Stray modlar nasıl kurulur

Bu Stray modlar kılavuzuyla kedi deneyiminizi zenginleştirin

Stray modlar nasıl kurulur

Straymodlar, robotlarla dolu bir şehirde gizemleri çözen bir sırt çantasında bir kedi oynadığınız dedektif oyununa renk katmanın mükemmel bir yoludur.

Kedi meraklılarından meme meraklılarına kadar herkes BlueTwelve Studio'nun çok sevilen siberpunk kedi simülatörü Stray'den keyif alıyor. Kelimenin tam anlamıyla kedileri bile kendine özgü görseller büyüledi. Ancak, herhangi bir hit oyunda olduğu gibi, gözü pek modcular Stray'in formülüne kendi permütasyonlarını sunmaya başladılar bile. Modlama topluluğunun sıkı çalışması sayesinde, Stray on PC sahipleri oyundaki deneyimlerini gerçekten benzersiz kılmak için eklentileri kullanmakta özgürler.  

Bu modların çoğu , kedi kahramanına yapılan basit estetik değişikliklerdir . Bununla birlikte, diğer mod yapımcıları, oyunun grafiklerinde ince ayarlar ve yükseltmeler üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyorlar. Dil modları(yeni sekmede açılır)hatta Stray'i daha geniş bir kitleye ulaştırmak için özenli çeviriler ekleyerek ortaya çıkmaya başladı.

Neyse ki hepimiz kedi hayranları için, Stray modlarını kurmak oldukça basittir. Rehberimiz size Nexus Modlarını nasıl kullanacağınızı ve bu sinir bozucu dosyaları nereye koyacağınızı gösterecektir. Bazı modlar diğerlerinden daha karmaşık olsa da, mod oluşturma sürecinde gezinmenize yardımcı olacak bazı evrensel ipuçları vardır. Hiç vakit kaybetmeden hayallerinizdeki özelleştirilmiş kediye sahip olacaksınız.    

STRAY MODLAR: NASIL KURULUR

Moddan moda değişebilse de, Stray modları kurmanın arkasındaki temel ilkeler nispeten basittir. İlk olarak , Nexus Mods'taki Stray sayfasına giden yolu bulmanız gerekecek.(yeni sekmede açılır). Burada, bir dizi farklı eklenti görebileceksiniz. Beğendiğiniz birini bulun, modun sayfasına gidin ve ekranın sol tarafındaki 'manuel' indirme düğmesine tıklayın.  

Çoğu durumda, PC'nizdeki Stray klasörünün içine bazı dosyaları bırakmanız gerekir. Bu klasörü Steam kitaplığınızda Stray'e sağ tıklayıp 'Yerel Dosyalara Gözat'ı seçerek bulabilirsiniz. Eklentinin Nexus Mod sayfasına döndüğünüzde, indirdiğiniz dosyaların tam olarak nereye gitmesi gerektiğini gösteren talimatları bulacaksınız. Bazı modlar, mevcut dosyaları silmenizi ve bunları mod dosyalarıyla değiştirmenizi gerektirir, bu nedenle talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. 

Çoğu zaman, oyununuzu modifiye etmek, modu indirmek ve yeni dosyalarınızı talimatların size söylediği yere yerleştirmek gibi basit bir mesele olacaktır. Bazen bu birkaç adım gerektirebilir, ancak temel ilke her zaman aynıdır. 

STRAY MODLAR: İPUÇLARI

Kozmetik modların çoğu, bir .pak dosyasını 'Paks' klasörüne sürüklemenizi gerektirir. Bu klasör, 'Hk_project' klasöründe bulunabilecek olan 'İçerik' klasöründe bulunabilir. Şüpheniz varsa, Windows Dosya Gezgini, tam olarak beklediğiniz yerde değillerse klasörleri izlemenize olanak tanıyan bir arama işlevine sahiptir.

Bununla birlikte, daha karmaşık modların daha karmaşık bir talimat listesine sahip olması muhtemeldir. Örneğin Splitscreen modu, UnrealModLoader'ı indirmenizi ve mod yüklendikten sonra oyunu başlatmak için kullanmanızı gerektirir. Bu modları yüklemek için zor ve hızlı bir kılavuz olmamasına rağmen, daha karmaşık eklentiler daha fazla çalışma gerektirecektir.

Bu ipuçları ve püf noktaları yanınızda, hak ettiğiniz özel Stray deneyiminin keyfini çıkarma yolundasınız.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow