Selena Gomez, bipolar teşhisi konmadan önce intiharı düşündüğünü söyledi

3 Kasım 2022, 16:55 Selena Gomez, yeni bir Rolling Stone profilinde bipolar bozukluğundan ve psikozla ilgili deneyimlerinden açıkça bahsediyor. [CW // Suicidal thoughts] İÇERİK UYARISI: Bu makale, bazı okuyucuların rahatsız edici bulabileceği intihar düşüncelerinin ayrıntılarını içermektedir. Selena Gomez, yeni bir röportajda akıl sağlığı yolculuğunu ve intihar düşünceleriyle ilgili deneyimini anlattı. Kariyeri boyunca Selena Gomez, zihinsel …

Selena Gomez, bipolar teşhisi konmadan önce intiharı düşündüğünü söyledi

3 Kasım 2022, 16:55

Selena Gomez, yeni bir Rolling Stone profilinde bipolar bozukluğundan ve psikozla ilgili deneyimlerinden açıkça bahsediyor. [CW // Suicidal thoughts]

İÇERİK UYARISI: Bu makale, bazı okuyucuların rahatsız edici bulabileceği intihar düşüncelerinin ayrıntılarını içermektedir.

Selena Gomez, yeni bir röportajda akıl sağlığı yolculuğunu ve intihar düşünceleriyle ilgili deneyimini anlattı.

Kariyeri boyunca Selena Gomez, zihinsel sağlık bilincinin sesli bir savunucusu olmuştur. Rare Beauty ürünlerinden elde edilen tüm gelirin %1’ini sağlamaktan ruh sağlığı kuruluşlarına gits’yeBeyaz Saray’da zirve Okullarda ruh sağlığı eğitiminin gerekliliği hakkında Selena, platformunu sürekli olarak başkalarını ruh sağlığı hakkında bilgilendirmek için kullanıyor.

Selena ayrıca düzenli olarak kendi zihinsel sağlık mücadeleleri hakkında açıkça konuşur. Şimdi, belgeseli hakkında bir Rolling Stone profilinde bipolar bozukluğunu ve psikozla ilgili deneyimlerini tartışıyor. Selena Gomez: Aklım ve Ben.

DEVAMINI OKU: Selena Gomez, My Mind & Me sözlerinin ardındaki hareketli anlamı açıklıyor

Selena Gomez, bipolar teşhisi konmadan önce intiharı düşündüğünü söyledi

Selena Gomez, bipolar teşhisinden önce intiharı düşündüğünü söyledi.

Resim: AFI için Michael Kovac/Getty Images, AFI için Michael Kovac/Getty Images


Ile konuşmak Yuvarlanan kaya Selena ruh sağlığı hakkında şunları söyledi: “Bu konuda herkese karşı çok açık olacağım: Dört tedavi merkezine gittim. Sanırım yirmili yaşlarımın başına geldiğimde hava gerçekten kararmaya başlamıştı. Gerçekten harika mı yoksa gerçekten kötü mü, ne hissettiğimi kontrol edemediğimi hissetmeye başladım.”

Devam etti: “Depresyonla başlayacaktı, sonra tecrit olacaktı. Sonra yatağımdan hareket edemediğim oldu. Kimsenin benimle konuşmasını istemedim. Arkadaşlarım bana yiyecek getirirdi çünkü onlar beni sev, ama hiçbirimiz bunun ne olduğunu bilmiyorduk. Yatakta olduğum haftalardı, aşağı inmek bile nefesimi keserdi.”

Profil daha sonra Selena’nın asla intihara teşebbüs etmediğini, ancak “birkaç yılını düşünerek geçirdiğini” açıklıyor. Selena, “Orada olmasaydım dünyanın daha iyi olacağını düşünmüştüm” dedi.

Selena Gomez ilk olarak 2020'de bipolar teşhisini açtı

Selena Gomez ilk olarak 2020’de bipolar teşhisi hakkında konuştu.

Resim: LANDMARK MEDIA / Alamy Stok Fotoğraf


Psikozunu tartışan Selena, 2018’de “sesler duyduğunu” ve “paranoya içinde birkaç ay askıda kaldığı” bir tedavi tesisinde sona erdiğini açıkladı. Selena daha sonra doktorların üzerinde çeşitli ilaçlar denediğini ancak hiçbirinin işe yaramadığını açıkladı: “Sadece gitmiştim. Artık orada olan hiçbir parçam yoktu.”

Tesisin dışında Selena, hangi ilaçları kullanması gerektiğine karar veren bir psikiyatristle çalışmaya başladı. “Bana gerçekten rehberlik etti. Ama kullandığım ilaçlardan detoks yapmak zorunda kaldım. (a) Bipolar olduğumu kabul etmek, (b) bununla nasıl başa çıkacağımı öğrenmek için çok uğraştım. çünkü gitmeyecekti.”

Selena şimdi nerede olduğunu açıklayarak, “İyi değilim ve mutlu hayata döndüm” dedi. Mevcut ilacının yan etkilerinden biri, muhtemelen kendi çocuklarını taşıyamayacak olmasıdır: “Bu, hayatımda çok büyük, büyük, şimdiki bir şey.”

Yine de Selena şunları ekledi: “Onlara sahip olmam gerekiyordu, yapacağım.”

Selena Gomez: My Mind & Me Apple TV+'da izlenebilir

Selena Gomez: My Mind & Me, Apple TV+’da izlenebilir.

Resim: LANDMARK MEDIA / Alamy Stok Fotoğraf


Selena yolculuğunu tartışırken şunları söyledi: “Psikotik kriz olmasaydı, lupusum olmasaydı, teşhisim olmasaydı burada olmayacağımı kendime hatırlatıyorum. Sanırım olurdum. muhtemelen her zaman güzel kıyafetler giymek isteyen başka bir sinir bozucu varlık olabilir. Kim olacağımı düşünürken moralim bozuk.”

Selena Gomez: Aklım ve Ben 4 Kasım’da dünya çapında Apple TV+’da başlıyor.

Siz veya tanıdığınız biri akıl sağlığı sorunlarından etkilendiyse veya intihar düşünceleri yaşadıysa, aşağıdaki kuruluşlar yardımcı olabilir.

Teknory