The Walking Dead finali: Kim ölür ve hayatta kalır?

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-21T13:30:17 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-21T13:30:26 The Walking Dead finali, uzun süredir devam eden zombi serisini sona erdirdi – ama kim öldü, kim hayatta kaldı ve onlardan geriye ne kaldı? Rick Grimes’ın yürüyüşçülerin istila ettiği Atlanta’ya ilk at sırtında binmesinden bu yana The Walking Dead’e saplanıp kalanlar için, dizinin en acımasız ölümlerinden bazılarının […]

The Walking Dead finali: Kim ölür ve hayatta kalır?

Yayınlanan: 2022-11-21T13:30:17

Güncellenmiş: 2022-11-21T13:30:26

The Walking Dead finali, uzun süredir devam eden zombi serisini sona erdirdi – ama kim öldü, kim hayatta kaldı ve onlardan geriye ne kaldı?

Rick Grimes’ın yürüyüşçülerin istila ettiği Atlanta’ya ilk at sırtında binmesinden bu yana The Walking Dead’e saplanıp kalanlar için, dizinin en acımasız ölümlerinden bazılarının duygusal yaralarını gururla sallayacaksınız.

Buna Glenn ve Abraham’ın Negan tarafından öldürülmesi, Vali’nin Hershel’i öldürmesi, Beth’in 5. Sezonda kaza sonucu ölümü ve Noah’ın döner kapıda korkunç ölümü dahildir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Bu nedenle, The Walking Dead finalinde bazı ölümler beklemek adildi, bu yüzden jenerik geldiğinde kimin öldüğü ve hayatta kaldığının bir özeti burada. UYARI: The Walking Dead finali için spoiler… açıkçası.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

The Walking Dead finali: Kim ölür?

Luke, Jules ve Rosita ölür The Walking Dead finalinde.

Bölüm, Luke ve Jules’un onları bir Commonwealth sokağında köşeye sıkıştıran bir aylak sürüsüne karşı karşıya geldiği sondan bir önceki taksitin ardından devam ediyor. Jules neredeyse anında diri diri yenir, Luke ise yaraları nedeniyle ölmeden önce hastaneye kaldırmayı başarır.

Rosita’nın ölümü, finalin en büyük anlarından biri ve Andrea’nın çizgi romanlardaki orijinal ölümünü hemen hemen uyarlıyor. Eugene, Gabriel ve Rosita, Commonwealth’in çocuk evinden kaçmaya çalışırken gelir. Bir boruya tırmanırken, Rosita ölümsüzlerin arasına düşüyor ama ambulansa binmeyi ve güvenli bir yere atlamayı başarıyor – ne yazık ki bu yeterli olmadı çünkü boğuşma sırasında ısırıldı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Fazla zamanı kalmadığını açıklamadan önce, herkesin dikkati dağılmadan kaçmasına izin vermeyi kendine saklıyor. Eugene’e “Sonunda sen olduğuna sevindim,” diyor.

Ile konuşmak televizyon hattıThe Walking Dead dizi sorumlusu Angela Kang, Rosita’yı öldürme kararı hakkında konuştu – ve bu karar yıldızın kendisinden geldi.

Şöyle açıkladı: “Christian Serratos gönüllü oldu! Onunla final planlarımız hakkında konuşuyordum ve falan filan ölümler hakkında bir tür şaka yaptım – tabii insanlar gönüllü olmak istemiyorsa. Ve o, ‘Rosita’nın sonunda ölmesi fikrine açık mısın?’

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Sonra, karakterinin hikayesi için bunun doğru seçim olduğunu nasıl hissettiğine ve çocuğu için ne kadar cesurca her şeyi yapacağına dair gerçekten tutkulu bir tartışma ortaya koydu. Bu yüzden bana bunu düşünmemi söyledi.

“Yaptım, sonra yazarlarla, ağla ve Scott’la konuştum. [M. Gimple] ve ‘Bence Christian ile gerçekten güzel bir versiyon yapabiliriz’ dedi. Bu yüzden onunla başladı.

The Walking Dead finali: Kim hayatta kalır?

Peki, diğer herkes gerçekten: Daryl, Carol, Judith, Maggie, Negan, Eugene, Gabriel, Connie, Annie, Ezekiel, Mercer, Vali Milton – hatta Rick ve Michonne.

Negan, Maggie’yi böyle bir ölümün sonuçlarından korumak için Milton’ı öldürmeyi teklif etti. Hatta şimdi yeniden canlandırılan Lance’i bile öldürüyor, bu yüzden kendini bir zombiyle öldüremez. Ancak ona “ölümden beter” bir kader verilmiştir: İngiliz Milletler Topluluğu halkına karşı yüksek suçlardan tutuklanmak.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Röportajda Kang’a daha fazla karakter öldürmenin herhangi bir cazibesi olup olmadığı soruldu. “Bunun her tekrarı hakkında konuştuk” dedi.

“Bazı yönlerden, daha fazla katliam yapmak, her bir ölümün daha az anlamlı görünmesini sağlar. Ayrıca bu, kaynakta başrollerin öldüğü bir hikaye. Bu bir nevi yaşam döngüsünün nasıl sona erdiği ve sonra bir sonraki neslin kaldığıyla ilgili, değil mi?

“Bu yüzden, ‘Eğer gerçekten tüm bu diğer rakamları masadan kaldıracaksan, daha alt seviyedeki birini öldürmekten aynı etkiyi elde edip edemeyeceğini bile bilmiyorum’ dedim. Rosita size bunu sembolik olarak veriyor.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Maggie, Negan, Rick, Michonne ve Daryl’in başına gelenler hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow