TikTok, Amerikalılar arasında önemli bir haber kaynağı haline geliyor

İnsanların haberleri nereden aldıklarına gelince, TikTok artmaya devam ederken, Reddit ve Facebook gibi diğer sosyal medya siteleri düşüşte. Yeni bir anket Pew Araştırma Merkezi’nden, çeşitli yaş gruplarından Amerikalı yetişkinlerin haberlerini hangi sosyal medya sitelerinden aldıkları hakkında bir anket yaptı. TikTok ve Instagram, 2020’den bu yana artan tek platform olurken, ankete dahil olan diğer siteler – […]

TikTok, Amerikalılar arasında önemli bir haber kaynağı haline geliyor

İnsanların haberleri nereden aldıklarına gelince, TikTok artmaya devam ederken, Reddit ve Facebook gibi diğer sosyal medya siteleri düşüşte.

Yeni bir anket Pew Araştırma Merkezi’nden, çeşitli yaş gruplarından Amerikalı yetişkinlerin haberlerini hangi sosyal medya sitelerinden aldıkları hakkında bir anket yaptı. TikTok ve Instagram, 2020’den bu yana artan tek platform olurken, ankete dahil olan diğer siteler – Twitter, Facebook, Reddit, YouTube, Snapchat, LinkedIn, Twitch ve WhatsApp – hepsi azaldı.

Son iki yılda haber kaynağı olarak TikTok kullanımı yüzde 22’den yüzde 33’e çıktı. Instagram sadece bir yüzdeden yüzde 28’den yüzde 29’a marjinal bir şekilde yükseldi. TikTok büyüyen bir haber kaynağı olsa da, bu haberin kalitesi sorgulanabilir.

AYRICA BAKINIZ:

TikTok’un sonsuz kaydırma, büyüyen bir medya okuryazarlığı krizine ışık tutuyor

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 18 ila 29 yaşındakiler, bilgilenmek için TikTok’a en çok güvenen yaş grubudur. Bu, 2020’den bu yana yüzde dokuzdan yüzde 26’ya yükseldi. önceki bulgular Pew’den TikTok’un genç nesiller için alternatif bir arama motoru haline geldiğini gösteren.

Facebook’un bir haber kaynağı olarak düşüşü de mantıklı. Yanlış bilgilerin ve zararlı algoritmaların hızla yayılması, insanların sosyal medya sitesine olan güvenini kırdı ve Facebook kasıtlı olarak uzaklaşmak haber ortaklıklarına yatırım yapmaktan. İronik olarak, Meta’nın yeni stratejisi, kısa biçimli video özelliği Reels on Instagram’ı ikiye katlayarak daha çok TikTok’a benzemek. Ancak bu strateji, kullanıcıları yanlış yöne sürtüyor. Son çeyrek, Meta gelir kaybı bildirdi 2007’de halka açıldığından beri ilk kez.

Meta’nın üç aylık kazançları ufuktayken, başka bir çeyrek mi yoksa gelir kaybı mı olacak? Yoksa şirketin ilgili kalması için çılgınca pivotu mu olacak? Bizi izlemeye devam edin.

Teknory