Twitter çalışanları, Elon Musk’ın işçilerin yüzde 75’ini kovmak için ‘ihmalkar’ planını eleştirdi

Twitter personeli, şirketin belki de yakında sahibi olacak olan Elon Musk’ın son sert konuşmasına yanıt olarak sarsılmaz olduğunu kanıtladı. Tesla ve Space X şefi, potansiyel yatırımcılara, teknoloji şirketini devralması durumunda mevcut Twitter çalışanlarının yaklaşık yüzde 75’ini işten çıkaracağını söyledi. Washington Post geçen hafta bildirildi. Zaman Dergisi Salı bildirildi Twitter’daki personel, bu fikri protesto eden bir […]

Twitter çalışanları, Elon Musk’ın işçilerin yüzde 75’ini kovmak için ‘ihmalkar’ planını eleştirdi

Twitter personeli, şirketin belki de yakında sahibi olacak olan Elon Musk’ın son sert konuşmasına yanıt olarak sarsılmaz olduğunu kanıtladı.

Tesla ve Space X şefi, potansiyel yatırımcılara, teknoloji şirketini devralması durumunda mevcut Twitter çalışanlarının yaklaşık yüzde 75’ini işten çıkaracağını söyledi. Washington Post geçen hafta bildirildi. Zaman Dergisi Salı bildirildi Twitter’daki personel, bu fikri protesto eden bir açık mektup yazdı ve bunu “Twitter’ın halka açık sohbete hizmet etme kabiliyetine zarar verecek” “pervasız” bir tehdit olarak nitelendirdi.

ZamanBilly Perrigo, mektubun personel arasında dolaştığını ve Musk anlaşmasının kapanması halinde saygı, güvenlik, koruma ve haysiyet taleplerini ortaya koyduğunu bildirdi.

Mektupta, “Çalışma koşullarımız hakkında şeffaf, hızlı ve düşünceli bir iletişim talep ediyoruz” denildi. Haysiyetle muamele görmeyi ve milyarderler tarafından oynanan bir oyunun piyonları olarak görülmemeyi talep ediyoruz” dedi.

Mektup, göre Zaman, çalışanların ima edilmeyeceğini ve işçilerin işlerini tehdit etmenin platformların “Ukrayna ve İran’da bağımsız gazeteciliği yükseltme ve dünyadaki sosyal hareketleri güçlendirme” yeteneğini tehdit ettiğini söyledi. Mektup kısmen şöyleydi:

Twitter’daki çalışanlara yönelik bir tehdit, Twitter’ın geleceğine yönelik bir tehdittir. Bu tehditler, çalışanlar olarak bizleri etkiliyor ve Twitter’ı kullanmanın gerçekleriyle temelden bir kopukluk olduğunu gösteriyor. Geçim kaynaklarımızı, temel sağlık hizmetlerine erişimimizi ve vize sahiplerinin çalıştıkları ülkede kalmalarını tehdit ediyorlar. İşimizi sürekli taciz ve tehdit ortamında yapamayız.

Ancak Musk’ın personelin yüzde 75’ini işten çıkaracağını iddia etmesi, bunu yapmaya istekli veya yetenekli olacağı anlamına gelmez. Milyarderin abartma ve cesur, asılsız iddialarda bulunma eğilimi var. Mashable’dan Chris Taylor, Musk’ın “muhtemelen Twitter’ın yüzde 75’ini kovmayacağı” hakkında yazdı ve bunun yatırımcıları memnun etmek için bir hareket olabileceğini ve aslında geçmişte şirketin çalışan sayısını artıracağını söylediğini belirtti. Kısacası, Musk diyor çok, ama bu mutlaka olacağı anlamına gelmez.

AYRICA BAKINIZ:

Hayır, Musk muhtemelen Twitter’ın %75’ini kovmayacak. Yine de endişelenmeliyiz.

Twitter için Musk anlaşmasının gerçekten de bu sefer gerçekten geçip geçmediğini göreceğiz, ancak şimdi geçmişte olduğundan çok daha muhtemel görünüyor. bu için finansman 44 milyar dolarlık satın alma fiyatı hala bir araya geliyor, ancak birçok potansiyel engeller zaten temizlendi.

eğer anlaşma yapmak geçmek, bilmeliyiz hafta sonuna kadar. Oradan kim bilir neler olur.

Teknory