She-Hulk, MCU'da Hulk'tan Daha mı Güçlü?

She-Hulk: Avukat  bölüm 1 bugün Disney Plus'ta yayınlandı ve karakterle ilgili asırlık bir soruyu yanıtlamış olabilir: She-Hulk, Hulk'tan daha mı güçlü?

She-Hulk, MCU'da Hulk'tan Daha mı Güçlü?

Gösterinin ilk bölümü, karakterin başlangıç ​​hikayesini anlatıyor - çizgi romanlarda nasıl She-Hulk olduğu gibi kuzeni Bruce Banner'ın kanını kullanarak kan nakli geçiren Jessica Walters yerine, çift bir araba kazasına karışıyor. onun yerine ölümcül dozda Hulk kanı yutuyor. Oradan Banner, onu Tony Stark'la birlikte geliştirdiği, ikinci benliğini kontrol etmeyi ve “Akıllı Hulk” olmayı öğrendiği bir sahil inziva yerine götürür.

Ancak Jessica, Hulk olayını kuzeninden çok daha hızlı kavrar ve dönüşümünde hiçbir alter-ego bulunmaz. Akıllı Hulk olmak için Hulk tarafını nasıl bastıracağını öğrenmek zorunda kalan Banner'ın aksine, Jessica hemen olayların akışına giriyor. Tam işlevli bir Hulk olma yolundaki hızlı geçişi, aynı zamanda, kuzeniyle fiziksel bir yüzleşmeye girdiğinde, hemen avukatlık hayatına geri çekilmek istemesine yol açar. She-Hulk vs. Hulk, ama 1. bölümde kim zirveye çıkıyor?

She-Hulk, MCU'da Hulk'tan daha mı güçlü?

She-Hulk, MCU'da Hulk'tan daha mı güçlü?

She-Hulk, Avukat'ın ilk bölümünde normal Hulk'tan birkaç adım önde görünüyor ve kuzeninden tartışmalı olarak daha güçlü olduğu noktaya kadar. Bruce, Jessica'yı bir dizi eğitim alıştırmasıyla gösterdiğinde, onu kolayca geride bırakıyor gibi görünüyor ve kavgalarında sık sık üstünlük kazanıyor.

Çok önemli bir an, Hulk'un Thunderclap'ı ile onun ayaklarını yerden kestiğini gösteriyor. İlk başta, ikonik hareketi yeniden yaratmakta zorlanır, ancak çabucak kendisinin daha da güçlü bir versiyonunu çekmeyi başarır. Dövüş, ne She-Hulk ne de Hulk, ikisi de sürtüşme sırasında barı yok ettikleri için diğerini düzgün bir şekilde ele geçirmeden sona erer - Jessica'nın bir Hulk olarak çok az zaman geçirmesine rağmen Banner'ın gücüyle eşleştiği açıktır.

Gerçek şu ki, orijinal Hulk karakteri, çizgi romanlardaki tasvirine kıyasla gücünü önemli ölçüde azalttı. Çizgi romanlarda She-Hulk, Banner's Hulk'un ondan daha güçlü olduğunu kabul ediyor - World War Hulk #1'de Hulk'un ondan “bin kat daha sert kırdığını” belirtiyor. Ayrıca, bu komik koşu sırasında önemli bir güç artışı elde etmesine rağmen, Immortal Hulk'ta kuzeni tarafından dövüldü. MCU'da Mark Ruffalo'nun Hulk'u ele geçirmesi tam bir yan karakter oldu ve çoğunlukla komik bir rahatlama olarak kullanıldı.

She-Hulk: Attorney at Law serisinde hala birkaç bölüm var, bu yüzden Banner'ın Hulk hala ikisinin daha güçlü olduğunu gösterebilir. Bununla birlikte, She-Hulk'ın kuzeniyle tekrar savaşmak için gerçekten bir nedeni olmadığı düşünüldüğünde, ikisinin tekrar karşı karşıya gelmesi olası değildir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow