Tesla’nın FSD sürücü yardımı beta sürümü artık ödeme yapmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir

Son birkaç yıldır sözde tam sürücüsüz (FSD) beta sürümüne erişimi kademeli olarak genişlettikten sonra Tesla, Elon Musk gibi parasını ödeyen herkese açıyor. tweetle duyurdu. “Tesla Tam Kendi Kendine Sürüş Betası, bu seçeneği satın aldığınız varsayılarak, artık Kuzey Amerika’da araba ekranından talep eden herkes tarafından kullanılabilir” dedi. FSD, Tesla’nın “Otomatik pilot” sürücü yardım özelliğinin bir uzantısıdır […]

Tesla’nın FSD sürücü yardımı beta sürümü artık ödeme yapmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir

Son birkaç yıldır sözde tam sürücüsüz (FSD) beta sürümüne erişimi kademeli olarak genişlettikten sonra Tesla, Elon Musk gibi parasını ödeyen herkese açıyor. tweetle duyurdu. “Tesla Tam Kendi Kendine Sürüş Betası, bu seçeneği satın aldığınız varsayılarak, artık Kuzey Amerika’da araba ekranından talep eden herkes tarafından kullanılabilir” dedi.

FSD, Tesla’nın “Otomatik pilot” sürücü yardım özelliğinin bir uzantısıdır ve ikincisini şehirlerde otomatik direksiyon, otomatik park etme, akıllı araç çağırma ve trafik ışığı/dur işareti tanıma gibi otomatik işlevlerle genişletir. Bu özellik, Eylül ayında 3.000 $’lık bir fiyat artışının ardından 15.000 $’a ücretli bir yükseltmedir.

Tesla, ilk olarak 2018’de tam otomatik sürüş özelliklerini piyasaya sürme sözü verdi, ancak nihayet Temmuz 2021’de az sayıda “uzman ve dikkatli sürücüye” göründü. 9.0 beta sürümünde daha yaygın olarak yayınlandı, ancak test kullanıcıları bir erken erişim programıyla sınırlıydı. Son FSD sürümünde, Tesla gereksinimi düşürdü en az 100 Otopilot mili ve 80 güvenlik puanı için ve şimdi onu isteyen herkes alabilir.

Bununla birlikte Tesla, düzenleyicilerin incelemesi altında olduğu bir zamanda FSD’yi geniş çapta yayıyor. Son zamanlarda Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) genişletilmiş çoğu modele ilk müdahale edenlerin dahil olduğu bir dizi Tesla kazasına ilişkin araştırması. Ayrı bir soruşturmada, Otopilot’u içeren 30’dan fazla olayı da araştırıyor.

Musk, bir süredir direksiyon başında kimse olmadan tamamen kendi kendine sürüş sözü verdi. En son, bu yıl gelebileceğini düşündüğünü söyledi, ancak geri çekildi Tesla’nın son kazanç raporundaki bu iddialar. Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının ardından Tesla’nın hisseleri son zamanlarda keskin bir düşüş yaşadı.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketimizden bağımsız olarak editör ekibimiz tarafından seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz. Tüm fiyatlar yayınlandığı tarihte doğrudur.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow