Steam Kitaplığınızdan Bir Oyun Nasıl Hediye Edilir

Bugünlerde oyuncular, tüm oyunlarını tek bir yerde tutmak için Steam’i kullanmayı seviyor. Kendinizi cömert hissediyorsanız, kütüphanenizden bir arkadaşınıza oyun hediye etmek için Steam’i bile kullanabilirsiniz. Bu sayede arkadaşınız siz izin verdiğiniz sürece oyuna erişebilir. Başlangıçta Steam, kullanıcıların e-posta adresi olan herkese oyun göndermesine izin verdi. Alıcının bir Steam hesabına da ihtiyacı yoktu. Ancak bu durum… Okumaya devam et Steam Kitaplığınızdan Bir Oyun Nasıl Hediye Edilir

Steam Kitaplığınızdan Bir Oyun Nasıl Hediye Edilir

Bugünlerde oyuncular, tüm oyunlarını tek bir yerde tutmak için Steam’i kullanmayı seviyor. Kendinizi cömert hissediyorsanız, kütüphanenizden bir arkadaşınıza oyun hediye etmek için Steam’i bile kullanabilirsiniz. Bu sayede arkadaşınız siz izin verdiğiniz sürece oyuna erişebilir.

Başlangıçta Steam, kullanıcıların e-posta adresi olan herkese oyun göndermesine izin verdi. Alıcının bir Steam hesabına da ihtiyacı yoktu. Ancak bu durum değişti ve günümüzde hediye edilen oyun veya oyunlara erişmek için her iki tarafın da Steam hesabına sahip olması gerekiyor.

Buna rağmen, bir Steam hesabı oluşturmak çok kolaydır ve Android veya iOS sürümlerini kullanarak, hareket halindeyken oyun almaya devam edebilirsiniz.

Oyun hediye etmenin üç ana yolu vardır ve ilk ve en yaygın yola bir göz atacağız – başka birine hediye olarak yeni bir oyun satın almak.

Steam Hediyesi

Bu ilk yöntem, arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize hediye olarak tamamen yeni bir oyun satın almanızı sağlar. Alıcı ayrıca sizinle Steam’de arkadaş olmalıdır. Değilse, önce onlara bir Steam arkadaşlık isteği gönderin.

Bir Steam arkadaşına oyun hediye etmenin adımları şunlardır:

 1. Arkadaşınızın etkin bir Steam hesabına sahip olduğundan ve platformda sizinle arkadaş olduğundan emin olun.
 2. Steam istemcisini veya bir tarayıcıyı kullanarak giriş yapın ve hediye etmek istediğiniz oyunu arayın.
 3. Oyunu seçin ve aşağı kaydırın. Sepete ekle.
 4. Seçmek Hediye Olarak Satın Al görünürse.
 5. Yazarak kime hediye etmek istediğinizi seçin Steam kullanıcı adı.
 6. İsterseniz kişisel bir mesaj ekleyin.
 7. Bittiğinde, seçin Devam et ve satın alma işlemini tamamlayın.
 8. Arkadaşınız hediyeyi kabul ederse bir bildirim alırsınız.

Ayrıca oyun için planlanmış bir teslimat ayarlama seçeneğine de sahipsiniz. Bu özellik, doğum günü hediyeleri veya Noel gibi sürpriz hediyeler için yararlıdır. Arkadaşlarınızı her zaman istedikleri bir oyunla şaşırtın.

Steam’de Çoğaltılmış Bir Oyun Nasıl Hediye Edilir

Half-Life 2’nin “The Orange Box, Dawn of War Gold Edition” gibi belirli oyunları ve belirli oyun paketleri, yinelenen kopyalar içerir. Bunlar, satın alma işlemiyle birlikte gelen ve arkadaşlarla paylaşılmak üzere tasarlanmış ekstra kopyalardır. Bunları paylaşmak için her iki tarafın da çalışan bir Steam hesabı olmalıdır.

Çift oyunları Steam’de şu şekilde gönderirsiniz:

 1. PC’nizde Steam istemcisini başlatın.
 2. Gitmek Oyunlar bölüm.
 3. bulun Hediyeleri ve Misafir Geçişlerini Yönetin.
 4. Arkadaşınıza hediye etmek istediğiniz yinelenen oyunları bulun.
 5. Mevcut iki seçenek arasından tercih ettiğiniz teslimat yöntemini seçin.
 6. Seçme Sonraki işin bittiğinde
 7. Sonunda kişiselleştirilmiş bir mesaj da gönderebilirsiniz.
 8. Arkadaşınız hediyeyi kabul ettiğinde bir bildirim alacaksınız.

Yinelenen oyunların hediye edilmesi yalnızca Steam başlatıcısında yapılabilir. Önceden yüklemeniz gerekir. Web sürümünde, hediyeleri ve misafir geçişlerini yönetme seçeneği görünmez.

Bir Steam Cüzdan Kodu Verin

Arkadaşınızın hangi oyunları istediğini bilmiyorsanız Steam Cüzdan Kodu seçeneği her zaman mevcuttur. Üzerinde etiketlendiği için genellikle Steam Dijital Hediye Kartı olarak da adlandırılır. Steam web sitesi. Bu, seçtikleri bir oyunu seçebilmeleri için etkili bir şekilde bir kupon gönderiyor.

Steam Dijital Hediye Kartları aşağıdakiler gibi çeşitli “değerlerde” gelir:

Bir arkadaşınıza 100$’dan fazla hediye etmek için her zaman aynı anda birden fazla Hediye Kartı satın alabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, bu Hediye Kartlarının çalışması için bir Steam hesabı gerekir.

Birine Steam Cüzdan Kodu göndermek için lütfen şu talimatları izleyin:

 1. Steam istemcinizde veya web sürümünüzde şuraya gidin: Steam Mağazası.
 2. için sayfayı bulun Steam Hediye Kartları.
 3. bulun Steam Üzerinden Gönderin seçenek.
 4. Arkadaşınıza ne kadar göndermek istediğinizi seçin.
 5. Sorulursa oturum açın.
 6. Hediye Kartını göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçin.
 7. İsterseniz, arkadaşınız için kişisel bir mesaj ekleyin.
 8. Seçme Devam et işin bittiğinde
 9. Dijital Hediye Kartı anında arkadaşınıza gönderilmelidir.

Steam Hediye Kartları gerçek para birimiyle satın alınmalıdır ve bu, Cüzdan fonlarının ödeme için uygun olmamasını sağlar. Bu Hediye Kartlarını satın almak için PayPal, Bitcoin veya bir kredi kartı kullanmalısınız. Arkadaşınız Hediye Kartını kabul etmezse, Steam size tam olarak geri ödeme yapacaktır.

Steam Hediye Kartları da gönderenin para birimine bağlıdır ve kabul edildiğinde alıcının para birimine dönüştürülür. Arkadaşınızın sizden ne kadar alacağına dair iyi bir tahmin bulmak için döviz kurunu kontrol edebilirsiniz.

Steam’de Hediye Geçmişini Görüntüleme

Hediye geçmişinizi görmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Steam’i açın ve tıklayın Oyunlar üstteki menüde.
 2. Tıklamak Hediyeleri ve Misafir Geçişlerini Yönetin açılır menüde
 3. Tıkla üç nokta sağ üst köşedeki simge.
 4. Tıklamak Hediye geçmişini görüntüle.
 5. Hediye geçmişinizi görüntüleyin.

Ek SSS

Steam’de hediye göndermeyle ilgili diğer sorularınızın yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Artık oynamadığım oyunları arkadaşlarıma hediye edebilir miyim?

Hayır yapamazsın. Kendiniz için satın aldığınız bir oyun hiçbir şekilde başka bir Steam kullanıcısına hediye edilemez. Hediye vermeye en yakın şey, Steam kitaplığınıza erişimi arkadaşlarınızla paylaşmaktır.

Hediyeyi daha sonra nasıl teslim edebilirim?

Bir arkadaşınıza hediye etmek için bir oyun satın alırken, oyun teslimatını planlama seçeneğini bulacaksınız. Tek yapmanız gereken, oyunun arkadaşınıza gönderilmesini istediğiniz tarihi girmek. Kontrol ettikten sonra, Steam süreçle ilgilenecektir.

Hediye ile birlikte bir mesaj ekleyebilir miyim?

Tüm hediye alımlarında zaten özel bir mesaj ekleme seçeneği vardır. Ödeme işlemi sırasında bir tane eklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Ana gövdeye ek olarak selamlama ve diğer selamlamaları da ekleyebilirsiniz.

Özel mesaj, istediğiniz kadar kısa veya sistemin izin verdiği kadar uzun olabilir.

Birinin hediyesini aldığını nasıl anlarım?

Arkadaşınız ona gönderdiğiniz herhangi bir hediyeyi kabul ettiğinde, Steam size haber verecektir. Bildirim, etkinleştirirseniz kontrol panelinde veya masaüstü bildirimlerinde bulunabilir.

bu Hediyeleri ve Misafir Geçişlerini Yönetin bölümü ayrıca hediye durumlarını kontrol etmenizi sağlar. Arkadaşınızın hediyeyi ne zaman kabul ettiğini veya reddettiğini bileceksiniz.

Ayrıca arkadaşınızın kararını size bildiren bir e-posta alacaksınız.

Bir Steam hediyesini nasıl etkinleştirebilirim?

Bir arkadaşınızdan aldığınız Steam hediyesini etkinleştirmek için bildirime tıklamanız gerekiyor. Kabul ettiğinizden emin olun, aksi takdirde gönderene iade edilecektir.

1. Başlat Buhar.

2. Bildirimlerinizi kontrol edin.

3. İlgili bildirime tıklayın.

4. Seçin Hediyeyi Kabul Et.

5. Oyun Steam kitaplığınıza hemen eklenecektir.

6. Kitaplığınıza gidin ve ardından oyunu bulun.

7. Kurun.

8. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra oyunu oynayabilirsiniz.

Hediyelerin süresi doluyor mu?

Evet, hediyelerin süresi doluyor. Hediyeyi kabul etmek ve kitaplığınıza eklemek için 30 gününüz var. Hediyeyi bu 30 gün içinde kabul etmezseniz otomatik olarak reddedilecektir.

Bir arkadaşımın onlar için satın aldığım oyuna zaten sahip olup olmadığını nasıl anlarım?

Arkadaşınızın zaten belirli bir oyunu olup olmadığından emin değilseniz endişelenmeyin. Steam’in geliştiricisi olan Valve, bu durumu önceden tahmin etmişti. Belirli bir oyunu arkadaşınıza hediye etmek istiyorsanız, oyuna zaten sahiplerse kullanıcı adlarının gri olduğunu göreceksiniz.

Size Özel Bir Dijital Hediye

Steam’de arkadaşlarınıza hediye göndermek çok kolay ve artık bunu nasıl yapacağınızı bildiğinize göre, onları özel günlerde şaşırtabileceksiniz. Neyse ki oyunu istemezlerse paranızı geri alıyorsunuz. Dahası, Steam ellerinde zaten varsa oyunu göndermenize izin vermez.

Kütüphanenizde kaç oyun var? Daha önce hiç bir arkadaşınıza Steam hediyesi gönderdiniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow