi açılır

Alternatif ağlarda kullanmak üzere Samsung telefonlarının kilidini açma konusunu ele aldığımıza göre, Samsung telefonunuzu güvenli hale getirmek ve kilidini açmak için bir model kullanmaya bir göz atın - veya bu, birçok kullanıcının ilgi duyduğu başka bir konu olduğundan, düzeninizi unutursanız ne yapmanız gerektiğine bir göz atın. içinde.

Her şeyden önce, bir kalıp kilidi ayarlamak için Ayarlar > Kilit ekranı > Ekran kilidi türü'ne gidin. Halihazırda herhangi bir güvenliğiniz varsa (PIN gibi), bu ekrana erişmek için girmeniz istenecektir.

Bir kez orada, ekran kilidi türünüz olarak 'Desen'i seçin. Daha sonra, gelecekte telefonunuzun kilidini açmak istediğinizde girmeniz gereken bir model girmeniz istenecektir. Bu yüzden tahmin edilemeyecek kadar uzun olmalı, aynı zamanda hatırlayacağınız bir şey olmalı.

Bunun bir PIN veya şifre kullanmaktan daha az güvenli olduğunu unutmayın, bu yüzden seçmeden önce iki kez düşünün.

Deseninizi unutursanız ne yapmalısınız?

Samsung telefonunuzdaki deseni unutursanız, cihazın kilidini yine de açabilirsiniz. Bir şey için, ayrıca bir parmak izi sensörünüz veya yüz kilidi açma ayarınız varsa, o zaman bunları kullanabilirsiniz, ancak deseni cihazınızdan kaldırmak için bunları kullanamayacağınızı unutmayın. Böylece telefonun kilidini açabileceksiniz, ancak güvenlik türünü değiştiremeyeceksiniz.

Ayrıca, telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra kilidini ilk açtığınızda bunları kullanamazsınız, bu nedenle hala kilitlenme tehlikesi vardır.

Yeniden başlattıktan sonra güvenlik ayarlarını sıfırlayabilmek veya Samsung telefonunuzun kilidini açabilmek istiyorsanız (veya parmak izi veya yüz kilidi açma ayarınız yoksa), Find My Mobile'ı kullanabilirsiniz.

Bunun için önce Ayarlar > Biyometri ve güvenlik'e giderek ayarlandığından emin olun, ardından 'Cep Telefonumu Bul'a dokunun. Bunun için anahtarın açık olduğundan emin olun ve ayrıca 'Uzaktan kilit açma'nın yanındaki anahtarı etkinleştirin.

Bunu yaptıktan sonra, Samsung telefonunuz kilitlenirse Mobilimi Bul web sitesine gidebilirsiniz.(yeni sekmede açılır)başka bir cihazdan Samsung hesabınızda oturum açın ve ardından telefonunuzun konumunu bir harita üzerinde görmelisiniz. Birden fazla kayıtlı cihazınız varsa, kilidini açmak istediğinize tıklayın.

Seçildikten sonra, 'kilidini aç' seçeneğini tıklayın. Ardından şifrenizi tekrar girmeniz gerekecek ve ardından Samsung telefonunuzun kilidi uzaktan açılacak. Bunu yapmak tüm güvenlik bilgilerinizi siler, bu nedenle telefonu güvenli hale getirmek için yeniden ayarlamanız gerekir, ancak en azından tam erişime sahip olursunuz ve bunu yapabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, Samsung Galaxy S22 , Galaxy Z Fold 3'ünüzü veya sahip olduğunuz başka herhangi bir modeli tekrar güvenli hale getirmekte özgür olacaksınız - bu sefer deseninizi hatırlamaya çalışın.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow