TikTok veri gizliliği anlaşması spam değildir. İşte kim para alıyor.

TikTok’un birçok kişiye borcu var. Gelecekte belli belirsiz bir noktada değil, ama şu anda, yakın tarihli bir toplu dava sayesinde. Ancak herkesin telefonunun sürekli dolandırıcılık ve diğer çöplerle dolu olduğu göz önüne alındığında, az önce ödeme aldığınızı söyleyen bir bildirim aldığınızda güvenilmez olarak kaydedilebilir. Bu sözde “parayı” harcamaya çalışırsanız kötü bir şey mi olacak? Tweet […]

TikTok veri gizliliği anlaşması spam değildir.  İşte kim para alıyor.

TikTok’un birçok kişiye borcu var. Gelecekte belli belirsiz bir noktada değil, ama şu anda, yakın tarihli bir toplu dava sayesinde. Ancak herkesin telefonunun sürekli dolandırıcılık ve diğer çöplerle dolu olduğu göz önüne alındığında, az önce ödeme aldığınızı söyleyen bir bildirim aldığınızda güvenilmez olarak kaydedilebilir. Bu sözde “parayı” harcamaya çalışırsanız kötü bir şey mi olacak?

Hayır. Bu sadece normal eski para ve gerçek. Belirli TikTok kullanıcıları (veya Musical.ly, bilindiği gibi) aniden bir fast food restoranında bir aile yemeğine eşdeğer miktarda para kazandıklarını fark ederler. Belki de okurken bunun olduğunu belli belirsiz hatırlıyorsunuzdur. haber Hikayeleri bir yıl önce paranın bir noktada geleceği hakkında. Eh, şimdi o noktadayız.

TikTok veri gizliliği anlaşması nedir?

Anlaşmanın tam metnini okuyabilirsiniz buradaancak geniş vuruşlar şöyle olur:

TikTok’un ana şirketi ByteDance, bir toplu dava davasıyla vuruldu 2019’da geri Davacıların federal Video Gizliliğini Koruma Yasası uyarınca çocukların gizlilik haklarının ihlali olarak gördükleri için, yani ByteDance’in hangi videoların hangi belirli kişi tarafından izlendiğini iddia ettiği iddia ediliyor. Ayrıca, Illinois’in bir “yüz izi” dağıtmayı yasadışı kılan benzersiz biyometrik izleme yasasının ihlal edildiğini de iddia etti. 2014-2019 yılları arasında davanın sahipleri, Musical.lyve daha sonra TikTok, 13 yaşın altındaki kullanıcıların ebeveynlerinden onay alamadı.

2019 davası, Federal Ticaret Komisyonu’nun zaten ayrı bir 5,7 milyon dolar kazanmasından sonra geldi. yerleşme Aynı yılın başlarında benzer ihlaller nedeniyle ByteDance’den. FTC ile anlaşmalarının bir kısmı, TikTok’un 13 yaşından küçük çocuklar tarafından yayınlanan içeriği kaldırmasıyla sonuçlandı.

Şubat 2021’de ByteDance 91 milyon dolarlık anlaşmaya vardı, masumiyetini korumasına rağmen. Bu, 2014’ten her iki uygulamanın kullanıcılarının da 30 Eylül 2021 yakın bir ödeme almaya hak kazandılar… bir veya iki yasal manevra daha bekliyordu. 2022 yılının Ağustos ayında, Illinois Kuzey Bölgesinden John Lee adında bir yargıç anlaşmayı onayladı. Ah, ama yine de vardı çözmek için dırdır eden itirazlar.

Daha sonra, göre TikTokDataPrivacySettlement.comDavayı düzenleyen hukuk ekibine bağlı bir web sitesinde, nihai temyiz 12 Ekim’de reddedildi, bu noktada ByteDance çek yazmaya başlamış olmalı, çünkü “uzlaşma yöneticisi” iki hafta sonra parayı dağıtmaya başladı – yani Çarşamba günüydü. insanlar banka hesaplarının 27.84 dolar ağırlaştığını görmeye başladı.

TikTok veri gizliliği anlaşmasından kim para alıyor?

Her şeyden önce, bu davayı ilk kez duyuyorsanız, paranızı almak için çok geç. 21 Mart 2022, talepte bulunmak için son tarihti. TikTokDataPrivacySettlement.com.

Bilinmesi gereken bir sonraki şey, hak talebinde bulunduktan sonra, yolunuza ne kadar para geleceğidir. davanın kapsadığı süre boyunca Illinois’de olup olmadığınıza bağlıdır. ABD’de yaşıyorsanız ve uygulamayı 30 Eylül 2021’den önce kullandıysanız, “ülke çapında sınıfta”ysanız, 27,84 ABD doları alırsınız. Illinois’de olsaydın ve sadece TikTok’u kullanmakla kalmadı, aynı zamanda videolar oluşturdu 30 Eylül 2021’den önce, o zaman şanslısınız: 167.04 $ alırsın.

Bu nedenle, hala paranızı almadıysanız, talebinizde kullandığınız PayPal veya Venmo hesabını izlemeye devam edin veya bir ödeme aldığınızı belirten bir e-posta veya anında iletme bildirimini bekleyin. 27.84 $ ve 167.04 $ çoğu insan için hayat değiştiren miktarlar değil, ama hey: ByteDance’in parasıyla mütevazı bir gecenin tadını çıkarın. Kazandın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow