The Last of Us HBO TV şovu: Çıkış tarihi, fragman, oyuncular, set fotoğrafları, daha fazlası

Naughty Dog’un sevilen oyunundan uyarlama olan The Last Of Us HBO şovu hakkında olası bir çıkış tarihinden olay örgüsüne, oyuncu kadrosuna ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada. İlk olarak 2013’te PlayStation 3 için piyasaya sürülen ve daha sonra PS4’te piyasaya sürülen The Last Of Us, genellikle tüm zamanların en iyi oyunlarından biri ve […]

The Last of Us HBO TV şovu: Çıkış tarihi, fragman, oyuncular, set fotoğrafları, daha fazlası

Naughty Dog’un sevilen oyunundan uyarlama olan The Last Of Us HBO şovu hakkında olası bir çıkış tarihinden olay örgüsüne, oyuncu kadrosuna ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada.

İlk olarak 2013’te PlayStation 3 için piyasaya sürülen ve daha sonra PS4’te piyasaya sürülen The Last Of Us, genellikle tüm zamanların en iyi oyunlarından biri ve PlayStation’a özel en iyi oyunlardan biri olarak kabul edilir.

Cordyceps mantarının bir mutasyonunun Amerika Birleşik Devletleri’ni ele geçirmesinden sonra Joel’in hikayesini takip ediyor. Hastalığa karşı bağışıklığı olan genç bir kız olan Ellie’yi bir tedavi geliştirme umuduyla ülke çapında nakletmekle görevlendirilir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

İlk oyunun başarısının ardından Naughty Dog, ana karakterlerin hikayesini ilerleten merakla beklenen devam filmini yayınladı. Şimdi HBO ve Naughty Dog, eleştirmenlerce beğenilen seriyi multi-milyon dolarlık bir yapımla ekrana getiriyor.

Yeni Joel ve Ellie’ye erken bir bakıştan sızdırılan set fotoğraflarına kadar, The Last of Us HBO TV programı hakkında yayın tarihinden oyuncu kadrosuna, olay örgüsüne ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada.

İçindekiler

The Last of Us HBO oyuncuları, karakterleri ve yönetmeni

Mart 2020’de HBO, projeyi üstlendiklerini ve ilk yönetmenini açıkladıklarını duyurdu. Yönetmen Johan Renck (Breaking Bad, Chernobyl) pilot bölümün yönetmenliğini üstlenecekti ancak program sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

O zamandan beri proje, şimdi The Last of Us pilotunu yönetecek olan Rus film yapımcısı Kantemir Balagov’u (Beanpole) getirdi. Ali Abbasi (Sınır) ve Jasmila Zbanic (Quo vadis, Aida?) ayrıca prömiyer sezonunda bölümleri yönetmek için de dinlendi. Daha fazla yönetmenin katılması bekleniyor ve hatta Neil Druckmann, tam bir bölümü kendisi yöneterek eğlenceye katıldı.

Resmi The Last of Us twitter sayfası, 1 Aralık’ta ana oyuncu kadrosunun çoğu için karakter posterleri yükledi ve oyuncu kadrosuna çok daha iyi bir bakış sağladı.

Ana karakterler aşağıdaki aktörler tarafından oynanacak:

Makale reklamdan sonra devam ediyor

  • Peter Pascal (Mandaloryalı) — Joel.
  • Bella Ramsey (Game of Thrones) — Ellie.
  • Merle Dandridge (Uçuş Görevlisi) — Marlen
  • Fırtına Reid (Euphoria) – Riley
  • Gabriel Luna (SHIELD Ajanları) — Tommy.

Oyundaki önemli bir hikaye sırasında ortaya çıkan iki kardeş olan Henry ve Sam’i sırasıyla The Hate U Give’den Lamar Johnson ve Keivonn Woodard canlandıracak.

Ile konuşmak Çarpıştırıcı, Johnson şunları söyledi: “Onlar [are] kesinlikle bu IP’yi alıyorlar ve hayranların gerçekten istediklerini aldıklarından emin oluyorlar.

“Uyarlamalar her zaman zordur, ancak bence bunun arkasındaki ekip malzemeyi, projeyi ve karakterleri gerçekten önemsiyor. Hayranların diziyi gerçekten seveceğini düşünüyorum.”

Summer Game Fest 2022 yayını sırasında duyurulduğu üzere, orijinal Joel ve Ellie, Troy Baker ve Ashley Johnson’ın da gösteride yer alacağını biliyoruz. Açıkça rollerini tekrarlamayacak olsalar da Druckmann, katılımlarının “kameraya göz kırpma ve kamera hücresinden” çok daha fazlası olduğunu söyledi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Bunlar şimdilik gizli tuttuğumuz gerçek roller” dedi.

Druckmann, Craig Mazin ile birlikte HBO uyarlamasının ortak yaratıcısı olurken bazı bölümlerin yazılmasına da yardımcı oldu.

Her iki Last of Us oyununun da golünü atan Gustavo Santaolalla, gösteri için biraz müzik yapacak. Yürütücü yapımcılar arasında Asad Qizilbash (Uncharted), Rose Lam (Altered Carbon), PlayStation Productions’tan Carter Swan, Naughty Dog President Evan Wells ve Carolyn Strauss (Game of Thrones, Chernobyl) yer alıyor.

Pascal, Joel’in başrolünü üstlenirken, bir GQ ile Nisan 2022 röportajı aslında video oyunundan uzak durduğunu ortaya çıkardı. Karakterin orijinal tasvirinden ilham almak yerine, ona yeni bir bakış açısıyla yaklaşmayı seçiyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Yeğeni oyunu oynarken Pascal, “O gün elimden geldiğince izledim” dedi. “Joel’i çok etkileyici buldum – tamamını görsel olarak çok etkileyici bir deneyim buldum. Ve sonra çok fazla taklit edeceğimden endişelendim ki bunun bazı durumlarda doğru, bazılarında ise hata olabileceğini düşünüyorum.

“Bu yüzden sadece sağlıklı bir mesafe yaratmak ve bunun için Craig Mazin ve Neil Druckmann’ın elinde olmasını istedim.”

The Last of Us HBO oyuncu kadrosu hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

The Last of Us HBO çıkış tarihi: Ne zaman çıkıyor?

The Last of US HBO dizisinin çıkış tarihi şu şekilde: 15 Ocak 2023.

Merakla ilk bölümü bekleyen hayranların bir süre daha sabretmesi gerekecek. HBO Max İçerikten Sorumlu Başkan Casey Bloys, oyuncu kadrosunu ilk kez 2 Temmuz 2021’de bir arada görmesine rağmen beklentileri bir şekilde yönetti. Deadline ile röportaj. “2022’de yayınlanmayacak” dedi.

“Kanada’da hala çekim yapıyorlar. göreceğini hayal ediyorum [the show] Gördüklerim harika görünüyor, bu yüzden bunun için heyecanlıyım ama 2022’de olmayacak.”

The Last of Us dizisinin de yer alması bekleniyor. 10 bölüm 1. Sezonda

The Last of Us HBO bütçesi: Ne kadara mal oldu?

Kesin sayı bilinmemekle birlikte, raporlar HBO’nun The Last of Us’a bölüm başına Game of Thrones’tan daha fazla para ayırmaya hazır olduğunu gösteriyor.

A The Last of Us’ın yapımında çalışan Uluslararası Tiyatro Sahnesi Çalışanları Birliği 212 (IATSE 212) sendika başkanı Damian Petti ile CTV News röportajı bize HBO’nun bütçesi hakkında bir fikir verdi.

Petti, “Resmi bütçe rakamlarını teyit edemiyorum, ancak bunun muhtemelen Kanada’da çekilen en büyük proje olduğunu söyleyeceğim” dedi. “Bu proje, bölüm başına sekiz rakamı fazlasıyla aşıyor,” dedi, “bu nedenle, etkisi açısından ekonomimiz üzerinde bir çarpan etkisi var.”

HBO, Game of Thrones’un ilk sezonu için bölüm başına 6 milyon dolardan fazla para harcadı ve sonraki sezonlarda bu maliyet hızla 10 milyon dolardan 15 milyon dolara çıktı.

The Last of Us 1. Sezon’un bölüm başına sekiz rakamlı bir bütçeyle başladığı bildiriliyor ve gelecek sezon siparişlerinde nasıl ilerlediğini görmek ilginç olacak.

The Last of Us HBO Fragmanı: Fragman veya görüntü var mı?

Herhangi bir resmi görüntü yayınlanmadan önce, HBO bir avuç erken görüntü ile ilk bakışı sağladı. Çok fazla bilgi vermeden, bu basit resimler ikonik Joel ve Ellie’yi canlı çekimde gösteriyordu.

Pedro Pascal ve Bella Ramsey, Joel ve Ellie karakterlerinde görülebilir. İkisi de karakterlerinin ilgili sırt çantalarıyla kostüm giymiş bir tarlada bir enkaza bakıyorlar.

Kısa bir süre sonra 2022 Yaz Oyunları Festivali sırasında, Neil Druckmann ana karakterlere hareket halindeyken başka bir bakış sunarken ikinci bir görüntü geldi.

Bu resimlerden yola çıkarak, ilk resmi çekim, 21 Ağustos’ta bir HBO Max cızırtı makarasının parçası olarak geldi. Promosyon paketini birkaç saniyelik çekimle kapattığımızda, sonunda birden çok karakteri iş başında gördük.

Dramatik girişte Sarah’yı taşıyan Joel’den Ellie’nin yürek burkan kayıp hikayesine ve hatta duvara gömülü bir Clicker’ın kısa bir görüntüsüne kadar, bu görüntü kısa süresine rağmen çok şey ortaya çıkardı.

A tam teaser fragmanı o zamandan beri yayınlandıaşağıdan izleyebilirsiniz:

The Last of Us HBO set fotoğrafları

The Last of Us dizisinin yapımı devam ederken, dış setlerde çok sayıda çekim yapılıyor. Dizinin kıyamet sonrası doğasını yakalamak için, bu dış mekan konumlarının çoğu bölümlere ayrıldı ve çekim için tamamen elden geçirildi.

Yıkık araçlardan aşırı büyümüş yapraklara kadar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok caddeye, tasarıya uyacak şekilde dünyanın sonu makyajı yapıldı.

pic.twitter.com/7Ec77dW8pj

– The Last of Us HBO – Durum (@HBOsTheLastofUs) 9 Haziran 2022

Bütçe göz önüne alındığında, The Last of Us’ı hayata geçirmek için çevrilmemiş hiçbir taş kalmamış gibi görünüyor.

Genişleyen set tasarımlarından en küçük ayrıntılara kadar, prodüksiyona bolca sevginin girdiğini görmek açık.

TLoU setinde Bella Ramsey ve Pedro Pascal

james flints pic.twitter.com/VETO2oPSdU

– Sonumuz TV (@TheLastofUsTV) 8 Haziran 2022

The Last of Us HBO konusu: Konusu nedir?

Martta, The Hollywood Reporter, dizinin ilk oyundaki olayları kapsayacağını ve gelecekte Bölüm II’ye girme “olasılığı” olduğunu bildirdi.

Her iki oyunun olaylarının ötesine geçip geçmeyeceği şu anda bilinmiyor, ancak şu an için konuşuyoruz. Oyun NoktasıJoel’in seslendirme sanatçısı Troy Baker, dizinin oyunun hızına uyması için “üç ila dört” sezonu olabileceğini iddia etti.

Yakın tarihli bir röportajda, oyuncu kadrosundan Murray Bartlett, küçük ekranı süslemek için film yapımının “en iyi” başarılarından bazılarına sahip olduğunu iddia etti.

Sadece HBO’nun acele etmemesini umabiliriz… *öksürük* Game of Thrones’un son sezonu gibi. *öksürük*

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow