Spotify'da Çalma Listenizi Kimlerin Beğendiğine Nasıl Bakılır ?

Spotify'da herkese açık bir çalma listesi oluşturursanız, herhangi bir Spotify kullanıcısı onu beğenebilir veya takip edebilir. Çalma listenizi beğenmek için sizi takip etmeleri bile gerekmez.

Spotify'da Çalma Listenizi Kimlerin Beğendiğine Nasıl Bakılır ?

Spotify çalma listenizde ister bir ister bin beğeni olsun, tam olarak kimin beğendiğini merak ediyor olabilirsiniz. Çoğu sosyal medya ve müzik uygulamasında içeriğinizi kimin beğendiğini görebilirken, Spotify'da bu mümkün mü? Maalesef öyle değil, ancak diğer istatistikleri görüntüleyebilir ve bir oynatma listesinin kaç beğeni aldığını görebilirsiniz.

Bir iPhone'da Spotify'da Çalma Listesi İstatistiklerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Spotify'da bir çalma listesi oluşturduğunuzda, herkes beğenebilir. Bir Spotify çalma listesini beğenmenin onu otomatik olarak kitaplığınıza eklediğini unutmayın. Yani teknik olarak Spotify'da bir çalma listesini beğendiğinizde onu da takip ediyorsunuz . Hatta Spotify masaüstü uygulamasında “Beğen” butonunun yerini “Takip Et” alıyor . Ayrıca, özel çalma listelerine rastgele Spotify kullanıcıları tarafından erişilemediğinden, yalnızca herkese açık çalma listelerini beğenebilirsiniz.

Bazı birinci sınıf oynatma listeleri yaptıysanız ve çok sayıda beğeni topladığınızı fark ettiyseniz, onları kimin beğendiğini merak ediyor olabilirsiniz. İyi haber şu ki, size veya bir başkasına ait olsun, herkese açık tüm Spotify çalma listelerinin beğeni sayısını görebilirsiniz.

Ancak, size ait olsa bile, hangi profillerin bir Spotify çalma listesi gibi olduğunu görme seçeneğiniz yoktur . Bu seçenek, Spotify'ın özelliği kaldırdığı 2013 yılına kadar mevcuttu. Artık sadece Spotify çalma listenizin kaç beğeni aldığını görebilirsiniz. Birçok kullanıcı çalma listelerini kimin beğendiğini görememekten şikayet etse de, Spotify'ın bu özelliği geri getireceğine dair bir işaret yok.

2019'da Spotify'ın bir sözcüsü, "Bu fikri 'Şu Anda Değil' olarak tutuyoruz, çünkü bu, hemen uygulamaya koyma planlarımız yok. Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Paylaşacak yeni bir bilgimiz olursa, yeni bir durumla tekrar kontrol edeceğimize emin olabilirsiniz."

Şimdi ve muhtemelen sonsuza kadar, yalnızca Spotify çalma listenizin kaç beğeni aldığını görebilirsiniz. Yani, bir iPhone'da Spotify'da beğeni sayınızı nasıl görebileceğinizi merak ediyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

İPhone'da Spotify Çalma Listesi Beğeni Sayısı Nasıl Görüntülenir

 1. iPhone'unuzda “Spotify” ı açın .

 2. Menünün sağ alt köşesindeki “Kitaplığınız” üzerine dokunun .

 3. Ekranın üst kısmındaki "Çalma Listeleri" sekmesini seçin .

 4. Kaç beğeni aldığını görmek için söz konusu oynatma listesine dokunun.

Ekranın sol tarafında bulunan başlığın altında oynatma listesinin beğeni sayısını göreceksiniz. Ne yazık ki, oynatma listesini beğenen kullanıcıları tek tek bulmak için bu sayıyı kullanamazsınız. Örneğin, beğeni sayısına dokunmayı denerseniz, hiçbir şey olmaz.

Spotify çalma listenizi kimin beğendiğini görmek için geçici bir çözüm olmasa da, bazı kullanıcılar listede yeni biri olup olmadığını görmek için takipçilerini kontrol eder. Ancak, bu mutlaka bir şey ifade etmez. Yeni bir takipçiniz olsa bile, çalma listeniz sizi daha önce takip eden veya hiç takip etmeyen biri tarafından beğenilmiş olabilir. Spotify hesabınızda çok sayıda takipçi varsa bu yöntem özellikle yardımcı olmayabilir. Spotify çalma listelerinizi kimin beğendiğini söylemenin doğru bir yolu yok.

Android'de Spotify Çalma Listesi Beğeni Sayısı Nasıl Görüntülenir

Aynı kurallar, iOS'ta olduğu gibi Android cihazlarda Spotify uygulaması için de geçerlidir. Yalnızca Spotify çalma listenizin kaç beğeni aldığını görebilirsiniz. Ne olursa olsun, Spotify'da çalma listenizi kaç kişinin beğendiğini görmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Android cihazınızda “Spotify” ı başlatın .

 2. Alt menüden “Kütüphaneniz” düğmesini seçin.

 3. Ekranınızın üst kısmındaki "Oynatma Listeleri" sekmesine geçin .

 4. Beğeni sayısını kontrol etmek istediğiniz oynatma listesini seçin.

 5. Beğeni sayısı, ekranın sol orta kısmında profil resminizin ve kullanıcı adınızın hemen altında olacaktır.

Tıpkı iPhone uygulamasında olduğu gibi, beğeni sayısına dokunursanız hiçbir şey olmaz. Spotify çalma listenizde herhangi bir beğeni yoksa, çalma listesinin başlığının altında yalnızca kullanıcı adınızı ve profil resminizi göreceğinizi unutmayın.

Not: Spotify çalma listelerinizi kimlerin beğendiğini size gösterebileceklerini iddia eden birçok üçüncü taraf uygulaması var. Ancak bunların hepsi dolandırıcılıktır ve bunları yüklemeniz önerilmez. Bu sorun için şu anda güvenilir bir geçici çözüm mevcut değil.

Windows PC'de Spotify'da Çalma Listesi İstatistiklerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Spotify masaüstü uygulaması da size aradığınızı vermez. Yalnızca oynatma listenizin toplam beğeni sayısını gösterir.

Spotify çalma listesinin beğeni sayısının her zaman aynı yerde bulunmadığını unutmayın. Mobil uygulamayı mı, masaüstü uygulamasını mı yoksa web tarayıcısını mı kullandığınıza bağlıdır. Spotify'ı masaüstü uygulamasında kullanıyorsanız, beğeni sayısı uygulamanın sağ tarafında yer alacaktır.

Windows Uygulamasında Spotify Beğeni Sayılarını Kontrol Edin

 1. Windows'unuzda “Spotify masaüstü uygulamasını” başlatın .

 2. Spotify hesabınıza giriş yapın ve sol kenar çubuğundaki “Çalma Listeleri” bölümüne gidin.

 3. Kontrol etmek istediğiniz oynatma listesini bulun ve tıklayın.

Beğeniler bölümü, uygulamanın en sağ tarafında, İndirilenler düğmesinin üzerinde olacaktır.

Mac'te Spotify'da Oynatma Listenizi Beğenme Sayımı Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Çalma listenize Windows uygulamasıyla aynı şekilde Mac uygulamasında erişebilirsiniz, ancak yine de Spotify çalma listenizi kimin takip ettiğini göremezsiniz. İşte nasıl yapıldığı:

 1. Mac'inizde “Spotify masaüstü uygulamasını” çalıştırın .

 2. Henüz yapmadıysanız hesabınızda oturum açın.

 3. Sol kenar çubuğundaki "Çalma Listeleri" bölümüne gidin .

 4. Oynatma listesine tıklayın.

Toplam beğeni sayısı ekranın sağ orta tarafında olacaktır. Beğeniler sekmesine tıklarsanız hiçbir şey olmaz.

Web Player'da Spotify'da Çalma Listesi İstatistiklerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Spotify web uygulaması, aynı özellikleri sunduğu için masaüstü uygulamasını yüklemek istemeyenler için harika bir çözüm. Ancak, çalma listelerinizi kimlerin takip ettiğini de görüntüleme seçeneği sunmaz. Sadece kaç beğeni aldığını görebilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

 1. Tarayıcınızda Spotify web uygulamasını açın.

 2. Hesabınıza giriş yapın.

 3. Sol kenar çubuğunda Kitaplığınıza tıklayın .

 4. Kontrol etmek istediğiniz çalma listesini bulun ve tıklayın.

Beğeni sayınız, kullanıcı adınızın yanında oynatma listesinin başlığının altında olacaktır. Örneğin, web uygulamasında “15 Beğeni” yazacaktır.

Bunu Takip Etmek Zor Olabilir

Spotify mobil, masaüstü veya web uygulaması size çalma listelerinizi özel olarak kimlerin beğendiğini görme seçeneği sunmasa da, yine de her bir çalma listesinin kaç beğeni aldığını görebilirsiniz. Spotify şu anda Çalma Listelerinizi kimlerin takip ettiğini görmenize izin vermese de, gelecekte bu özelliğin eklenme olasılığı var. Şimdilik, Spotify kullanıcılarının sadece takipçilerini ve çalma listelerini sayma gibi görebilmeleri ile yetinmeleri gerekecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow