Tam Kara Panter 2 oyuncu kadrosu: Tüm oyuncular ve karakterler

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-09T13:30:18 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-09T13:30:33 İşte Kara Panter 2’nin tüm oyuncuları ve karakterleriyle birlikte Kara Panter: Wakanda Forever başlıklı tam kadrosu için rehberiniz. 2016’da MCU, Kara Panter’i Captain America: Civil War’da Chadwick Boseman’ın T’Challa’sı şeklinde tanıttı. Daha sonra kendi filmi olan 2018’in Kara Panter, gerçek, milyarlarca rekor kıran ve Oscar ödüllü bir […]

Tam Kara Panter 2 oyuncu kadrosu: Tüm oyuncular ve karakterler
İşte Kara Panter 2’nin tüm oyuncuları ve karakterleriyle birlikte Kara Panter: Wakanda Forever başlıklı tam kadrosu için rehberiniz.

2016’da MCU, Kara Panter’i Captain America: Civil War’da Chadwick Boseman’ın T’Challa’sı şeklinde tanıttı. Daha sonra kendi filmi olan 2018’in Kara Panter, gerçek, milyarlarca rekor kıran ve Oscar ödüllü bir filmde başrol oynayan bir sahne hırsızıydı.

Wakanda Forever, sinemalara gelişi acı tatlı olsa da merakla beklenen devam filmi – 2020’de vefat eden Boseman olmadan geliyor. Doğal olarak, yönetmen Ryan Coogler projeyi yeniden çalışmak zorunda kaldı.

Bununla birlikte, Kara Panter 2’de bazı önemli yeni yüzlerin yanı sıra birçok geri dönen karakter var – bu yüzden, piyasaya sürülmeden önce tam kadronun dökümü burada.

İçindekiler

Black Panther 2 tam oyuncu kadrosu: Tüm aktörler ve karakterler

Kara Panter 2, büyük bir yeni kötü adam ve kahramanın da tanıtımıyla birkaç MCU karakterinin ekrana geri döndüğünü görecek.

Resmi özet şöyledir: “Kraliçe Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye ve Dora Milaje, Kral T’Challa’nın ölümünün ardından uluslarını müdahale eden dünya güçlerinden korumak için savaşırlar.

“Wakandalılar bir sonraki bölümlerini kucaklamak için çabalarken, kahramanlar Savaş Köpeği Nakia ve Everett Ross’un yardımıyla bir araya gelmeli ve Wakanda krallığı için yeni bir yol oluşturmalıdır.”

Shuri: Letitia Wright

Kara Panter 2'de ShuriMarvel Stüdyoları

Letitia Wright, T’Challa’nın dahi kız kardeşi ve Wakanda’nın prensesi Shuri’yi oynuyor. İlk çıkışını Kara Panter’de yaptı, aynı zamanda Avengers: Infinity War ve Endgame’de de göründü. Kara Panter 2’deki rolü Boseman’ın ölümünün ardından genişletildi.

Belki de en iyi Shuri’yi oynamasıyla tanınırken, Wright ayrıca Black Mirror, Ready Player One ve Death on the Nile’de de rol aldı.

Kraliçe Ramonda: Angela Bassett

Kara Panter 2'de Angela BassettKara Panter 2'de Angela BassettMarvel Stüdyoları

Angela Bassett, Black Panther 2’de oğlu T’Challa’yı kaybetmenin yasını tutan Wakanda kraliçesi Ramonda’yı oynuyor. Haftalık eğlence: “Oğlunu ve kralını kaybetmenin acısı içinde milletine yönelik tehditleri uzak tutmaya, halkına önderlik etmeye ve kızına annelik etmeye çalışırken dengeyi koruyor. Onun üstesinden gelmesi gereken çok şey var.”

Bassett, Boyz n the Hood, What’s Love Got To Do With It ve American Horror Story’de oynadığı bilinen Oscar adayı bir aktris (Kara Panter 2 için ikinci adaylığını alması bekleniyor).

Yönetmen: Danai Buy

Danai Gurira, Wakanda’nın Dora Milaje olarak bilinen tamamı kadınlardan oluşan özel kuvvetlerinin başı olan Okoye’yi oynuyor. alay etti Gizmodo: “Odaklanmaya çalışıyor, ulusunun istikrar için ona ihtiyacı var ama kederini atlattı mı? Sanırım insanların olayların diğer tarafına geçmesine yardım etmeye çalışıyor. [by] fikirlerle geliyor. Ama en iyi fikir bu mu? Seçimlerinin ne olduğunu kendi sürecinde demirledi mi?”

Gurira en çok MCU’daki rolü ve The Walking Dead’deki Michonne rolüyle tanınır.

M’Bakü: Winston Duke

Winston Duke, Infinity War ve Endgame olaylarından sonra artık izole olmayan Wakanda’nın dağ kabilesi Jabari’nin lideri M’Baku’yu oynuyor. “Şimdi Wakanda için yepyeni bir dünyayı nasıl bulduğunu göreceğiz; deneyimlemek zorunda olduğumuz gibi yepyeni bir dünya,” dedi yıldız Ekran Rantı.

Duke ayrıca Us, Spenser Confidential, Nine Days’de rol aldı ve The Fall Guy’da da yer alacak.

Nakia: Lupita Nyong’o

Kara Panter 2'de NakiaKara Panter 2'de NakiaMarvel Stüdyoları

Lupita Nyong’o, T’Challa’nın aşık olduğu Wakandan Savaş Köpeği Nakia’yı canlandırıyor. “Nakia’yı en son The Blip’ten önce ve tabii ki hayatının aşkı T’Challa’yı kaybetmeden önce gördük… Olgunlaşmış, öncelikleri değişmiş ve keskinleşmiş bir Nakia ile tanışıyoruz. Ama değişmeyen tek şey? Başın belaya girdiğinde aramak isteyeceğin kişi o,” dedi. Ekran Rantı.

Nyong’o, 12 Years A Slave, Us ve Star Wars serisinde Maz Kanata olarak rol almış Oscar ödüllü bir aktris.

İsim: Tenoch Huerta

Kara Panter 2'de NamorKara Panter 2'de NamorMarvel Stüdyoları

Tenoch Huerta, Kara Panter 2’nin kötü adamı Namor’u oynuyor – ancak biraz Killmonger gibi, onun geleneksel düşmanınız olmasını beklemeyin. O, Marvel’in en eski karakteridir, ancak film büyük bir değişiklik yapar: Atlantis yerine, Sub-Mariner, yağmur tanrısı Tlāloc tarafından yönetilen Aztek kodlarındaki bir sualtı diyarı olan Tlālōcān’dan esinlendiğine inanılan Talocan krallığına başkanlık eder.

Huerta daha önce The 33, Tigers Are Not Afraid ve The Forever Purge’da yer almıştı. Bu onun MCU’daki ilk çıkışı.

Riri Williams / Demir Yürek: Dominique Thorne

Dominique Thorne, MCU’daki ilk çıkışını Black Panther 2’de kendi zırhını yapan bir MIT öğrencisi olan Ironheart olarak da bilinen Riri Williams olarak yapıyor. Ayrıca kendi MCU dizisinde de yer alacak.

Thorne daha önce If Beale Street Could Talk ve Judas and the Black Messiah’da rol almıştı.

Everett Ross: Martin Freeman

Martin Freeman, ilk olarak Captain America Civil War’da tanıtılan, daha sonra Black Panther’da görünen ve Secret Invasion Marvel serisinin yıldızı olan CIA operatörü Everett Ross olarak geri döndü.

Freeman en çok The Office, Sherlock ve Hobbit üçlemesinde Bilbo Baggins rolüyle tanınır.

Black Panther 2, 11 Kasım’da piyasaya sürülecek. Daha fazla içeriğimizi burada bulabilirsiniz.

Teknory