Sonuçta Altın Paraşüt Yok mu? Musk’ın Twitter’ın En İyi Yöneticilerini ‘Nedeni İçin’ Kovulduğu Bildirildi

Önemli ödemelerini almak için eski yönetim kurulu üyelerinin Elon Musk’ı başka bir yasal savaşa sürüklemeleri çok muhtemel. Göre New York Times, Musk’ın yönetim kurulu üyelerini “sebepten” kovduğu iddia edildi, bu doğruysa “altın paraşüt” maddesine uymak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. New York Times, “konu hakkında bilgisi olan” iki kişinin kendilerine Musk’ın yöneticileri kovmak için açık bir …

Sonuçta Altın Paraşüt Yok mu?  Musk’ın Twitter’ın En İyi Yöneticilerini ‘Nedeni İçin’ Kovulduğu Bildirildi

Önemli ödemelerini almak için eski yönetim kurulu üyelerinin Elon Musk’ı başka bir yasal savaşa sürüklemeleri çok muhtemel. Göre New York Times, Musk’ın yönetim kurulu üyelerini “sebepten” kovduğu iddia edildi, bu doğruysa “altın paraşüt” maddesine uymak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. New York Times, “konu hakkında bilgisi olan” iki kişinin kendilerine Musk’ın yöneticileri kovmak için açık bir gerekçesi olduğunu bildirdiğini yazdı.

Twitter’ın bulunduğu California, “isteğe bağlı” istihdama sahip bir eyalettir (aracılığıyla WRLG). Bu, çalışanların hemen hemen her nedenle herhangi bir zamanda istihdamlarını sonlandırabilecekleri anlamına gelir. Aynı şekilde, çalışanlar da istedikleri zaman işten ayrılma özgürlüğüne sahiptir. Bir çalışanın sözleşmesi, “sebepsiz olarak” kovulamayacaklarını belirtiyorsa, bu onlara bir miktar koruma sağlar. Ayrıca bir çalışan, ırkı, cinsiyeti, cinsel yönelimi veya korunan başka herhangi bir kategori nedeniyle kovulamaz. Bununla birlikte, irade durumlarında nedenden dolayı kovulabilirsiniz ve bu, sonuçlara yol açma eğilimindedir. Nedeni nedeniyle işten çıkarılan düzenli çalışanlar, işten çıkarma ödeneği alamayabilir ve işsizlik ödeneğine erişmekte zorlanabilir. YOK). Bu durumda, yöneticiler teorik olarak altın paraşüt ödemeleri gibi şeyleri kaybedebilirler.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow