Snapchat Kullanıcı Adınızı ve Görünen Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Diego Thomazini/Shutterstock Bir sosyal medya platformu kullanıcısı olarak, benzersiz bir görünen adınız ve daha da akılda kalıcı bir kullanıcı adınız olduğunda izleyiciler tarafından kolayca tanımlanabilirsiniz. Bir hesaba ilk kaydolduğunuzda, süreci daha hızlı tamamlamak için muhtemelen gerçek adınızı veya diğer uygulamalarda ve web sitelerinde kullandığınız bir kullanıcı adını seçersiniz. Ancak daha sonra, kişiliğinize veya mevcut ruh …

Snapchat Kullanıcı Adınızı ve Görünen Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Bir sosyal medya platformu kullanıcısı olarak, benzersiz bir görünen adınız ve daha da akılda kalıcı bir kullanıcı adınız olduğunda izleyiciler tarafından kolayca tanımlanabilirsiniz. Bir hesaba ilk kaydolduğunuzda, süreci daha hızlı tamamlamak için muhtemelen gerçek adınızı veya diğer uygulamalarda ve web sitelerinde kullandığınız bir kullanıcı adını seçersiniz. Ancak daha sonra, kişiliğinize veya mevcut ruh halinize daha iyi uyması için her iki takma adı da değiştirmek isteyebilirsiniz.

Snapchat, kullanıcılarına en başından itibaren görünen adlarını düzenleme seçeneği sundu. Ancak uygulama, insanların ilk kullanıcı adlarında değişiklik yapmalarına her zaman izin vermedi ve platformda alakalı kalma yeteneklerini sınırladı. Ancak 2022’nin başlarından başlayarak, Snapchat sonunda halkın talebine boyun eğdi ve özelliği tüm kullanıcı tabanına erişilebilir hale getirdi.

Uygulamaya erişmek için bir Android veya iOS cihazı kullanıyor olsanız da, farklı bir Snapchat kullanıcı adına veya görünen adına geçmek hiç de zor bir işlem değildir. Bununla birlikte, birkaç önemli uyarı var. Şimdilik Snapchat kullanıcı adınızı yılda yalnızca bir kez değiştirebilirsiniz, bu nedenle bunu yapmayı planlıyorsanız, yazılmasını istediğiniz şekilde yazdığınızdan ve en azından sizinle ilişkilendirilmekten çekinmeyeceğiniz bir tanımlayıcı olduğundan emin olun. 12 ay. Ayrıca, görünen adınızı istediğiniz sıklıkta değiştirebileceğiniz doğru olsa da, yine de Snapchat’in kurallarına uyan birini seçmeniz gerekiyor. Topluluk Rehberleri.

Snapchat’te kullanıcı adınızı nasıl değiştirirsiniz?

Snapchat kullanıcı adınız, profil sayfanızda görünen adınızın altında görünür ve her zaman küçük harflerle gösterilir. Snapchat Desteği. Snapchat kullanıcı adınızı başka biri tarafından talep edilmemiş olması şartıyla farklı bir kullanıcı adı ile değiştirebilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Snapchat uygulamasını başlatın ve profilinize gitmek için Kamera ekranının sol üst köşesindeki Bitmoji simgesine dokunun.
 2. Ayarlar’a gitmek için dişli simgesine basın.
 3. “Hesabım” altında, Kullanıcı Adı’na gidin.
 4. “Kullanıcı Adını Değiştir”e dokunun. Bunu yılda yalnızca bir kez yapabileceğinize dair bir açılır uyarı görünecektir. Devam etmek için “Devam” düğmesine basın.
 5. Metin alanına yeni bir kullanıcı adı yazın – girdiğiniz kullanıcının kullanılabilir olup olmadığını söyleyecektir.
 6. Devam etmek için “İleri”ye dokunun. Değişikliği yapmak için Snapchat şifrenizi girmeniz gerekecek.
 7. “Onayla”ya dokunun, ardından sonlandırmak için “Devam”a basın.

Fark edeceğiniz gibi, süreç, gerçekten keyif alacağınız yeni bir Snapchat kullanıcı adı seçmenin önemini yansıtan, geri çekilmek için birçok fırsat sunuyor. Daha önce kullandığınız kullanıcı adlarının ileride kullanılamaz olarak kabul edildiğini unutmayın. Bu, siz veya bir başkası, eski kullanıcı adlarınızdan birini yeniden kullanmaya veya talep etmeye çalışırsa, şimdi yeni bir kullanıcı adı almış olsanız bile, bunu kimsenin yapamayacağı anlamına gelir. Sen bile değil.

Snapchat’te görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz?

Senin Snapchat görünen adı temelde uygulamada nasıl tanındığınızdır ve sizi platformda tanımlamanın daha net bir yoludur. Görünen adınız – daha önce belirtildiği gibi – istediğiniz zaman değiştirilebilir ve boşluklar dahil en fazla 30 karakter uzunluğunda olabilir. Bu adımları takip et:

 1. Snapchat’i açın ve profilinize ulaşmak için Kamera sayfasının sol üst köşesindeki Bitmoji simgesine basın.
 2. Dişli simgesine dokunarak Ayarlar’a gidin.
 3. Hesabım bölümünde, “Ad”a dokunun.
 4. Seçtiğiniz görünen adı “Ad” ve “Soyadı” metin alanlarına girin. Yine, toplam görünen ad 30 karakter uzunluğunda veya daha kısa olmalıdır.
 5. Düzenlemelerinizden memnun kaldığınızda “Kaydet”e basın.

Genel olarak, noktalama işaretleri ve özel semboller dahil olmak üzere görünen adınıza herhangi bir karakter koyabilirsiniz. Ancak, uygunsuz kelimeler kullanmadığınızdan emin olmanız gerekir. Herkese açık profili olan bir Snapchat yaratıcısıysanız, takip etmeniz gerekebilir belirli kurallar görünen adınız için. Görünen adınızda ikiden fazla kelime, kelime olmayan karakterler, ifadeler veya “doğası gereği promosyon” olan veya topluluk standartlarını ihlal eden herhangi bir kelime bulunması kesinlikle önerilmez.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta, değiştirilmiş görünen adınızı yalnızca yeni Snapchat kişilerinin görebileceğidir. Değişikliğinizden önce sizi ekleyenler, sizinle ilk bağlantı kurduklarında sahip olduğunuz görünen adı görmeye devam edecekler.

Teknory