Tinykin başlangıç ​​kılavuzu: 5 ipucu ve püf noktası

Tinykin ilginç bir karışımı olan sevimli bir 3D platform oyunudur. pikmin, Kağıt Mariove Banjo Kazooie. Oyun, eve dönüş yolunu arayan, bir dizi gizemi çözen ve yol boyunca renkli bir karakter kadrosuna yardım eden küçük bir maceracı olan Milo’nun etrafında dönüyor. Bazı nüansları kavramak biraz zor olsa da, inanılmaz derecede aile dostu bir oyun. ile zamanınızı …

Tinykin başlangıç ​​kılavuzu: 5 ipucu ve püf noktası

Tinykin ilginç bir karışımı olan sevimli bir 3D platform oyunudur. pikmin, Kağıt Mariove Banjo Kazooie. Oyun, eve dönüş yolunu arayan, bir dizi gizemi çözen ve yol boyunca renkli bir karakter kadrosuna yardım eden küçük bir maceracı olan Milo’nun etrafında dönüyor. Bazı nüansları kavramak biraz zor olsa da, inanılmaz derecede aile dostu bir oyun.

ile zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız Tinykin, işte başlamanıza yardımcı olacak birkaç başlangıç ​​ipucu. Bu, sabun tahtanızı özgürce kullanmayı, yerel halkla sohbet etmeyi ve tüm bu zor Polenleri aramayı içerir.

Tinykin’inizi her yere atın

Tinykin'de bir nesneyi çevreleyen pembe anahattı vurgulayan bir ok.

Şaşırtıcı olmamalı, ancak aynı isimdeki Tinykin, bu deneyimin kalbidir. Her biri, ağır nesneleri hareket ettirme gücü veya canlı merdivenlere dönüşme için istiflenebilirlik gibi benzersiz bir yetenek sunan yeni yerlere seyahat ederken yavaş yavaş daha fazlasının kilidini açacaksınız. Tinykin, becerilerine göre renk kodludur ve çevrede etkileşime girebilecekleri nesnelerin bir aynı rengin soluk anahattı. Bu nedenle, nereye gideceğinizden veya bundan sonra ne yapacağınızdan emin değilseniz, muhtemelen önemli bir şey olduğundan, ana hatları renkli bir nesne arayın.

Her haritanın her santimini keşfedin

Bir grup Tinykin Milo'yu bazı bilimsel cam eşyaların önünde çevreliyor.

Tinykin hedeflerinize nasıl ulaşacağınız konusunda size çok az talimat verir. Size belirsiz bir “bileşen toplama” görevi verilmiş olabilir, ancak yolunuzu gösteren bir görev işareti yok (ve barebones görev izleyiciniz de pek yardımcı olmuyor). Bu, işinizi biraz daha zorlaştırsa da, her bir yeri keşfederken işler hızla yerine oturur. Çoğu konum, onlara erişmek için yeterli Tinykin toplayana kadar kilitli tutulan birkaç odak noktasına sahiptir. Haritanın her santimini keşfetmek, yalnızca dikkatinizi nereye odaklayacağınızı belirlemenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda görevinizi tamamlamak için yeterli Tinykin’i bulmanıza da yardımcı olacaktır. Her açıyı da kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü Tinykin genellikle sadece koşuyorsanız gözden kaçırmanız kolay olan kuytu ve çatlaklarda saklanır.

Her NPC ile sohbet edin

Milo, Tinykin'de bir NPC ile konuşuyor.

Görevlerden bahsetmişken, bunların çoğu genellikle yakındaki bir NPC ile sohbet etmenizi gerektirir, ancak oyun çıkmaz ve bunu açıkça belirtir. Örneğin, bir erken görev, haritanın karşıt taraflarında iki NPC ile sohbet ettikten sonra önemli ölçüde daha kolay hale getirildi. NPC’ler günlüğünüzde bulacağınızdan daha iyi talimatlar verir, bu yüzden yavaşlamaktan ve görüş alan herkesle konuşmaktan korkmayın.

Polen hakkında unutma

Milo, Tinykin'de Polen'in önünde duruyor.

Polen, dünyadaki başlıca koleksiyonlardan biridir. Tinykin. Her haritada parlayan altın küreler şeklinde bulunabilir ve goop’u toplama yolundan çıkmak çabaya değer. Yeterince toplayın ve ana üssünüzde Sikaru ile konuşarak Bubble Glider’ınızı yükseltebilirsiniz. Ne kadar çok Polen toplarsanız, planörünüzle o kadar uzun süre havada süzülebilirsiniz. Ve aşırı yükseklikten düşmek hasara neden olacağından, cebinizde fazladan birkaç saniye bekleme süresinin olması asla zarar vermez.

Sabun tahtası senin arkadaşın

Milo, Tinykin'de sabun tahtasıyla merdivenden aşağı iniyor.

Soapboard, oynamaya başladığınız ilk birkaç dakika içinde tanıtılır minikkin, ama var olduğunu unutmak kolaydır. Bu ilginç ekipman, ipek iplere binmek ve yeni yerlere erişmek için harikadır, ancak bilgili oyuncular bunu ana ulaşım yöntemi olarak kullanacaklardır. Soapboard’unuzu yerde sürmek, yürümekten çok daha hızlıdır. Daha da iyisi, inanılmaz hız kazanmak için rampalardan aşağı inebilir ve rekor sürede kendinizi haritada ilerletebilirsiniz. Yavaşça karşıya geçmekten yorulduysanız Tinykin‘nin muazzam seviyeleri, o Soapboard’u mümkün olduğunca sık kırdığınızdan emin olun.

Teknory