Tesla Hisse Senedi Sıkıntıları Elon Musk’ın Net Değerini 200 Milyar Doların Altına Getirdi

Musk’ın servetinin çoğunluğu, Twitter’ı satın almak için hisselerini satmadan önce yaklaşık %25 hisseye sahip olduğu Tesla’dan geliyor. CNBC). Tesla hissesinin 52 haftanın en düşük seviyesine düşmesi ve hisse başına kabaca 191 dolardan kapanmasıyla Musk’ın net değerinde dramatik bir düşüş bekleniyor. Hatırlamak gerekirse, Tesla bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce her bir hisse için […]

Tesla Hisse Senedi Sıkıntıları Elon Musk’ın Net Değerini 200 Milyar Doların Altına Getirdi

Musk’ın servetinin çoğunluğu, Twitter’ı satın almak için hisselerini satmadan önce yaklaşık %25 hisseye sahip olduğu Tesla’dan geliyor. CNBC). Tesla hissesinin 52 haftanın en düşük seviyesine düşmesi ve hisse başına kabaca 191 dolardan kapanmasıyla Musk’ın net değerinde dramatik bir düşüş bekleniyor. Hatırlamak gerekirse, Tesla bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce her bir hisse için yaklaşık 402 dolarlık bir zirve değerine dokundu. MakroTrendler).

Ancak bu sefer, hisse senedi fiyatındaki düşüşün, herhangi bir dramatik üç aylık duyuruyla veya Tesla’nın hedefini karşılayamamasıyla pek ilgisi yok. Bunun yerine, borsa uzmanları ve yatırımcılar bunu Musk’ın Twitter ile bariz meşguliyetinden kaynaklanan zararlı bir çağlayan etkisi olarak görüyorlar. Musk’ın Twitter’daki hissesi bir SEC dosyasıyla açıklandıktan kısa bir süre sonra, yatırımcılar Twitter’ın en azından Tesla sorumlulukları söz konusu olduğunda Musk için bir dikkat dağıtıcı olacağı endişelerini dile getirdiler.

Şimdiye kadar Musk’ın Twitter yolculuğu sorunsuz geçmedi. Musk, milyarlarca Tesla hissesini boşaltarak ödediği 44 milyar dolarlık Twitter için fazla ödeme yaptığını itiraf etti. İşleri daha da zorlaştırmak için, reklamcılar sosyal medya platformundan kaçıyor ve Twitter Blue aboneliği, Twitter’ın hesap doğrulama sisteminin utanç verici bir şekilde tuhaf bir şekilde yeniden yapılmasıyla kârsız bir araç haline geliyor.

Teknory