Taylor Swift, eleştirilerin ardından Anti-Hero videosundan “şişman” referansını kaldırdı

27 Ekim 2022, 14:28 Müzik videosunda Taylor’ın üzerinde “şişman” kelimesinin yazılı olduğu tartıların üzerinde durduğu bir sahne düzenlendi. İÇERİK UYARISI: Bu makale, bazı okuyucuların tetikleyici bulabileceği yeme bozuklukları hakkında ayrıntılar içermektedir. Taylor Swift, belirli bir sahnede ‘şişman’ kullanımı nedeniyle eleştiri aldıktan sonra ‘Anti-Hero’ müzik videosunu düzenledi. Taylor’ın açıkladığı gibi, gece yarısı‘ baş single’ı ‘Anti-Hero’, “kendimden …

Taylor Swift, eleştirilerin ardından Anti-Hero videosundan “şişman” referansını kaldırdı

27 Ekim 2022, 14:28

Müzik videosunda Taylor’ın üzerinde “şişman” kelimesinin yazılı olduğu tartıların üzerinde durduğu bir sahne düzenlendi.

İÇERİK UYARISI: Bu makale, bazı okuyucuların tetikleyici bulabileceği yeme bozuklukları hakkında ayrıntılar içermektedir.

Taylor Swift, belirli bir sahnede ‘şişman’ kullanımı nedeniyle eleştiri aldıktan sonra ‘Anti-Hero’ müzik videosunu düzenledi.

Taylor’ın açıkladığı gibi, gece yarısı‘ baş single’ı ‘Anti-Hero’, “kendimden nefret etme eğiliminde olduğum şeyler” hakkında bir şarkı. Video, Netflix belgeselinde bahsettiği yeme bozukluğuna atıfta bulunan belirli bir sahne de dahil olmak üzere bu güvensizlikleri hayata geçiriyor Bayan Americana.

Videoyu yayınladıktan kısa bir süre sonra Taylor, tartıda durduğu ve “şişman” kelimesini gördüğü kısa bir an sayesinde şişman fobisi olmakla suçlandı. Bunun üzerine sosyal medyada sahnenin tartışıldığı bir tartışma başladı. Bazıları onun “şişman” kelimesini kullanmasını sorunlu bulurken, diğerleri Taylor’ı savundu.

Şimdi, Taylor eleştirileri duymuş ve sahneyi kaldırmak için videoyu düzenlemiş gibi görünüyor.

DEVAMINI OKU: Taylor Swift, Midnights müzik videolarına olan aşk ilgisi olarak trans aktör Laith Ashley’i seçti

Taylor Swift kaldırıyor

Taylor Swift, Anti-Hero müzik videosundan “şişman” sahneyi kaldırıyor.

Resim: Cumhuriyet Kayıtları


Düzenleme ilk olarak hayranlar tarafından dün (26 Ekim) videonun Apple Music’te düzenlendiğini fark ettiklerinde fark edildi. Şimdi YouTube’da da düzenlendi.

Orijinal sahne, diğer Taylor aşağı bakıp başını sallarken terazinin üzerinde duran Taylor’ı kesmeden önce tartıda “şişman” kelimesinin belirdiğini gösterdi.

Sahne artık terazinin çekimini tamamen atlıyor ve Taylor’ın teraziye adım attığını ve diğer Taylor’ın aşağı baktığını ve daha önce olduğu gibi başını salladığını gösteriyor.

Düzenlemeyi aşağıdaki resmi YouTube videosunda 2:03’te görebilirsiniz.

Hayranlar, müzik videosundaki çekimin kaldırılmasına tepki gösteriyor.

Bazı insanlar Taylor’a değişikliği yaptığı için teşekkür etti ve bir kullanıcı, düzenlenen videonun hala mesajını iletmeyi başardığını söyledi: “Taylor Swift, Apple Music’teki Anti-Hero müzik videosunda ‘FAT’ diyerek ölçeğin yakın planını kaldırdı. . Sadece tartıda durduğunu + yargılandığını göstermesiyle de amacını anladı, bu versiyon bu süreçte şişmanlara zarar vermeden yapıyor”.

Ancak diğerleri, Taylor’ın özellikle kendi kişisel deneyimi ve duygularıyla ilgili olduğu için videoyu düzenleme ihtiyacı hissetmesinin “üzücü” olduğunu ifade etti.

Bir kullanıcı şunları yazdı: “Anti-kahraman mv’nin ölçekli sahnesi apple müziğinde düzenlendi. Bu aslında çok üzücü çünkü Taylor kesinlikle herkesin KENDİ vücuduyla KENDİ deneyimini umursamadığını gördü.”

Diğerleri de onu içeride bırakması gerektiğini söyledi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow