Skype parolanız nasıl değiştirilir veya sıfırlanır

Yüksek güvenlik için Skype parolanızı düzenli olarak değiştirmek çok önemlidir

Skype parolanız nasıl değiştirilir veya sıfırlanır

Skype popüler dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan video konferans ve sohbet platformudur. Çeşitli görüntülü arama, sesli arama ve mesajlaşma özelliklerinin yanı sıra işbirliği araçları ve güvenli dosya aktarımı içerir. 

Etkileyici güvenlik özellikleri nedeniyle, Skype genellikle hassas verileri göndermek ve almak için kullanılır. Banka ve kredi kartı bilgilerine de bağlanabilir, bu da ihlal edilen bir hesabın önemli sonuçlara yol açabileceği anlamına gelir. Tahmin edebileceğiniz gibi, hesabınızın hiçbir zaman tehlikeye atılmamasını sağlamak son derece önemlidir. 

Hesap güvenliğini sağlamak için şifrenizi düzenli olarak değiştirmek iyi bir fikirdir. Hesabınızın güvenliği veya bütünlüğü konusunda herhangi bir endişeniz olmasa bile, en azından birkaç ayda bir yeni bir şifre belirlemenizi öneririz.(skype şifremi unuttum)

Skype parolanızı nasıl değiştirirsiniz

Mevcut çeşitli masaüstü ve mobil uygulamalar olmasına rağmen, Skype şifrenizi değiştirmenin en kolay yolu platformun web sitesidir. Bununla birlikte, süreç temelde farklı sürümlerde aynıdır. 

Başlamadan önce çevrimiçi hesabınıza giriş yapın. Sol üst köşede, Skype adınızı, bakiyenizi ve bakiyenizin sağındaki üç noktaya tıklayarak erişebileceğiniz küçük bir açılır menüyü göreceksiniz. Ayarlar menüsünü açın.

Ayarlar menüsüne girdikten sonra, Hesap ve Profil sekmesine tıklayın. Aşağı kaydırın ve Hesabınızı seçin. Yeni bir sekme açılacak ve sayfanın sol tarafında, Parola Değiştir düğmesi de dahil olmak üzere bir dizi bağlantı göreceksiniz. 

Buna tıkladığınızda, bağlı telefonunuza veya e-posta adresinize gönderilen bir güvenlik kodu ile kimliğinizi doğrulamanız istenecek başka bir yeni sekme açılır. Aldığınız kodu girin ve ardından hem mevcut hem de yeni şifrelerinizi girin. Yeni giriş bilgilerinizin en az sekiz karakter uzunluğunda olması gerektiğini ve büyük / küçük harfe duyarlı olduğunu unutmayın. Ayrıca, önceki bir şifreyi kullanamazsınız.

Skype parolanızı nasıl sıfırlayabilirsiniz

Skype parolanızı web sitesi aracılığıyla sıfırlamak için, Skype.com'a gidin ve sayfanın sağ üst kısmındaki oturum açma bağlantısına tıklayın. İstendiğinde e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin ve sonraki pencereye gidin. Şifrenizi girmeniz istendiğinde, Şifremi unuttum bağlantısına tıklayın. 

Parolanızı değiştirirken olduğu gibi, burada kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. E-posta adresinize veya telefon numaranıza gönderilen bir güvenlik kodunu almak için istemleri izleyin ve ardından istendiğinde kodu girin. Bir sonraki pencereye gidin, yeni şifrenizi girin ve yeniden girin ve hesabınıza tekrar oturum açmak için ileri seçeneğine tıklayın. 

Sonuçta, unutsanız bile Skype parolanızı sıfırlamak oldukça kolaydır. Yine de, hesabınıza kaydolmak için kullandığınız telefon numarasına veya e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini unutmayın.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow