The Witcher: CD Projekt Red’den Dört Yeni Oyun Duyurusu

Witcher serisi, yakın gelecekte yeni bir dizi oyunla genişliyor. Salı günü düzenlenen Grup Stratejisi Güncelleme akışı sırasında CD Projekt Red, fantezi serisine dört yeni eklemeyi onaylayarak bir duyuru çılgınlığına gitti. Girişler arasında, Canis Majoris adlı tam teşekküllü bir rol yapma oyunu olan Polaris kod adlı yeni bir üçleme ve sevilen canavar avı oyununa çevrimiçi çok […]

The Witcher: CD Projekt Red’den Dört Yeni Oyun Duyurusu

Witcher serisi, yakın gelecekte yeni bir dizi oyunla genişliyor. Salı günü düzenlenen Grup Stratejisi Güncelleme akışı sırasında CD Projekt Red, fantezi serisine dört yeni eklemeyi onaylayarak bir duyuru çılgınlığına gitti. Girişler arasında, Canis Majoris adlı tam teşekküllü bir rol yapma oyunu olan Polaris kod adlı yeni bir üçleme ve sevilen canavar avı oyununa çevrimiçi çok oyunculu bir bileşen getiren Sirius yer alıyor. CD Projekt Red’in boru hattındaki sonraki üç lansman, iki projenin ön prodüksiyonu devam eden The Witcher franchise’ına ait olacak. Bu duyuruyla birlikte, gelecekte dört gözle bekleyeceğimiz beş Witcher oyunumuz var.

Witcher Polaris

The Witcher 3: Wild Hunt mirası üzerine inşa edilen Polaris, serideki yeni bir destanın başlangıcıdır ve AAA açık dünya hikaye anlatımını daha da genişletir. Yeni Witcher üçlemesinin, serinin ilkinin piyasaya sürülmesinin ardından altı yıllık bir süre içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Açıklama cesur ve ürkütücü görünse de, CD Projekt Red başkanı ve CEO’su Adam Kiciński, ekibinin bunu nasıl başaracağına dair sağlam bir planı olduğunu iddia ediyor.

“Hem ikinci hem de üçüncü taksit, teknolojik açıdan Polaris’in geliştirilmesi sırasında atılan temelden faydalanacak” dedi. Bu, sonraki oyunlarda bol miktarda ücretsiz kullanımlı varlıklarla geliştirme sürecini yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Yayıncı, Epic Games ile yeni, uzun vadeli ortaklığı sayesinde Unreal Engine 5 için şirket içi RED Engine araç setinden vazgeçeceğini belirterek, bu yılın başlarında söz konusu destanın ilkini daha önce açıklamıştı.

Witcher Sirius

Boston merkezli The Molasses Flood stüdyosu, CD Projekt Red ekibinin doğrudan desteğiyle Sirius projesinin gelişimine öncülük edecek. Kiciński, “Daha geniş bir kitleyi hedef alması bakımından geçmiş yapımlarımızdan farklı olacak” dedi. Şu anda, ön prodüksiyon aşamasında, oyun bu taksitle The Witcher serisine çok oyunculu bir öğe ekliyor. Bununla birlikte, Sirius projesinde özünde tek oyunculu bir kampanya olacak. Yayıncı da var çok oyunculu dahil etmeyi planlıyor yeni oyunlarının çoğunda.

Witcher Canis Majoris

Kod adı “Canis Majoris” olan final projesi, başka bir “tam teşekküllü”, hikaye odaklı açık dünya The Witcher oyunu olacak. “Daha önceki Witcher oyunlarında çalışmış deneyimli geliştiriciler” tarafından yönetilen isimsiz, harici bir ekip tarafından oluşturulacak.

Salı günü, CD Projekt Red ayrıca gelecekteki distopik Cyberpunk 2077’nin bir devamı olduğunu duyurdu. Kod adı “Orion” olan proje hala erken geliştirme aşamasında ve “Cyberpunk serisini daha ileriye götürmeyi ve bu karanlık geleceğin potansiyelinden yararlanmaya devam etmeyi” hedefliyor. Evren.” Böyle bir ölçekte bir proje güç gerektirir ve bu nedenle şirket ABD, Boston’da yeni bir merkez açmaktadır. Stüdyo, devam filmini oluşturmak için CD Projekt Red’in mevcut Vancouver stüdyosu ile birlikte çalışacak. Toplu olarak, şirketin Kuzey Amerika bölümünü oluştururlar.

The Witcher serisinin geleceği hakkında daha fazla haber zamanla açıklanacak. Bu arada CD Projekt Red, The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni nesil PS5 ve Xbox Series S/X sürümlerini bu yıl içinde teslim etmeyi planlıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory