Stranger Things 5. Sezon: Yayın tarihi tahmini, oyuncu kadrosu, olay örgüsü ve daha fazlası

Sam Comrie ❘ Yayınlanan: 2022-11-15T03:35:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-15T03:56:08 Netflix şovunun son bölümü olan Stranger Things 5. Sezon hakkında olası bir çıkış tarihinden oyuncu kadrosuna, olay örgüsüne, fragmanlara ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada. Stranger Things bu noktada kuşkusuz küresel bir fenomen. Duffer Brothers’ın büyüleyici korku ve 80’ler nostalji şenliği 2016’dan beri güçleniyor, ancak… Okumaya devam et Stranger Things 5. Sezon: Yayın tarihi tahmini, oyuncu kadrosu, olay örgüsü ve daha fazlası

Stranger Things 5. Sezon: Yayın tarihi tahmini, oyuncu kadrosu, olay örgüsü ve daha fazlası

Yayınlanan: 2022-11-15T03:35:00

Güncellenmiş: 2022-11-15T03:56:08

Netflix şovunun son bölümü olan Stranger Things 5. Sezon hakkında olası bir çıkış tarihinden oyuncu kadrosuna, olay örgüsüne, fragmanlara ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada.

Stranger Things bu noktada kuşkusuz küresel bir fenomen. Duffer Brothers’ın büyüleyici korku ve 80’ler nostalji şenliği 2016’dan beri güçleniyor, ancak şovun 5. Sezonu şovu bitirmeye hazırlanıyor.

Yakın zamanda bitmesini istemesek de, son sezon hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Stranger Things 4. sezondan spoiler geliyor…


İçindekiler


Vecna, Sezon 5 için geri dönebilecek olan Stranger Things 4'te sarmaşıklara bağlı duruyor.Netflix

Vecna, dizinin en büyük kötü adamlarından biri haline geldi.

Stranger Things 5. Sezon çıkış tarihi: Bir çıkış tarihi var mı?

Resmi bir çıkış tarihi bu noktada teyit edilmemiş olsa da, beşinci sezonun 2024 yazına kadar yayınlanmasını bekleyebiliriz.

GQ ile yakın zamanda yapılan bir röportajda David Harbour, 5. Sezonu gelecek yıl çekeceğini düşündüğünü söyledi. “Bu yıl yazmayı bitiriyorlar ve hazırlanmaları ve doldurmaları gerekiyor, bu yüzden umarım bu yıl olur” dedi.

“Ama bence plan bu. Bu nedenle, geçmiş performansımıza göre muhtemelen 2024’ün ortalarında çıkacaktı.

Bununla birlikte, son raporlar, 2024 çıkış tarihinin 5. Sezon için en erken zaman dilimi olduğunu gösteriyor. Hayranların kendilerini o yılın sonunda, hatta 2025’te çıkacak olan finale hazırlamaları gerekiyor.

Popüler Netflix şovunun arkasındaki yaratıcı beyinler olan Duffer Kardeşler, 5. Sezonun son olacağını açık bir mektupla onayladı.

“Yedi yıl önce, Stranger Things için tüm hikaye akışını planladık. O zamanlar hikayenin dört ila beş sezon süreceğini tahmin etmiştik… 4. Sezon sondan bir önceki sezon olacak; 5. sezon son olacak,” diye yazdılar.

5. Sezon için bazı sahne arkası tweet’lerine dayanarak, final sezonundaki tüm bilgiler 8 bölümden oluşuyor. Ancak her bir bölümün ne kadar süreceği henüz belli değil. 5. Sezon, sonuncuyu yansıtabilir ve film uzunluğunda bir final bölümüne sahip olabilir veya daha iyisi, iki saatlik uzun bir çalışma süresine yayılan birden fazla bölüme sahip olabilir.

Stranger Things 5. Sezon oyuncu kadrosu: Son sezon için kimler geri dönüyor?

Artık 4. Sezon finalindeki olaylardan kimin sağ çıktığını biliyoruz. Henüz izlemeyenler için burada kimin öldüğünü açıkça listelemeyecek olsak da, geçen sezon için bazı oyuncuların geri dönmesini bekleyebiliriz.

Buna Eleven (Millie Bobby Brown), Mike (Finn Wolfhard), Lucas (Caleb McLaughlin), Dustin (Gaten Matarazzo), Will (Noah Schnapp), Max (Sadie Sink), Steve (Joe Keery), Nancy (Natalia Dyer) dahildir. , Jonathan (Charlie Heaton), Robin (Maya Hawke), Joyce (Winona Ryder) veya Hopper (David Harbour).

Stranger Things kadrosu endişeli görünüyordu.Stranger Things kadrosu endişeli görünüyordu.Netflix

Stranger Things çocukları 4. Sezon finaline hazırlanıyor.

Stranger Things 5. Sezon konusu: Ne hakkında olacak?

Variety ile onların hakkında konuşmak Showrunner’ın Sitdown bölümünde Duffer Brothers, “2. Ciltte derinlemesine incelemediğimiz tek şeyin Upside Down irfan olduğunu” açıkladı.

Görünüşe göre gelecek sezon şeytani yeraltı dünyasını daha da detaylandıracak çünkü “Upside Down için bu cevapların çoğu gerçekten 5. Sezonun temeli hakkında.” Upside Down, Mind Flayer ve 4. Sezonun kötü adamı Vecna ​​gibi canavarlara ev sahipliği yapıyor, ancak hayranlar kökeni hakkında daha fazla bilgi edinmek için can atıyorlar.

Duffer’lar bir şeyden emin: son. “Sonunun ne olduğunu biliyoruz” dediler ses efektleri.

“Değişmesi düşünülebilir ama bence bu pek olası değil çünkü bu sadece hissettiren ve her zaman doğru hissettiren sonlardan biri. Aynı zamanda bir nevi kaçınılmaz hissettiriyor. Sonra bunu bulduğunuzda, ‘Oh evet, kesinlikle olması gereken bu’ diyorsunuz.”

Bunun yanı sıra, 5. sezon bugüne kadarki en duygusal sezon olacak gibi görünüyor. ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Hollywood MuhabiriStranger Things yaratıcıları, Netflix yöneticilerini gelecek sezonun ilk senaryosunu okuduklarında ağlattıklarını açıkladı.

“Yöneticilerimizi ağlattık, bu yöneticilerin ağladığının iyi bir işareti olduğunu düşündüm. Onların ağladığını gördüğüm diğer zamanlar sadece bütçe toplantıları gibiydi,” diye şaka yaptı Matt.

Onlar da alay etti Mutlu Üzgün ​​Şaşkın podcast: “Karakterler zaten harekete geçecekler, zaten bir hedefleri ve sürüşleri olacak ve bence bu en az birkaç saat sürecek ve bu sezon gerçekten farklı hissettirecek.”

Stranger Things 5. Sezon: 4. Sezonda neler oldu?

4. Sezon boyunca, Hawkins çocuklarının aslen Dr. Martin Brenner’ın araştırmalarında 001 olan doğaüstü bir katil olan Vecna’nın gizemini ortaya çıkarmak için çabaladıklarını gördük. Eleven onu Upside Down’a sürgüne gönderdikten sonra, öteki dünya dünyasının zorlu koşulları onu çetin bir düşmana dönüştürdü.

Vecna’nın acımasız güçlerini masum gençler üzerinde uyguladığını gördük. Chrissy’nin 1. Bölüm’deki korkunç ölümü ve 4. Bölüm’de Kate Bush’un Running Up That Hill’in gücüyle göz kamaştıran kavrayışından kıl payı kurtulan Max’e ulaşma yolunda ilerliyor. Ne yazık ki, ikinci kez yara almadan kurtulacak kadar şanslı değildi ve şimdi 5. Sezona kadar kalacağı komada sıkışmış durumda.

Bir Rus hapishanesinde biraz zaman geçirdikten sonra Joyce Byers ve Murray Bauman, Hopper’ı epik bir Demogorgon’un kafasını kesmeden önce başarılı bir şekilde eve getirmeyi başardılar. Mike, Will, Johnathan ve yeni karakter Argyle’dan oluşan California ekibi de Hawkins’e geri döndü, ancak Hawkins şu anda tam olarak gidilecek en iyi yer değil.

  • Devamını oku: Stranger Things 4. Sezonun sonunda ne olur?

Dört çocuğu feda etme planında başarılı olan Vecna, Hawkins’in karşısında dev bir kapı açarak Upside Down’ı sağ tarafa getirir. Sezonun son anlarında, kahramanlarımız kapıdan dökülen ve 5. Sezonda olacakları tehdit eden siyah dumanı izliyor.

Eleven, merhum Doktor Brenner ile çalıştıktan sonra güçlerini geri kazanmış olabilir, ancak bu, Hawkins’in şimdiye kadar gördüğü en büyük tehlikeyle yüzleşmesi için yeterli olacak mı?

Stranger Things 5. Sezonu dört gözle bekliyor musunuz? Daha fazla haber geliştikçe programdan haberdar olduğunuzdan emin olun.

Teknory