Stok Pixel 7 Pro görüntülerini bir fotoğrafçının düzenlemelerine tercih edersiniz

Ryan Haines / Android Otoritesi Günümüzün önde gelen akıllı telefon kameraları, çoğu koşulda minimum gürültü, esnek yakınlaştırma, harika düşük ışık özellikleri ve daha fazlasını sunarak etkileyici görüntü kalitesi sunar. Farklılıklar nihayetinde renklere, beyaz dengesine ve diğer değişkenlere indirgenir. Android Yetkilisi iş arkadaşı ve görüntü yönetmeni Edgar Cervantes kısa süre önce kurgu becerisini Pixel 7 Pro’ya […]

Stok Pixel 7 Pro görüntülerini bir fotoğrafçının düzenlemelerine tercih edersiniz

Ryan Haines / Android Otoritesi

Günümüzün önde gelen akıllı telefon kameraları, çoğu koşulda minimum gürültü, esnek yakınlaştırma, harika düşük ışık özellikleri ve daha fazlasını sunarak etkileyici görüntü kalitesi sunar. Farklılıklar nihayetinde renklere, beyaz dengesine ve diğer değişkenlere indirgenir.

Android Yetkilisi iş arkadaşı ve görüntü yönetmeni Edgar Cervantes kısa süre önce kurgu becerisini Pixel 7 Pro’ya karşı test etti. Okuyuculardan Pixel’in fotoğraf çıktısı ile Edgar’ın düzenlenmiş sürümleri arasında seçim yapmalarını istedik. İşte seçtiğin şey.

Hangi fotoğrafları daha çok beğendin?

Sonuçlar

Bu ankette 2.100’den fazla oy toplandı ve görünüşe göre çoğunuz Pixel 7 Pro ile çekilen stok fotoğrafları tercih ediyor. Ankete katılanların yaklaşık %57’si Pixel’in kullanıma hazır çekimlerine oy verdi. Bu duruşu destekleyen bazı okuyucu yorumları, Edgar’ın düzenlemelerinin Pixel’in çıktısına kıyasla çok sıcak olduğunu öne sürdü.

Bu arada, ankete katılan okuyucuların ~%43’ü fotoğrafçımızın düzenlemelerini tercih ettiklerini söyledi. En az bir okuyucu, Ed’in çekimlerinin sanatsal lisansı daha iyi aldığını hissetti ve Pixel çekimlerini “donuk ve cansız” olarak nitelendirdi. Başka bir okuyucu da tercihlerinin görüntüleri izlemek için kullandıkları ekrana bağlı olduğunu hissetti.

Ayrıca, daha fazla düzenleme süresinin bu ankette büyük bir fark yaratacağından emin olmasak da, fotoğrafçımızın her bir fotoğrafı düzenlemek için kendisine yalnızca beş dakika ayırdığını da belirtmekte fayda var.

Yorumlar

  • James: Fotoğrafçının düzenlemelerinin çoğu çok sıcak, renkli ve doğaüstü mavi gökyüzü yaratıyor (Bazıları böyle). Göl sahnesi, gece çekimleri ve arka bahçe çekimi dışında sanırım goggle’ın kurgusunu tercih ediyorum.
  • Muhammed Asa: Bu, Google algoritmasının ne kadar iyi olduğunu gösterir
  • Dan: Tek kelime: SARI.
  • Chris: Her ikisinin de, pikselin VEYA fotoğrafçının daha iyi iş çıkardığını düşünmüyorum. Tamamen farklı işler yaptıklarını düşünüyorum. Piksel, sahneyi doğru bir şekilde yeniden yaratmaya çalışırken, insan sanatsal lisans aldı. Google’ın gerçeğe yakın doğruluğu vurgulamaya çalıştığını ve çoğu sahnede başarılı olduğunu düşünüyorum. Çoğu “kutudan çıktığı gibi” sağlam görünür ve bu nedenle istenirse baharatlanması çok kolaydır. Olayları gerçeğe döndürmek için hiçbirinin kurtarılmaya ihtiyacı yok. Yine Pixel veya fotoğrafçının daha iyi bir iş çıkardığını düşünmüyorum, tamamen FARKLI işler yaptıklarını düşünüyorum. Bilgisayarlar doğrulukta daha iyidir, insanlar sanat için daha uygundur. Pixel’in ilk çekimlerinin doğruluğu, sağlam bir nihai görüntü veya bazı sanatsal değişiklikler için mükemmel bir başlangıç ​​noktası işlevi görebilir.
  • L4N: Pixel’i seçtim. Manuel düzenlemenin genel olarak daha iyi sonuçlar vereceğinden hiç şüphem yok, ancak bu fotoğrafları düzenleme şeklinin hayranı değilim. Sübjektif. İnsan kazanır ama bu özel durumda Piksel’i seçiyorum
  • roland kumu: Çok ilginç. Telefonda yorum yapmakta zorlandım (tüm makaleyi yeniden boyutlandırmaya devam etti), bu yüzden yorumu yapmak için Mac’ime geçtim, ancak burada oldukça farklı görünüyor. Bunu bekliyordum ama bir hipotez için kanıt görmek her zaman iyidir. Yani … telefonumda Pixel’deki görüntülerin %60’ını beğeniyorum. Telefonumun bir OLED ekranı var ve insanlar tarafından düzenlenen birçok fotoğraf aşırı doymuş ve aşırı pozlanmış. Ama Macbook’ta insan tarafından düzenlenenlerin %65’i bence daha iyi. Oğlumun görüşüne göre daha da fazlası ???? Yani çok şey, içeriği tükettiğiniz ekrana bağlı. Özetlemek gerekirse, çoğu durumda ikisinin arasında bir şeyi tercih ederim.
  • PhoenixWitti: Piksel fotoğrafları donuk ve cansız. Gerçek hayattaki gibi? Belki. Ama sadece… meh ise bir manzara fotoğrafının ne anlamı var? Edgar, birkaç çekimde kesinlikle biraz sanatsal özgürlük aldı, ancak ben anlık fotoğrafların peşinde değilsem, bence asıl mesele sanat. Daha sıcak, daha parlak görüntüleri tercih ederim. Ben de riske girip Edgar’ın muhtemelen bir telefon sensörünün çıkışıyla sınırlı olduğunu söyleyeceğim.

Teknory