SlashGear Soruyor: Hiç Katlanabilir Bir Akıllı Telefon Alır mıydınız?

Ankette SlashGear, kullanıcılara şimdiye kadar katlanabilir bir akıllı telefon satın alıp almayacaklarını sordu. Şaşırtıcı bir şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 606 katılımcının %62,71’i henüz teknoloji üzerinden satılmamıştır. Önceki anketimizin, kullanıcıların Galaxy Z Fold ve Flip serisini tercih ettiğini ve onları Galaxy A53 ve Galaxy S22 gibi ana akım akıllı telefonlara rakip olarak gördüğünü belirttiğini düşünürsek, sonucu …

SlashGear Soruyor: Hiç Katlanabilir Bir Akıllı Telefon Alır mıydınız?

Ankette SlashGear, kullanıcılara şimdiye kadar katlanabilir bir akıllı telefon satın alıp almayacaklarını sordu. Şaşırtıcı bir şekilde, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 606 katılımcının %62,71’i henüz teknoloji üzerinden satılmamıştır. Önceki anketimizin, kullanıcıların Galaxy Z Fold ve Flip serisini tercih ettiğini ve onları Galaxy A53 ve Galaxy S22 gibi ana akım akıllı telefonlara rakip olarak gördüğünü belirttiğini düşünürsek, sonucu beklemiyorduk. Yine de, arkasındaki nedeni anlıyoruz.

Katlanabilir akıllı telefonlar, geleneksel modellerden yalnızca daha pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda onlardan daha hassastır. Örneğin, piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan biri olan Apple iPhone 14 Pro (128 GB) 999 dolara mal oluyor. Bununla birlikte, en son katlanabilir olanı satın almak istiyorsanız, Galaxy Z Fold4 (256 GB) için 1.799 $ ödemeniz gerekiyor.

Katlanan telefonlara bakmak güzel olsa da, teknolojiyi tüm görkemiyle takdir edebilen meraklılara hitap ediyor. Bu nedenle, parasını birkaç yıl dayanan dayanıklı bir akıllı telefona harcamak isteyen ortalama bir kullanıcı, katlanabilir bir telefona yatırım yapmayı düşünmez. Galaxy Z Fold veya Galaxy Z Flip gibi cihazların da yüksek onarım maliyeti olduğundan bahsetmiyorum bile.

Olumlu tarafı, ankete katılanların %37,29’u kesinlikle katlanabilir bir telefon alacaklarını söyledi. başına Kontrpuan Rapora göre, katlanabilir akıllı telefonlar bu yıl en hızlı büyüyen akıllı telefon ürün kategorisi olacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow