Tüm zamanların en iyi bağımsız oyunları

Bağımsız oyunlar nispeten kısa bir sürede çok yol kat etti. On yıldan fazla bir süre önce, bağımsız oyunların yalnızca PC’deki küçük bir topluluk tarafından görülebileceği ve büyük bir konsola veya mağazaya konma şansının bulunmadığı çok fazla değildi. Bununla birlikte, Steam gibi platformların bu projelere daha fazla dikkat çekmesi ve Xbox 360’taki Xbox Live Summer of …

Tüm zamanların en iyi bağımsız oyunları

Bağımsız oyunlar nispeten kısa bir sürede çok yol kat etti. On yıldan fazla bir süre önce, bağımsız oyunların yalnızca PC’deki küçük bir topluluk tarafından görülebileceği ve büyük bir konsola veya mağazaya konma şansının bulunmadığı çok fazla değildi. Bununla birlikte, Steam gibi platformların bu projelere daha fazla dikkat çekmesi ve Xbox 360’taki Xbox Live Summer of Arcade gibi erken girişimlerin, tek veya çok küçük kişilik ekiplerin ne kadar yetenekli olabileceğine ışık tutmasıyla birlikte, indie oyunlar aniden kendilerini paylaşımda buldular. yüksek bütçeli AAA oyunlarıyla dikkat çekiyor. Çoğu durumda, boş zamanlarında bir tutku projesi üzerinde çalışan, yalnızca cebinden verebilecekleri parayla çalışan bu paçavra geliştirici ekipleri, devasa rakiplerinden daha iyi inceliyor ve daha fazla satıyorlardı.

Bugün, bağımsız oyunlar her zamankinden daha yaygın. Duvar yıkıldıktan sonra, daha büyük geliştiricilerin çok riskli bulduğu yeni ve benzersiz deneyimler sunmak için daha fazla kişi ve küçük ekip ortaya çıkmaya başladı. Bu bağımsız ekipler, sahip oldukları araçlar sanatlarının büyük bütçeli oyunlarla rekabet etmesine izin vermesine rağmen, oyuncuların son teknoloji grafikler için değil, yepyeni oyun, anlatı ve hatta dördüncü duvarı yıkma deneyimleri için yöneldiği yerlerdir. başka bir yerde var. İlk günlerde, en iyi bağımsız oyunları bulmak çok daha kolaydı, ancak şimdi zaman geçti ve o kadar çok şaşırtıcı bağımsız oyun geldi ki, neredeyse her gün yenileri geliyor, sıralamak için neredeyse çok fazla var. İşte bu yüzden tüm zamanların en iyi bağımsız oyunlarının bu listesini derledik.

Daha fazla gör

Editörün Önerileri


Teknory