Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı Lamborghini’nin Arkasındaki Hikaye

Veneno, en başından beri rekor kıran bir süper arabanın özelliklerine sahipken, heybetli varlığını bir kez daha duyurmaya başlaması 2019 yılına kadar değildi. Bu, şuraya satılan beyaz bir 2014 Veneno Roadster biçiminde geldi: Bonham’lar orijinal fiyatının neredeyse iki katına (üzerinden Sürüş). Venenos zaten yeterince nadirdir, ancak bu özel örnek görünüşe göre Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’nin başkan yardımcısı […]

Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı Lamborghini’nin Arkasındaki Hikaye

Veneno, en başından beri rekor kıran bir süper arabanın özelliklerine sahipken, heybetli varlığını bir kez daha duyurmaya başlaması 2019 yılına kadar değildi. Bu, şuraya satılan beyaz bir 2014 Veneno Roadster biçiminde geldi: Bonham’lar orijinal fiyatının neredeyse iki katına (üzerinden Sürüş). Venenos zaten yeterince nadirdir, ancak bu özel örnek görünüşe göre Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’nin başkan yardımcısı Teodoro Nguema Obiang’a aitti. Obiang’ın Veneno’su yolsuzluk, kamu varlıklarını kötüye kullanma ve kara para aklama gibi suçlardan soruşturulduktan sonra el konuldu ve ardından bir müzayedede 8.3 milyon dolara satıldı.

Neyse ki, dünyanın en pahalı Lamborghini satışından elde edilen paranın Ekvator Ginesi’nin çeşitli sosyal programlarına yardımcı olduğu söyleniyor. Peki, kötü şöhretli hükümet yetkilisinin Veneno’sunu bu kadar özel yapan neydi? Yeni başlayanlar için, bu bozulmamış Veneno’nun kilometre sayacında yalnızca yaklaşık 200 mil vardı ve aynı fabrika renk şemasını paylaşan yalnızca bir başka örnek vardı. Diğer benzersiz dokunuşlar arasında bir krom jant seti, James Bond benzeri bir 007 seri numarası ve motor kaputunu ve kapılarını süsleyen sahibinin baş harfleri yer alıyor. Nispeten sıfır durumda olmasına rağmen, birkaç zaafı, yani tekerleklerinden birinde “hafif bir çizik” ve pilinin değiştirilmesi gerekiyor. Böylesine kirli bir tarihe rağmen, bu Veneno’nun belki de şimdiye kadar satılan en pahalı Lamborghini olduğu ortaya çıktı. Peki ya bu son derece nadir tek seferlik modelin geri kalanı?

Teknory